Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286


... лесно е ТУКА, во МКД да се исмејуваш со христијанството во име на некоја таму слобода на избор за примена на газот за други цели освен за дефекација како природа дала, исфилувана со некоја гордост за избор на истополова пенетрација!



да ве видам месецов на парада со вакви пароли да носите и да поминете малку во Чаир, не за друго цвеќе да ви фрлаат за поздрав и супорт !
Бијонс, протести против хомосексуалците има на многу места по светот, во разни средини, исто како што на разни места по светот, во разни средини, има собири и паради за подршка.
Разликата е што само муслиманите, за разлика од сите други религии, се понашаат кон хомосексуалците онака, инквизиторски средновековно, во 21-ви век. Фрлање од зграда, бесење, јавно камшикување и егзекуција на хомосексуалци има само во муслимански земји.
А сепак од сите оние силни SJW лоби кругови (што се мешаат во сечија изјава, во секој ебан филм, видео игра и уметност), од сите тие активисти за права, нигде ни збор, ни да зуцнат против муслиманите, него само против христијанството.
Затоа целиот тој активизам е лицемерен, неискрен и може да се стави под черга, да се игнорира.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.697
Поени од реакции
20.960
Тоа се работи кои имаат објективна причина зошто се забранети: имено, некрофилијата вклучува ограбување гробови и десекрирање на мртвите тела кои имаат емоционална вредност кај семејствата, а зоофилијата вклучува злоупотребување на животни кои не можат да дадат согласност.

Хомофобите се биготи зашто не постои објективна причина околу мразење на хомосексуалноста - тука се работи за две согласни, возрасни луѓе кои не му вршат никому штета ако се ебат.
Ostaj toa ima i drugi nacini da se iskazi soglasnost tuku drugo me maci sega. Ako kaj vas ne e bolest i ste trgnati od listata, togas kaj ovie vasi prvi bratucedi sto e? Isto ste normalni kako niv, tie se ponenormalni od vas ili tie se nenormalni, bolni i neznam sto a vie si ste bas onaka ok najnornalni kako u site drugi. I sto ja pravi razlikata? Samo navodnata obostrana soglasnost? Da ja trgnime taa na strana po sto drugo se razlikuvate?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.068
Поени од реакции
78.286
да ве видам месецов на парада со вакви пароли да носите и да поминете малку во Чаир, не за друго цвеќе да ви фрлаат за поздрав и супорт !
Тоа е отприлика. Он вика дека они протестираат тука против христијанството, затоа што наводно таа била религијата која влијаела тука во оваа земја, али затоа геј парадите шетања и собири никад не смеат да припарат преку мост, него све овде ги праат.
....

Иначе исламот тука да беше фактор некој, они одма и против тоа ќе протестираа.
Не чуле дека муџите од Стара Чаршија неколку пути им го демолираа тоа ЛГБТ центарот таму што им беше. Ако беа чуле сега исто вака и со исламот ќе се заебаваа.

Тука буквално у прв план ми се невладините активисти, хомосексуалци или не.
 
S

staycalm

Гостин
Дури тука ние се расправаме и натегаме кој,зошто и како, "нашата" форумска дива @staycalm си го бара чарето јавно,џабе убедувал порано дека не бил двоцефка! :lolzz:
Прегледај го приврзокот 210852
Повеќе си неписмен отколку што си глуп ал оќе, на форумов одамна сум аутиран ја ко геј, едноклеточен организму. Плус, коа веќе ти праќале скриншатови, можел и другите постови пред мојот и после мојот со истиот текст да ги ставиш, не сум ко тебе простичок за да немам капацитет да поврзам елементари работи, пример дека на форум на кој мнозинството е жени кур не се бара :pos:
 
Член од
20 јули 2016
Мислења
7.631
Поени од реакции
4.933
Има една две реченица во Библијата со која се забранува хомосексуалноста ама во истиот дел има тон глупости кој никој не ги сваќа сериозно. Како забрана за собирање прачки од дрва во недела, влегување во црква со крив нос, забрана за вештерки и визарди, носење облека само од едно парче ткаениа, нејадење свинско и гуштери, змии и ракови и школки...и други бисери што од денешна перспектива речиси и да нема христијанин кој се придржува на тоа.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Повеќе си неписмен отколку што си глуп ал оќе, на форумов одамна сум аутиран ја ко геј, едноклеточен организму. Плус, коа веќе ти праќале скриншатови, можел и другите постови пред мојот и после мојот со истиот текст да ги ставиш, не сум ко тебе простичок за да немам капацитет да поврзам елементари работи, пример дека на форум на кој мнозинството е жени кур не се бара :pos:

... ама затоа сеир тера со жените на тој форум околу хомо ориентација?!


...и оправдува вакви девијации со христијанскиот симбол !
 
Член од
19 ноември 2018
Мислења
178
Поени од реакции
204
Брат, сељак си - denial не е само река во Египет.

Овој коментар беше толку грозен што мислев дека ќе паднам во несвест.
Па нормално дека ќе ве нејќеме и нејќеме да ве гледаме, вие хомофоби сте во иста категорија со расисти, сексисти.[DOUBLEPOST=1560588493][/DOUBLEPOST]
Не знам јас како можеш толку да се лажеш - ни ти не веруваш дека е душевна болест. Обичен, рационален човек ако нешто верува дека е душевна болест нема да говори за омраза и еутаназија на таквите луѓе. Просто си сељак на кој не му се свиѓаат истополови односи - нема потреба да пушиш лаги за болести тука.
Ти си болен кој мислиш на кур цел ден, нема фајде од вас ај не ме замарај гниди кои ќе го ебете наталитетот до даска.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.258
Поени од реакции
1.900
Ти си болен кој мислиш на кур цел ден, нема фајде од вас ај не ме замарај гниди кои ќе го ебете наталитетот до даска.
Wow, дека зарем не расте светската популација по милијарда секои една-две години. Тоа ти е таа сељачка логика - сме имале проблеми со наталитетот. А кој ти е изворот за оваа доега неслушната вест? :pos:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Од некој хетеро го фатил тој проклет вирус.
Да не е за лезбејките!?
Чудна работа, за нив не се дискутира многу:)
Тоа ќе си ги прашаш тие од твојот пол.
Пошо е дискутирано многу пати со женски на темава и скоро секогаш и на ним грди им се педери а топ им се лезбејки.
The LGBT youth are at a higher risk for substance use, sexually transmitteddiseases (STDs), cancers, cardiovascular diseases, obesity, bullying, isolation, rejection, anxiety, depression, and suicide as compared to the general population.
Ама ова све е пошо се дискриминирани и хејтани. Хетеросексуалците и хомофобите се криви за ова.
Хахахха ете го долу пишал одма ХАХХАХАХА
90% од тие ствари се вина на хомофобијата - таа е подвижниот вирус.


Дури тука ние се расправаме и натегаме кој,зошто и како, "нашата" форумска дива @staycalm си го бара чарето јавно,џабе убедувал порано дека не бил двоцефка! :lolzz:
Прегледај го приврзокот 210852
Aeh, Шејн Досон.
Онаа ретардираната Миранда ја имаше на аватар едно време, Били Ајлиш... тоа се тие идоли. Тоа е тој напатен стејкалм.
Јутубо го има напраено што и да е он/а направен/а.
Или си нашол прибежиште.
 
Последно уредено:
S

staycalm

Гостин
Од некој хетеро го фатил тој проклет вирус.

Тоа ќе си ги прашаш тие од твојот пол.
Пошо е дискутирано многу пати со женски на темава и скоро секогаш и на ним грди им се педери а топ им се лезбејки.

Ама ова све е пошо се дискриминирани и хејтани. Хетеросексуалците и хомофобите се криви за ова.
Хахахха ете го долу пишал одма ХАХХАХАХА




Aeh, Шејн Досон.
Онаа ретардираната Миранда ја имаше на аватар едно време, Били Ајлиш... тоа се тие идоли. Тоа е тој напатен стејкалм.
Јутубо го има напраено што и да е он/а направен/а.
Или си нашол прибежиште.
Денес ми е интересен ден за да се цитирам со тебе, онака, да си погубам 15 минути со ирелевантни личности добро било.

Ајдеее, Miranda (Colleen Ballinger), Billie Eilish, Shane Dawson...Сите му сметале. :icon_lol: Абе, знам дека си со ограничена когнитивна способност, ама сите што имаат слушнато за овие знаат колку се интелигентни, успешни и пред се човечни. 3 особини коишто ти никогаш не си ги поседувал, ниту пак ќе ги поседуваш. Ама до јуТУБО е гарант.
Тебе ИДОЛИ ти се Mark Dice, Lauren Southern и компанија, нели? :pos:

Туку да те прашам, откри ли дали машките би биле со феминистка и зошто „конзервативните жени се поубави од феминистките“ или уште си во дилема?

И за крај да повториме за оние што уште не сфатиле. Никако стрејт луѓето да имаат геј другари, замисли да седите у друштво и зборите колку пички сте ебеле, шо ќе има заедничко он со тоа????
Screenshot_1.png :backa:
 
Последно уредено од модератор:

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.258
Поени од реакции
1.900
Од некој хетеро го фатил тој проклет вирус.

Тоа ќе си ги прашаш тие од твојот пол.
Пошо е дискутирано многу пати со женски на темава и скоро секогаш и на ним грди им се педери а топ им се лезбејки.

Ама ова све е пошо се дискриминирани и хејтани. Хетеросексуалците и хомофобите се криви за ова.
Хахахха ете го долу пишал одма ХАХХАХАХА




Aeh, Шејн Досон.
Онаа ретардираната Миранда ја имаше на аватар едно време, Били Ајлиш... тоа се тие идоли. Тоа е тој напатен стејкалм.
Јутубо го има напраено што и да е он/а направен/а.
Или си нашол прибежиште.
Па да, го пишав тоа зашто е вистински факт... Дури и во самата студија ги статираат тие причини. Хомофобијата е штетна појава - get over it.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom