Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    869

staycalm

prof. d-r potpaluvach na konzervi
Член од
12 јануари 2013
Мислења
2.253
Поени од реакции
1.547

... ама затоа сеир тера со жените на тој форум околу хомо ориентација?!


...и оправдува вакви девијации со христијанскиот симбол !
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
76
Поени од реакции
82
Брат, сељак си - denial не е само река во Египет.

Овој коментар беше толку грозен што мислев дека ќе паднам во несвест.
Па нормално дека ќе ве нејќеме и нејќеме да ве гледаме, вие хомофоби сте во иста категорија со расисти, сексисти.[DOUBLEPOST=1560588493][/DOUBLEPOST]
Не знам јас како можеш толку да се лажеш - ни ти не веруваш дека е душевна болест. Обичен, рационален човек ако нешто верува дека е душевна болест нема да говори за омраза и еутаназија на таквите луѓе. Просто си сељак на кој не му се свиѓаат истополови односи - нема потреба да пушиш лаги за болести тука.
Ти си болен кој мислиш на кур цел ден, нема фајде од вас ај не ме замарај гниди кои ќе го ебете наталитетот до даска.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
147
Поени од реакции
65
Ти си болен кој мислиш на кур цел ден, нема фајде од вас ај не ме замарај гниди кои ќе го ебете наталитетот до даска.
Wow, дека зарем не расте светската популација по милијарда секои една-две години. Тоа ти е таа сељачка логика - сме имале проблеми со наталитетот. А кој ти е изворот за оваа доега неслушната вест? :pos:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
15.340
Од некој хетеро го фатил тој проклет вирус.
Да не е за лезбејките!?
Чудна работа, за нив не се дискутира многу:)
Тоа ќе си ги прашаш тие од твојот пол.
Пошо е дискутирано многу пати со женски на темава и скоро секогаш и на ним грди им се педери а топ им се лезбејки.
The LGBT youth are at a higher risk for substance use, sexually transmitteddiseases (STDs), cancers, cardiovascular diseases, obesity, bullying, isolation, rejection, anxiety, depression, and suicide as compared to the general population.
Ама ова све е пошо се дискриминирани и хејтани. Хетеросексуалците и хомофобите се криви за ова.
Хахахха ете го долу пишал одма ХАХХАХАХА
90% од тие ствари се вина на хомофобијата - таа е подвижниот вирус.


Дури тука ние се расправаме и натегаме кој,зошто и како, "нашата" форумска дива @staycalm си го бара чарето јавно,џабе убедувал порано дека не бил двоцефка! :lolzz:
Прегледај го приврзокот 210852
Aeh, Шејн Досон.
Онаа ретардираната Миранда ја имаше на аватар едно време, Били Ајлиш... тоа се тие идоли. Тоа е тој напатен стејкалм.
Јутубо го има напраено што и да е он/а направен/а.
Или си нашол прибежиште.
 
Последно уредено:

staycalm

prof. d-r potpaluvach na konzervi
Член од
12 јануари 2013
Мислења
2.253
Поени од реакции
1.547
Од некој хетеро го фатил тој проклет вирус.

Тоа ќе си ги прашаш тие од твојот пол.
Пошо е дискутирано многу пати со женски на темава и скоро секогаш и на ним грди им се педери а топ им се лезбејки.

Ама ова све е пошо се дискриминирани и хејтани. Хетеросексуалците и хомофобите се криви за ова.
Хахахха ете го долу пишал одма ХАХХАХАХА
Aeh, Шејн Досон.
Онаа ретардираната Миранда ја имаше на аватар едно време, Били Ајлиш... тоа се тие идоли. Тоа е тој напатен стејкалм.
Јутубо го има напраено што и да е он/а направен/а.
Или си нашол прибежиште.
Денес ми е интересен ден за да се цитирам со тебе, онака, да си погубам 15 минути со ирелевантни личности добро било.

Ајдеее, Miranda (Colleen Ballinger), Billie Eilish, Shane Dawson...Сите му сметале. :icon_lol: Абе, знам дека си со ограничена когнитивна способност, ама сите што имаат слушнато за овие знаат колку се интелигентни, успешни и пред се човечни. 3 особини коишто ти никогаш не си ги поседувал, ниту пак ќе ги поседуваш. Ама до јуТУБО е гарант.
Тебе ИДОЛИ ти се Mark Dice, Lauren Southern и компанија, нели? :pos:

Туку да те прашам, откри ли дали машките би биле со феминистка и зошто „конзервативните жени се поубави од феминистките“ или уште си во дилема?

И за крај да повториме за оние што уште не сфатиле. Никако стрејт луѓето да имаат геј другари, замисли да седите у друштво и зборите колку пички сте ебеле, шо ќе има заедничко он со тоа????
Screenshot_1.png :backa:
 
Последно уредено:

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
147
Поени од реакции
65
Од некој хетеро го фатил тој проклет вирус.

Тоа ќе си ги прашаш тие од твојот пол.
Пошо е дискутирано многу пати со женски на темава и скоро секогаш и на ним грди им се педери а топ им се лезбејки.

Ама ова све е пошо се дискриминирани и хејтани. Хетеросексуалците и хомофобите се криви за ова.
Хахахха ете го долу пишал одма ХАХХАХАХА
Aeh, Шејн Досон.
Онаа ретардираната Миранда ја имаше на аватар едно време, Били Ајлиш... тоа се тие идоли. Тоа е тој напатен стејкалм.
Јутубо го има напраено што и да е он/а направен/а.
Или си нашол прибежиште.
Па да, го пишав тоа зашто е вистински факт... Дури и во самата студија ги статираат тие причини. Хомофобијата е штетна појава - get over it.
 
Член од
17 јануари 2014
Мислења
511
Поени од реакции
801
Повеќе си неписмен отколку што си глуп ал оќе, на форумов одамна сум аутиран ја ко геј, едноклеточен организму.
... битно педер двоцефкаш не сум,ментолу еден пореметен! :LOL:
Плус, коа веќе ти праќале скриншатови, можел и другите постови пред мојот и после мојот со истиот текст да ги ставиш, не сум ко тебе простичок за да немам капацитет да поврзам елементари работи, пример дека на форум на кој мнозинството е жени кур не се бара :pos:
Џабе пиштиш тука,не сум ти ни јас крив ни никој друг што најпрво (додека се помириш дека си обратен) си се декларирал само како поддржувач на лгбт за да потоа си признаеш дека си педер,и баш ме заболе кај ти со твојот ментално пореметен склоп ќе бараш курој! :LOL:
Ова со доларот на крајот што сакаш да кажеш,дека на диви и краљици како тебе ќе им плаќаш да те изработат? :pos:
3213223.png [DOUBLEPOST=1560692769][/DOUBLEPOST]
Ок..ај можеби @staycalm ке биде културен и ке ми каже:D
Тешко дека ќе добиеш одговор,периодов изгледа е преокупиран со барање на машки полови органи по огласи,можно е да се спрема за "перформанс" на парадата! :D
Од некој хетеро го фатил тој проклет вирус.

Aeh, Шејн Досон.
Онаа ретардираната Миранда ја имаше на аватар едно време, Били Ајлиш... тоа се тие идоли. Тоа е тој напатен стејкалм.
Јутубо го има напраено што и да е он/а направен/а.
Или си нашол прибежиште.
Тоа е тоа.
Не е болест се што боли.
 
Последно уредено:

staycalm

prof. d-r potpaluvach na konzervi
Член од
12 јануари 2013
Мислења
2.253
Поени од реакции
1.547
... битно педер двоцефкаш не сум,ментолу еден пореметен! :LOL:

Џабе пиштиш тука,не сум ти ни јас крив ни никој друг што најпрво (додека се помириш дека си обратен) си се декларирал само како поддржувач на лгбт за да потоа си признаеш дека си педер,и баш ме заболе кај ти со твојот ментално пореметен склоп ќе бараш курој! :LOL:
Ова со доларот на крајот што сакаш да кажеш,дека на диви и краљици како тебе ќе им плаќаш да те изработат? :pos:
Прегледај го приврзокот 210892[DOUBLEPOST=1560692769][/DOUBLEPOST]
Тешко дека ќе добиеш одговор,периодов изгледа е преокупиран со барање на машки полови органи по огласи,можно е да се спрема за "перформанс" на парадата! :D

Тоа е тоа.
Не е болест се што боли.
Сакам кур во поштенското сандаче!!!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
77.718
Поени од реакции
163.178
Ај приберете се со навредите
 

staycalm

prof. d-r potpaluvach na konzervi
Член од
12 јануари 2013
Мислења
2.253
Поени од реакции
1.547
Ај приберете се со навредите
Недај боже некој тебе нешо да ти пререче, банови ќе летаат секундарно. Вака "приберете се", јер не се модератори у прашање. Кога навредите се совпаѓаат со твоите ставови ок се, или кога ти навредуваш, обратно не. Кратка кајгана модераторска приказна. А ептен ми е смешно коа ќе ми текне дека на времето мислев дека си една од ретките кул особи на кајгана. :icon_lol:
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
10.358
Поени од реакции
15.340
Денес ми е интересен ден за да се цитирам со тебе, онака, да си погубам 15 минути со ирелевантни личности добро било.

Ајдеее, Miranda (Colleen Ballinger), Billie Eilish, Shane Dawson...Сите му сметале. :icon_lol: Абе, знам дека си со ограничена когнитивна способност, ама сите што имаат слушнато за овие знаат колку се интелигентни, успешни и пред се човечни. 3 особини коишто ти никогаш не си ги поседувал, ниту пак ќе ги поседуваш. Ама до јуТУБО е гарант.
Тебе ИДОЛИ ти се Mark Dice, Lauren Southern и компанија, нели? :pos:

Туку да те прашам, откри ли дали машките би биле со феминистка и зошто „конзервативните жени се поубави од феминистките“ или уште си во дилема?

И за крај да повториме за оние што уште не сфатиле. Никако стрејт луѓето да имаат геј другари, замисли да седите у друштво и зборите колку пички сте ебеле, шо ќе има заедничко он со тоа????
Прегледај го приврзокот 210881 :backa:
Лол не сум јас тој Анон греву гревосан, мислам дека и друг ме помеша со него пред некоја година.

Мојата беше Вики.
И сигурно нема да ставам таков дегенски потпис за фебјулс кеш.
Ти уствари знаеш дека не сум ама така малку да си потролаш.

Топ ти е постот иначе, само, Шејн Досон дека е интелигентен.... ХАХАХХХАХААХ рофлам.
Па да, го пишав тоа зашто е вистински факт... Дури и во самата студија ги статираат тие причини. Хомофобијата е штетна појава - get over it.
Така е. Немаше ХИВ да фаќате 105684 пати повеќе од хетеро да не беше хомофобијата.
Немаше да бидат огромен дел од ЛГБТ популацијата со комплекси/семејни проблеми од детството да не беше хомофобијата.

Никој не рече дека хомофобијата не е штетна појава, ама дека е причина за 90% од секаков вид на проблеми кај ЛГБТ популацијата, можеш друг да лажеш или и понатаму да се тешиш себе си дека проблемите се РАДИ ДРУГИТЕ.
 
Последно уредено:
На врв Bottom