Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.118
Член од
5 ноември 2020
Мислења
109
Поени од реакции
298
Лол, колку прост пост, страшно. Сите работи што ги вергла просечна и проста раја, со години уназад, на едно место. Браво.
Еве ти малку едуцирај се (2:58, 3:27... специфично за тебе зборат)
inb4 „лолололол невладини, декаденција, запад, сорос, европа, перат пари, јасно ми е откако видов кој финансирал“ итн.
А каде јас го реков спротивното? Нити сум третирал некој како шо не треба ниту пак ќе третирам, посебно не врз база на тоа шо него го прави среќен.
Не може ти да очекуваш во општество каде 50% па и повеќе е сочинето од луѓе кои своите морални етики и кодекси ги развивале во СФРЈ, да имаат разбирање за ситуацијата. Ни еден закон и устав нема да му објасни на дедо ми да не му испцуе се до 3то колено кога утре на тв ќе гледа инсерти од парадата.
Само тие таквите како тебе кои делат од "простата маса" (во која што ме класифицираш, не ти замерувам) си мислат дека живеат кизнеј каде и очекуваат кизнеј шо. Со текот на времето, со промена на генерациите кои го движат општеството, сигурно дека нема толку галама да се крева околу тоа дали некој бил геј или не.

Во општество каде што самиот идентитет на народот не е решен и секојдневно се водат полемики за тоа, вие очекувате парада на гордоста да помине без проблем. И после ние сме биле прости, вие паметни.
Не биди теле.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.313
Поени од реакции
1.935
А каде јас го реков спротивното? Нити сум третирал некој како шо не треба ниту пак ќе третирам, посебно не врз база на тоа шо него го прави среќен.
Не може ти да очекуваш во општество каде 50% па и повеќе е сочинето од луѓе кои своите морални етики и кодекси ги развивале во СФРЈ, да имаат разбирање за ситуацијата. Ни еден закон и устав нема да му објасни на дедо ми да не му испцуе се до 3то колено кога утре на тв ќе гледа инсерти од парадата.
Само тие таквите како тебе кои делат од "простата маса" (во која што ме класифицираш, не ти замерувам) си мислат дека живеат кизнеј каде и очекуваат кизнеј шо. Со текот на времето, со промена на генерациите кои го движат општеството, сигурно дека нема толку галама да се крева околу тоа дали некој бил геј или не.

Во општество каде што самиот идентитет на народот не е решен и секојдневно се водат полемики за тоа, вие очекувате парада на гордоста да помине без проблем. И после ние сме биле прости, вие паметни.
Не биди теле.
Брат, единствено битни се младата генерација. Тие ќе бидат државата за 10-20 години. Не некој старец што и на црнци би плукал.
 
Член од
1 март 2021
Мислења
338
Поени од реакции
758
Како тогаш
Не зборев за конкретна легална конвенција. Ама разни механизми за човекови права стипулираат дека под еднакви права се вклучува и истополов брак или заедница признаена од законот.
Автоматски споено мислење:


https://worldhappiness.report/ed/2021/ - мислев на најдобрите 5-10 земји на оваа листа. Или оваа: https://en.wikipedia.org/wiki/OECD_Better_Life_Index Полска, Русија, Унгарија немаат врска со развиениот свет.
Како бе? По што ти одредуваш што е развиен свет? по БДП, по стандард на граѓаните, ако е така Сауди Арабија се најбогати на свет, сите се милионери да го следиме нивниот пример и да ве фрлиме од Континентал :)
Полска Русија Унгари немале врска со развиениот свет, не бе северенФИРОМ е развиениот свет:tapp:
Ова само покажува колку искомплексиран расист си, а ваму кукаш дека си бил навреден и дискриминирани.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.313
Поени од реакции
1.935
Како бе? По што ти одредуваш што е развиен свет? по БДП, по стандард на граѓаните, ако е така Сауди Арабија се најбогати на свет, сите се милионери да го следиме нивниот пример и да ве фрлиме од Континентал :)
Полска Русија Унгари немале врска со развиениот свет, не бе северенФИРОМ е развиениот свет:tapp:
Ова само покажува колку искомплексиран расист си, а ваму кукаш дека си бил навреден и дискриминирани.
https://en.wikipedia.org/wiki/OECD_Better_Life_Index - Ова е мислам најобјективно рангирање на кои држави се најдобри. Се разгледуваат повеќе битни области за луѓето, не само економија.
 
Член од
5 ноември 2020
Мислења
109
Поени од реакции
298
Брат, единствено битни се младата генерација. Тие ќе бидат државата за 10-20 години. Не некој старец што и на црнци би плукал.
Абе те разбирам океј е сето то, само треба да ви биди јасно дека не се работи само за дедо ми или дедо ти, над 250 000 пензинери има во државава, слична ако не е и поголема бројка на 45+ годишни... И сеа сакате на народот со инка да му турите нешто шо органски не може да го сфати. Не одат така тие работи. Дури и со закон да се овозможи, ќе поминат долги години додека "простата маса" (во која бев сместен од членот неколку поста погоре, а најверојатно и голем дел од неговите блиски припаѓаат на истата) да може да го свари сето тоа.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.703
Поени од реакции
27.651
незнам како можат политички партии јавно да подржуваат вакви ,,групи,,.... :boksix:

јес да се гласови во прашање...но ипак има некоја граница. можат да ги подржуваат со предлог закони, со пресови...но да маршираат со нив...:tapp:

бог да им даде такви ,,зетови, низ куќа да им се шетаат:popce:
ama kaii vidovte vie nefer tretiranje diskriminacija nema takvo nesto si zamisluvaat vo glata im e
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.124
Поени од реакции
21.759
Брат, единствено битни се младата генерација. Тие ќе бидат државата за 10-20 години. Не некој старец што и на црнци би плукал.
Ako se potprime na homoseksualnosta kako normalna seksualna orientacija nema ni da ima mlada populacija. Pederite ne mozat da se razmnozuvaat ako se dosledni na nivnata seksualna orientacija. Bezmalku site seksualni abnornalnosti po difolt ne se sposobni da se razmnozuvaat. Tuka e i ironijata, se povikuvas na idnite generacii da ve smetaat za normalni a ne ste ni sposobni da gi generirate tie idni generacii. Pa uste homoseksualnosta bila normalna. Pa da bea tvoite homoseksualci ti nemase ni da postois. Ke zavrsese kako iscedok vo nekoj anus pomesan so gomna. Srekja vo nesrekja e sto tvoite bile normalni pa te napravile tebe, no za zal so pogresno podredeni geni. Srekjna okolnost e sto tvoite geni ke zavrsat so tebe ili pak vo nekoj anus pomesani so gomna. Toa e tvojata idnina. Toa e tvoeto genetsko nasledstvo.
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.182
Поени од реакции
16.513
Јас сеуште немам сретнато и видено некој да е дискриминиран во било кој сегмент од животот, и професионален секако, само поради тоа што е геј. Ги гледале попреко хомофоби? Тоа нема никогаш да се искорени, како што нема да се искорени кога некој попреко во Чаир го гледаат. И што, треба и за тоа да се праи парада, да не не дискриминираат љочките гледајќи не криво? Лично работам во установа каде има еден тон геј ликови, никој не ги дискриминира ниту некогаш го кажале тоа, и баш имаат успешни кариери и се доста ценети како професионалци во нашето општество. Затоа мислам дека паради се живи глупости. Во оваа држава сме дискриминирани сите по основ на човекови права, од право на здрава животна средина, бесплатно здравство, правна држава и ред други работи. Али секој со свој памет, кај мене симпатии нема да добијат со вакви глупи паради.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.124
Поени од реакции
21.759
Деца нема посвојување, тоа треба да ви се всади во главата. Прво заборави го ова, па потоа ќе дискутираме за другите "права", може? :)
Treba prvo i osnovno da im se vsadi vo glavata ili potocno da im se izbie od glavata deka homoseksualniot seks e normalna seksualna orientacija. Koga ke se pomirat so vistinata, drugoto e lesno.
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
18.053
Поени од реакции
9.712
Една работа не ми е јасна кај овие луѓево кои ги бранат хомосексуалците!
Зошто тогаш се бунат против брачна заедница на партнери од различна вера или со различна боја на кожа!?
:confused:
@Shakespear дали ти би земал жена Албанка или некоја од Африка, црнопута катран девојка!?
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.637
Поени од реакции
2.087
@Shakespear дали ти би земал жена Албанка или некоја од Африка, црнопута катран девојка!?

Поентата е дека би земал, ама нема да му дадат. Посебно ако е Албанка, освен ако не ја искешира кај нејзините. :D
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
20.353
Поени од реакции
35.880
... хомосексуалците се само еден вид алатка на некој што може ,,се потрудил да ги создаде,, или да ги потенцира или да им помогне да еволуираат, само со цел да се уништат сите човекови вредности, морал, етика, брак и семејството како основна и главен стол за нормален развој на човекот на планетава и тоа зачинето со вложување на големи парични фондови да се реализира тоа милом или силом, ќе ти се блокира економијата, влез во ЕУ ако не се прифати тоа, па макар никој не сакал, тука само природата ако се завземе страна и да помогне за исправка на нејзин начин, инаку ни нема спас од победа на ова психолошка човечка девијација врз нормалната човечка популација,
 
Член од
19 февруари 2009
Мислења
1.375
Поени од реакции
1.956
Воглоавно не сум им обраќал внимание, и сум бил ок спрема лгбт.
Е сега, незнам дали само кај мене има таков ефект, ама агендава што се тера со агресивното промовирање, пропагирање и поттикнување на ваквите појави, кое се коси со здравиот разум, ми ствара револт, недоверба спрема припадниците на лгбт и омраза спрема тие што ја тераат таа агенда.
 
Член од
22 април 2021
Мислења
131
Поени од реакции
459
Декември 2020
„Не сум пробал џоинт, но тоа не значи дека не треба да поддржам нешто што јас не го користам“, рече Заев, потенцирајќи дека е за легализација на марихуаната.
Тој дополни дека е стрејт но поддржува ЛГБТИ права, како и дека не е од сиромашно семејство, но дека се залага за тоа сиромашните да преминат во средна класа.


1. Зоран Заев се залагал за легализација на марихуана. Поточно за производство на марихуана од фирми на негови роднини и пријатели и во недостиг на пласман во странство, нелегална продажба на црниот маркет ширум Македонија (преку фингирани кражби од магацините).

Истовремено, секој ден се апсат ситни произведувачи и дилери кои не се дел од големата мрежа.
Тоа не е легализација. Тоа е бизнис на штета на народот.

2. Петта година како ја узурпира власта. Што има Зоран Заев придонесено за геј и лезбејската популација во Македонија, освен што има употребено “педер“ во јавност? Како реално се има подобрено животот на оваа популација со организирање втора парада?

3. Кочо Андоновски, од познат организатор на оргии, станал дел од организацијата на прадата. Е, тоа е напредок во кариера.
Автоматски споено мислење:

Воглоавно не сум им обраќал внимание, и сум бил ок спрема лгбт.
Е сега, незнам дали само кај мене има таков ефект, ама агендава што се тера со агресивното промовирање, пропагирање и поттикнување на ваквите појави, кое се коси со здравиот разум, ми ствара револт, недоверба спрема припадниците на лгбт и омраза спрема тие што ја тераат таа агенда.
99% од жените се против нео-феминизмот.
99% од геј и лезбејките се против ЛГБТЉИ+- квир пропагандата.

Бројката на присутни на денешниот настан го потврдуваат тоа.
 
Последно уредено:
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.992
Кој не би сакал некоја ваква?
Прегледај го приврзокот 299699
Нели планираше да парадираш? Или сонцето те премисли! :unsure:

Одговор на твоето прашање: јас.
99% од жените се против нео-феминизмот.
99% од геј и лезбејките се против ЛГБТЉИ+- квир пропагандата.

Бројката на присутни на денешниот настан го потврдуваат тоа.
Зарем нема про-квир натписи!? Инаку ти беше тој што бараше родов идентитет во нашите училишта. ;)

И не е точно, се донесе законот за антидискрининација (т.е. Законот за спречување и заштита од дискриминација) од оваа власт.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom