Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.508
Поени од реакции
33.674
А као вашите аргументи се нешто посебно? Цитирате, однапред се извинувам, благ морон, што по некоја квази аналогна логика ве прави во право? Ајде, ќе го цитирам јас lady_QUEER од педерите, се надевам се сеќаваш Леандра, па ќе сум sky-high во право!
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
А као вашите аргументи се нешто посебно? Цитирате, однапред се извинувам, благ морон, што по некоја квази аналогна логика ве прави во право? Ајде, ќе го цитирам јас lady_QUEER од педерите, се надевам се сеќаваш Леандра, па ќе сум sky-high во право!
Кога не сме биле во право :icon_lol: Па ако не налета некој ваков како ќе докажеш дека сета заблуда против хомосексуалците ии чисто продавање магла. Патем Лејди ми недостига.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
K

kalimer0

Гостин
Што се случува кога сите би биле стрејтови? - Ништо, се е нормално.
Што се случува кога сите би биле гејови? - Повторно ништо, доколку се занемари фактот дека за 1 век ќе изумре последното човечко суштество.
Хомосексуалците се паразити кои неможат да опстојат без хетеросексуалците.
Ќе чекаме на научниците да пронајдат начини за вештачко оплодување помеѓу двајца педери од кои ќе излезе некое троглаво суштество?

ПС Во последно 2-3 теми се доста активни за хомосексуалциве, да не се отвараат геј барови или се спрема некоја парада можеби :sneaky:
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
41
Поени од реакции
17
eve i ke pomognam po povikot- baram vazelinot da go davaat na sin karton i bez doplata. neka ima sto poveke pederista ne mi smetaat, sto poveke pederista toa poveke zenski za nas :)
--- надополнето: Sep 21, 2011 11:29 AM ---
Мене овој ми делува како побожен дечко, дај да го поканиме во подфорум Религија, редно е некој да го замени Мики1.
da pobozen sum i so bozja milost lecam lezbejki, ako imas takov problem poveli- eden tretman i zavrsena rabota
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
Член од
20 септември 2011
Мислења
41
Поени од реакции
17
Иване, ти ли си?
Штета што твојата глупавост е неизлечива, ќе си останеш таков цел живот. :ROFLMAO:
tebe zlato ti treba SEKS i toa dobar seks od nekoj glupav. terajte si ja pederskata rabota i nemajte gajle nikoj nema da ve zadeva a se drugo sto barate e slepa rabota i ne barajte drustvo i podrska za takva slepa rabota. znaat tvoite doma za tvojata seksualna orientacija ili zivees dvoen zivot a milo?
 

Мачорка

Shining Star of Paektu Mountain
Член од
25 февруари 2011
Мислења
1.955
Поени од реакции
12.542
tebe zlato ti treba SEKS i toa dobar seks od nekoj glupav. terajte si ja pederskata rabota i nemajte gajle nikoj nema da ve zadeva a se drugo sto barate e slepa rabota i ne barajte drustvo i podrska za takva slepa rabota. znaat tvoite doma za tvojata seksualna orientacija ili zivees dvoen zivot a milo?
Хахаха, знаат ли твоите дома дека тресеш зелени на форум?:pos:
Вчера си се регистрирал и одма за хомосексуалците се фати, има нешто тука...Ти ќе да си тој со двојниот живот.:ROFLMAO:
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
За среќа, не си ти тој што одредува што е болест, а што не е.Во 1973 American Psychiatric Association ja тргна хомосексуалноста од листата на душевни болести.

Ова ти е врв на игнорантноста.Ти сериозно мислиш дека Западот ја измислил хомосексуалноста?
Хомосексуалноста постоела отсекогаш, се појавува во сите антички култури.Еве ти линкови, едуцирај се малку:
http://en.wikipedia.org/wiki/LGBT_history#Ancient_China_and_Japan
http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality_in_Ancient_Greece
http://en.wikipedia.org/wiki/Homosexuality_in_Ancient_Rome
http://en.wikipedia.org/wiki/Timeline_of_LGBT_history
А во 1995 и педофилијата.
Дали се согласуваш со нив само за ѓејштината или се согласуваш и за педофилијата?
Или за едното се во право а за другото грешат...се надевам нема да има повторувања околу “двајца согласни“ бидејќи и децата према АПА се “сексуални битија“.
Легална е во неколку земји инаку...

Хомосексуализмот е пореметување во перцепцијата за сексуален партнер. Ништо повеќе.
Како и останатите 459 парафилии.
Може да се сосема нормални во секој друг поглед но во сексуален нема да се никогаш.
Simple as that...:)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot
Член од
20 септември 2011
Мислења
41
Поени од реакции
17
Хахаха, знаат ли твоите дома дека тресеш зелени на форум?:pos:
Вчера си се регистрирал и одма за хомосексуалците се фати, има нешто тука...Ти ќе да си тој со двојниот живот.:ROFLMAO:
ne be zlato ne sum jas toj tuku ti milo nesto mi se angaziras mnogu vo odbrana na ova pederistava. tocno od vcera sum na forum i vidi bas tema za diskusija sto odbrav abe si go rasipav rucekot hahaa a tebe milo te kanam na salata i rakija pa onaka u cetiri oci da go resime duelov oti ova vaka nema kraj, nitu jas pagam a uste pomalku macka paga na grb haha nemam nisto protiv tebe bas ubavo imase so kogo da se kontrime i da mislime razlicno oti ako site mislime isto znaci nekoj laze...
 
O

Oppenheimer

Гостин
А во 1995 и педофилијата.
Дали се согласуваш со нив само за ѓејштината или се согласуваш и за педофилијата?
Што знам, не е исто педофилија и хомосексуалност. Кај едниве нема консензуален секс, кај другиве има.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Мене овој ми делува како побожен дечко, дај да го поканиме во подфорум Религија, редно е некој да го замени Мики1.
Види, Мики1 е еден и едниствен, незаменлив...

Јас кога ќе се логирам на форумов, ако Мики не е он лајн, се чуствувам некако изгубено...
--- надополнето: Sep 21, 2011 12:19 PM ---
Што знам, не е исто педофилија и хомосексуалност. Кај едниве нема консензуален секс, кај другиве има.
Консензуалноста е флуидна категорија...
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Што знам, не е исто педофилија и хомосексуалност. Кај едниве нема консензуален секс, кај другиве има.
Не е исто, кај едните имаме сексуална привлечност кон ист пол а кај другите кон деца.
Ист е третманот од страна на институциите кои ги класифицираат, а педофилски здруженија и организации се легални и легално се борат за своите права.
Ќе има консензуален секс ако законот одреди дека 7 годишно дете е сексуално битие способно да одлучи дали сака да го погали чичкото...
Не решаваме ние што е нормално, законот и медиумите решаваат...:)
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.801
Поени од реакции
29.338
edno ne mozham da razberam., realno pederite se vo malcinstvo.,., a ima zemji kako gejlada ., holandija., i ., takvi kaj koi e dozvolen i brak ., pomegju dvajca pederi., ., pa zoshto seushte ste tuka ., so ovie neandertalski balkanci., zoshto fino lepo ., ne si fanete patot pa tamu na mir da si imate zhiveachka ., ., i ke se obideme da bideme kulturni ., nema da frlame so kamenici., tuku so cvekinja ke ve ispratime ., .........aj fakajte magla od nashava ni mala makedonija., za pederite i nivnite poddrzhuvachi ., zarem e logichno da zhiveat kade se maltretirani ., slobodno ., odete vo slobodniot svet..............>?
 
O

Oppenheimer

Гостин
Ќе има консензуален секс ако законот одреди дека 7 годишно дете е сексуално битие способно да одлучи дали сака да го погали чичкото...
Не верувам дека некогаш модерното општество ќе падне до тој степен па вакво нешто да се случи... А којзнае. За се друго сметам дека си во право. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom