Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
21 први век уште хомофобија. Пази им сметало два возрасни мажи што биле во интимна врска, па ќе ги тепале :pos:

Врв на неписменост владее. Па уште да не посвојувале деца, попаметно било да седат во домови да ги злоупотребуваат, тепаат, да останат неписмени и без заби. Абе ставете се на местото на децата во дом, што би одбрале? Вистинска љубов, грижа, топол дом, образование, разбирање или масовно малтретирање, негрижа, тепање од страна на поголемите, слаби навики...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
21 први век уште хомофобија. Пази им сметало два возрасни мажи што биле во интимна врска, па ќе ги тепале :pos:

Врв на неписменост владее. Па уште да не посвојувале деца, попаметно било да седат во домови да ги злоупотребуваат, тепаат, да останат неписмени и без заби. Абе ставете се на местото на децата во дом, што би одбрале? Вистинска љубов, грижа, топол дом, образование, разбирање или масовно малтретирање, негрижа, тепање од страна на поголемите, слаби навики...
И сето тоа напишано преку мајсторија на Алан Туринг
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
21 први век уште хомофобија. Пази им сметало два возрасни мажи што биле во интимна врска, па ќе ги тепале :pos:Врв на неписменост владее. Па уште да не посвојувале деца, попаметно било да седат во домови да ги злоупотребуваат, тепаат, да останат неписмени и без заби. Абе ставете се на местото на децата во дом, што би одбрале? Вистинска љубов, грижа, топол дом, образование, разбирање или масовно малтретирање, негрижа, тепање од страна на поголемите, слаби навики...
... во право си, дај пример твој! нека двајца возрасни мажи имаат интимна врска пред тебе и твоја најблиска домашна околина, придонеси со давање сопствено дете за посвојување на овие истополови што не можат да имаат, и дај не купувај плава за мушко и розе за женско облека со твој личен пример... ќе те следиме и сите ќе бидеме писмени нема проблем! ама свое да чуваш и да не го даваш, а да си широкоград за други давајќи примери за некои таму, не ти важи тоа е лицимерие! или пак во грешка сум и ти си „вруќ“?
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
... во право си, дај пример твој! нека двајца возрасни мажи имаат интимна врска пред тебе и твоја најблиска домашна околина, придонеси со давање сопствено дете за посвојување на овие истополови што не можат да имаат, и дај не купувај плава за мушко и розе за женско облека со твој личен пример... ќе те следиме и сите ќе бидеме писмени нема проблем! ама свое да чуваш и да не го даваш, а да си широкоград за други давајќи примери за некои таму, не ти важи тоа е лицимерие! или пак во грешка сум и ти си „вруќ“?
Зашто некој би имал однос пред мене :pos:. Тоа е интимна работа, некој ако има однос во јавност ќе си јаде кривична пријава, било геј или стрејт.

Јас колку што знам се посвојуваат деца без родители или деца од кои родителите се откажале (ваљда тврдокорни анти геј родители кои го тепале детето и на крај се откажале од него). Зашто некој нормален човек би дал свое дете на посвојување па уште би бирал кај кого :pos:
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
703
21 први век уште хомофобија. Пази им сметало два возрасни мажи што биле во интимна врска, па ќе ги тепале :pos:

Врв на неписменост владее. Па уште да не посвојувале деца, попаметно било да седат во домови да ги злоупотребуваат, тепаат, да останат неписмени и без заби. Абе ставете се на местото на децата во дом, што би одбрале? Вистинска љубов, грижа, топол дом, образование, разбирање или масовно малтретирање, негрижа, тепање од страна на поголемите, слаби навики...
Полошо од тоа е ем сирак оставен ем педери го посвоиле , да ти се плукнам у таква среќа
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
Полошо од тоа е ем сирак оставен ем педери го посвоиле , да ти се плукнам у таква среќа


Не, двеве деца ќе го имаат најлошиот живот, ама затоа ти од тука си газиш :pos:
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Бенедикт Кумбербач? Абе зашто ти имаш ставено НЕ на анкетата? Против посвојување си?
Стара е анкетата а и повеќе ми беше интерна шала кога форсав со постар член админ на форумов, Macedalien, кој е геј ама пет пати поголем човек од сите овие со клетвите за ЛГБТ. Немам ништо против геј лицата, секогаш е подобро дом во хармонија од страдање во дисфункционален брак или дом за сирачиња.
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
703


Не двеве деца ќе го имаат најлошиот живот, ама затоа ти од тука си газиш :pos:
Жално за децата,Ако парите и славата ја одредуват среќата во животот , кусо нека е
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Зашто некој би имал однос пред мене :pos:. Тоа е интимна работа, некој ако има однос во јавност ќе си јаде кривична пријава, било геј или стрејт.Јас колку што знам се посвојуваат деца без родители или деца од кои родителите се откажале (ваљда тврдокорни анти геј родители кои го тепале детето и на крај се откажале од него). Зашто некој нормален човек би дал свое дете на посвојување па уште би бирал кај кого :pos:
... кога некој е тоа што е, нормално дека ќе најде оправдување за тоа, макар нештото што го брани е неприродно, забегано, како ментално растројство дијагностицирано, така да немам намера да се натпреварувам, не дека се откажувам ама изгубени случаеви како грешка на природа таа ќе се погрижи да го поправи тоа на свој начин, како велат старите кој последен се смее најслатко се смее, а и не посакувај нешто ако не сакаш лично да ти се исполни, преку ноќ ќе стане реалност!
 
Член од
17 јануари 2019
Мислења
3.302
Поени од реакции
7.434
Жално за децата,Ако парите и славата ја одредуват среќата во животот , кусо нека е
Овозможеното образование, грижата, љубовта, одморите кои никогаш немало да ги добијат за нив се реалност. Парите како пари немаат вредност но она што можат да го купат има вредност. Едино нешто со пари што не може да се купи е време, инаку да може да се врати времето и ти и Биџонс да добиете правилно образование, грижа и љубов, немаше да имате вакво мислење.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.258
Поени од реакции
1.899
... кога некој е тоа што е, нормално дека ќе најде оправдување за тоа, макар нештото што го брани е неприродно, забегано, како ментално растројство дијагностицирано, така да немам намера да се натпреварувам, не дека се откажувам ама изгубени случаеви како грешка на природа таа ќе се погрижи да го поправи тоа на свој начин, како велат старите кој последен се смее најслатко се смее, а и не посакувај нешто ако не сакаш лично да ти се исполни, преку ноќ ќе стане реалност!
Ама не се дијагностицира како ментално растројство, ниту во оваа држава ниту во која било развиена држава. Немој тука лаги да пушиш и да ги игнорираш фактите што не ти се свиѓаат.

Ако веруваш дека природата ќе го реши ова, тогаш ќути си и нема што педерите да ги замараш.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.503
Поени од реакции
9.408


Не, двеве деца ќе го имаат најлошиот живот, ама затоа ти од тука си газиш :pos:

Пред да излезе вистината на дело и да ја разбере цел свет и на децата што ги посвои и жевееа кај Мајкл Џексон им завидуваа многумина....но, сега сите згрозени од злоставувањата што ги имале таму, така да, незнаеш и овие дечиња низ што се ке поминуваат во нивното растење и воспитување.

Јас на пример кога би била едно од овие две деца, кога ке пораснам ке го тужам домот што ме дале да ме посвојат двајца мажи, што ме одгледувале двајца тн татковци, наместо како сите нормални семејства да имам мајка и татко.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.258
Поени од реакции
1.899
Јас на пример кога би била едно од овие две деца, кога ке пораснам ке го тужам домот што ме дале да ме посвојат двајца мажи, што ме одгледувале двајца тн татковци, наместо како сите нормални семејства да имам мајка и татко.
Немале да те воспитаат како хомофоб во тој случај.
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
кај Мајкл Џексон им завидуваа многумина....но, сега сите згрозени од злоставувањата што ги имале таму, така да, незнаеш и овие дечиња низ што се ке поминуваат во нивното растење и воспитување.
A dokaz ima li? FBI go istrazuval slucajot za MJ so godini i nema pronajdeno nitu eden dokaz.

Јас на пример кога би била едно од овие две деца, кога ке пораснам ке го тужам домот што ме дале да ме посвојат двајца мажи, што ме одгледувале двајца тн татковци, наместо како сите нормални семејства да имам мајка и татко.
Na primer tatko pijanica i majka drogirasica e bolje otkolku dvajca normalni licnosti od ist pol koi bi pruzale ljubov i vnimanie kon decata.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom