Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.007

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
2.640
Поени од реакции
2.227
Алал да му е на овој Орбан. Е тоа ти се вика човек со муда!!! А не ко нашиве што гаќите ќе ги соблечат и дупето ќе го дадат на Брисел!!!

 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
356
Поени од реакции
183
Е тоа ти се вика човек со муда!!!
Аха. „Муда.“ Има многу муда што им краде пари од ЕУ и од унгарскиот народ. Унгарија треба на Холандија вода да и носи - ништо не се без ЕУ.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
12.837
Поени од реакции
10.205
Аха. „Муда.“ Има многу муда што им краде пари од ЕУ и од унгарскиот народ. Унгарија треба на Холандија вода да и носи - ништо не се без ЕУ.
Da ne bea holandskite pederi Holandija ke bese nikoj i nisto sega. Najverojatno nemase ni da postoi kako drzava. Ke ja okupiraja danskite i belgiskite pederi i ke ja podeleja.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
13.121
Поени од реакции
19.343
Аха. „Муда.“ Има многу муда што им краде пари од ЕУ и од унгарскиот народ. Унгарија треба на Холандија вода да и носи - ништо не се без ЕУ.
Унгарија постои во различни форми 1125 години. Во ЕУ е 17. 17 се содржи во 1125 околу 66 пати, и нешто останува вишок.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
1.013
Поени од реакции
3.585
Аха. „Муда.“ Има многу муда што им краде пари од ЕУ и од унгарскиот народ. Унгарија треба на Холандија вода да и носи - ништо не се без ЕУ.
Извини, едно офтопик прашање, случајно да не си упатен колку е дневницата или месечниот надоместок по невладини за лупање глупости по форуми?
За другар прашувам.
 

Византиецот

Злобен Пич
Член од
14 март 2021
Мислења
795
Поени од реакции
2.837
ништо не се без ЕУ.
Искрено и со ЕУ и без ЕУ се никој, кога не те бива на те бива. Дојденци од бог знае која турска степа. Се знај во Европа главни се Франција, Германија, Швајцарија (оваа на светско ниво е битна), после Луксембург па терај накај Скандинавија.
Од словенските земји ок се само Словенија и Полска - сето по Католичка линија.
На другото тури му пепел.

 
Последно уредено:
Член од
12 март 2009
Мислења
16.200
Поени од реакции
11.179
“The case against Hungary was triggered by a recently adopted law banishing the depiction of LGBTQ+ people in books and TV for under-18s, a measure denounced as “shameful” by the European Commission’s president, Ursula von der Leyen.“

А каде е проблемот со унгарското законско решение, малолетници да бидат заштитени од квир пропаганда по книги и телевизија?
Ова би требало да се прошири и во делот на политичка и религиозна пропаганда, а не да се осудува.
Децата треба да бидат заштитени од штетните ефекти на порнографијата, проституцијата, лудилото со личните заменки, промена на пол, религиски фанатизам од било која религиска деноминација, политички екстремизам како нацизам, фашизам, комунизам, социјализам...

ЕУ да почне да си се грижи за гнилежот од внатре, со милионите нелегални мигранти, грото од нив воени злосторници од Авганистан, Ирак, Сирија, Курдистан, Магреб, кои живеат по хотели со 4 ѕвезди или општински згради на сметка на работничкиот народ кој плаќа данок, нелегални мигранти кои подведуваат 12-13 годишни девојчиња за секс и проституција, кои продаваат дрога исклучиво на бели момчиња, кои палат цркви, кои шетаат со мачети по улиците на европските престолнини и кои вршат терористички напади.

Унгарија и Полска немаат такви проблеми, дека имаат патриотски влади кои ги ставаат приоритетите на својот народ пред ученувачките квоти на ЕУ за прием на мигранти.
се е отидено у пичвајз...има статистички податоци во УСА и западот дека најголрм број гејови своето прво геј искуство го стејнале во скаути, на возраст под 16години и тоа злоупотребени од постари полнолетни инструктори или во верски институции, а за кое последниве години на големо се открива а католичка црква плаќа дебело, значи геј педофилија... се молчи за тоа, но од друга страна ја кренаа границата за хетеросексуална педофилија на 16 години, иако од многу поодамна младите го стекнуваат првото искуство и со 15 па и 14 години...очигледно има форсирање на педерлукот на најјако...
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
356
Поени од реакции
183
се е отидено у пичвајз...има статистички податоци во УСА и западот дека најголрм број гејови своето прво геј искуство го стејнале во скаути, на возраст под 16години и тоа злоупотребени од постари полнолетни инструктори или во верски институции, а за кое последниве години на големо се открива а католичка црква плаќа дебело, значи геј педофилија... се молчи за тоа, но од друга страна ја кренаа границата за хетеросексуална педофилија на 16 години, иако од многу поодамна младите го стекнуваат првото искуство и со 15 па и 14 години...очигледно има форсирање на педерлукот на најјако...
Не се молчи, туку нема врска педофилија со ЛГБТ права.

И овие информации не ми изгледаат веродостојни. Како се случило мнозинството гејови сите да одлучат во скаути да одат? Тоа нема шанси да се мнозинство.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
8.729
Поени од реакции
12.704
Не се молчи, туку нема врска педофилија со ЛГБТ права.

И овие информации не ми изгледаат веродостојни. Како се случило мнозинството гејови сите да одлучат во скаути да одат? Тоа нема шанси да се мнозинство.
Како подмачкан ќе помине референдумот во Унгарија. Народот ќе си го каже своето. После крокодилски солзи ќе се леат на темава. :love:

И да, Унгарија ќе пропадне без Холандија која ја држи ЕУ сплотена! Секако. Само продолжете, и ти и Византичето да си барате ЕУ да прерасне во конфедерација односно крајна бирократозација и одземање на моќта на индивидуалните права на државите (читај суверенитетот). Така одлуките ќе се носат на централно ниво, а народот кој ја гласа власта ќе остане за гледа во небото (бирократите) кои ќе одлучуваат за војна и мир (вклучувајќи и војска), носат закони и за санкции кон одредената држава. Самите закани од санкции се коси со тоа унија. Читај зошто настанала ЕУ и гледај во што се трансформира денес.

Кај нас се зголемува евроскептицизмот. Се зголемува и во Европа, па и во самите бастиони на ЕУ. И читни како и го потпикаа на Холандија со Уставот, каде гласаа против (и они и Франција). Прашањето е до кога мислиш дека народот ќе ги трпи?

Треба трансформација, намалување на моќта, каде ЕУ ќе биде само економска унија, дури и не треба унија за тоа, доволен е меѓународен договор со клауза за најповлатена нација или мултилатерални договори. ;)
 
Последно уредено:

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
356
Поени од реакции
183
Како подмачкан ќе помине референдумот во Унгарија. Народот ќе си го каже своето. После крокодилски солзи ќе се леат на темава. :love:

И да, Унгарија ќе пропадне без Холандија која ја држи ЕУ сплотена! Секако. Само продолжете, и ти и Византичето да си барате ЕУ да прерасне во конфедерација односно крајна бирократозација и одземање на моќта на индивидуалните права на државите (читај суверенитетот). Така одлуките ќе се носат на централно ниво, а народот кој ја гласа власта ќе остане за гледа во небото (бирократите) кои ќе одлучуваат за војна и мир (вклучувајќи и војска), носат закони и за санкции кон одредената држава. Самите закани од санкции се коси со тоа унија. Читај зошто настанала ЕУ и гледај во што се трансформира денес.

Кај нас се зголемува евроскептицизмот. Се зголемува и во Европа, па и во самите бастиони на ЕУ. И читни како и го потпикаа на Холандија со Уставот, каде гласаа против (и они и Франција). Прашањето е до кога мислиш дека народот ќе ги трпи?

Треба трансформација, намалување на моќта, каде ЕУ ќе биде само економска унија, дури и не треба унија за тоа, доволен е меѓународен договор со клауза за најповлатена нација или мултилатерални договори. ;)
Какво намалување? Треба ЗГОЛЕМУВАЊЕ на моќта на ЕУ. Самиот факт што пробуваат да донесат закон кој дискриминира врз дел од населението покажува дека Унгарија не функционира како држава. ЕУ си имаат тотално оправдание да им се мешаат во закон, во Устав и што било според мене, со цела да се поправи Унгарија како држава.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
12.837
Поени од реакции
10.205
Какво намалување? Треба ЗГОЛЕМУВАЊЕ на моќта на ЕУ. Самиот факт што пробуваат да донесат закон кој дискриминира врз дел од населението покажува дека Унгарија не функционира како држава. ЕУ си имаат тотално оправдание да им се мешаат во закон, во Устав и што било според мене, со цела да се поправи Унгарија како држава.
A zamisli unijata da bese antipederski nastroena a Ungarija propederski. I togas ke imaa totalno opravduvanje da im se mesaat vo ustav so cel da se popravi Ungarija kako drzava? Aj da vidime dali so umot ili so gazeto razmisluvas?
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
356
Поени од реакции
183
A zamisli unijata da bese antipederski nastroena a Ungarija propederski. I togas ke imaa totalno opravduvanje da im se mesaat vo ustav so cel da se popravi Ungarija kako drzava? Aj da vidime dali so umot ili so gazeto razmisluvas?
Ова не може да се случи во реалност бидејќи најуспешните држави го имаат и најдоброто образование, што значи дека луѓето се доволно образовани да не се „антипедерско настроени“ бидејќи тоа е објективно погрешно настројување.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
8.729
Поени од реакции
12.704
Какво намалување? Треба ЗГОЛЕМУВАЊЕ на моќта на ЕУ. Самиот факт што пробуваат да донесат закон кој дискриминира врз дел од населението покажува дека Унгарија не функционира како држава. ЕУ си имаат тотално оправдание да им се мешаат во закон, во Устав и што било според мене, со цела да се поправи Унгарија како држава.
Така само една по една ќе си заминуваат или ќе си прават свои унии. :love:

Или може паричката да се сврти. Така може да и се мешаат и на Холандија во Уставот. ;)
 
Член од
17 март 2011
Мислења
56
Поени од реакции
29
Затоа западниве земји ќе бида легло на педофилија. И педофилијата ќе ја прифатат како нормална работа каде што тргнало вака. ЕУ ако продолжи со лгбт срања на Унгарија и Полска, ништо чудно тие две земји да бараат да излезат од Унијата. Се е ова импортирано од Америка.

Дете не смее да биде изложено на вакви работи.
Како може Сингапур да функционира,без ваквите ментални болесници да им се плескаат во лице на децата?
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
356
Поени од реакции
183
ЕУ ако продолжи со лгбт срања на Унгарија и Полска, ништо чудно тие две земји да бараат да излезат од Унијата. Се е ова импортирано од Америка.
Сакаат да ги избркаат, ама самите тие не сакаат да си одат. Како импортирано од Америка?! Зш вие алт-десничариве мислите дека Америка ја измислила еднаквоста? Холандија е 15 години унапред со ЛГБТ права на еднаквост во споредба со САД. Не импортирале ништо - од старт почитуваат еднакви права.
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom