Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Зошто според вас Хомофоб е нешто лошо? Па вие не сте нормални бе
Ти не знам во кој свет живееш. Хомофоб е еквивалентно на расист - човек кој мрази група на луѓе без никаква објективна причина. Значи, истиот третман како расисти и сексисти ќе си го добиваат.

Ако го имаш истиот поглед кон расистите како не-хомофобите, тогаш можеш да разбереш како воспитаните личности гледаат кон хомофобите.
 
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
педерите не се луѓе
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.636
Поени од реакции
38.813
Ти не знам во кој свет живееш. Хомофоб е еквивалентно на расист - човек кој мрази група на луѓе без никаква објективна причина. Значи, истиот третман како расисти и сексисти ќе си го добиваат.

Ако го имаш истиот поглед кон расистите како не-хомофобите, тогаш можеш да разбереш како воспитаните личности гледаат кон хомофобите.
Не сум знаел дека хомосексуалците се и посебна раса па тој термин да го едначиш со расизам. Вие sjw не ни знаете што зборите :D што се дешава еве ако гејот е и расист во исто време?
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Не сум знаел дека хомосексуалците се и посебна раса па тој термин да го едначиш со расизам
Не е ова толку сложено - и расизмот и хомофобијата се подмножества на едно големо множество наречено биготизам, што вклучува повеќе вакви слични појави. Поентата е дека нема објективна основа околу дискриминирање базирано на раса или на сексуалност - расистите и хомофобите се еквивалентни биготи.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.769
Поени од реакции
21.178
Не е ова толку сложено - и расизмот и хомофобијата се подмножества на едно големо множество наречено биготизам, што вклучува повеќе вакви слични појави. Поентата е дека нема објективна основа околу дискриминирање базирано на раса или на сексуалност - расистите и хомофобите се еквивалентни биготи.
A ako nekoj mrazi na primer nekrofili ili zoofili i toj bigot?
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
A ako nekoj mrazi na primer nekrofili ili zoofili i toj bigot?
Тоа се работи кои имаат објективна причина зошто се забранети: имено, некрофилијата вклучува ограбување гробови и десекрирање на мртвите тела кои имаат емоционална вредност кај семејствата, а зоофилијата вклучува злоупотребување на животни кои не можат да дадат согласност.

Хомофобите се биготи зашто не постои објективна причина околу мразење на хомосексуалноста - тука се работи за две согласни, возрасни луѓе кои не му вршат никому штета ако се ебат.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.246
Поени од реакции
78.872
расист - човек кој мрази група на луѓе без никаква објективна причина.
Уау, што ти било расист!!!!
Ја скроз нешто друго, цел живот мислев.
Ако. Човек се учи дур е жив.[DOUBLEPOST=1560600154][/DOUBLEPOST]
Тоа се работи кои имаат објективна причина зошто се забранети: имено, некрофилијата вклучува ограбување гробови и десекрирање на мртвите тела кои имаат емоционална вредност кај семејствата, а зоофилијата вклучува злоупотребување на животни кои не можат да дадат согласност.

Хомофобите се биготи зашто не постои објективна причина околу мразење на хомосексуалноста - тука се работи за две согласни, возрасни луѓе кои не му вршат никому штета ако се ебат.
правилно бигфут се вика, а не бигот
BigFoot - дека има големи стапала
 
M

martin64

Гостин
Едноставно нема потреба да имате сите права. Нејќеме да ве прифатиме педери и ќе бе мразиме и ќе ве тепаме.
Ете во Германија тие што знаат дека доколку се населуваат муслимани ќе биде лоша состојба и нив ги нарекуваат исламофоби и расисти. И ете што се случи, муслимани силуваат во Германија и крадат, потоа леваците кок сакаат да им дојдат муслимани да ги силуваат ги напаѓаат десничарите зошто нејќат да живеат муслимани со нив. Па затоа Унгарија и Полска не примаат муслимани и ги нарекуваат исламофоби, ме се исламофоби туку си ја чуваат културата. Како на олимписките игри во Сочи Путин се закани доколку има терористички напади ќе бомбардира муслимански земји. И не се случи терористички напад и Путин го заболе за вас. А на запад примаат муслимани и вршат бомбашки напади и никому ништо, исламот е добар божем.

Епа така треба како во Србија да ги тепаме педерите и како во Истанбул и Москва што ги апсеа педерите. И затоа таму не се шират педерите. Толеранција и прифаќање за сите е едноставно глупост. Како што ете Албанците ги примивме и ако не ги примивме ќе бевме наречени исламофоби, ете ги тука се сега и необразовани се и се шетаат по 10 Албанци едвај чекаат да тепаат некој. Подобро би било да не ги примивме.

Затоа ако ве тепаме педери, тогаш ќе направиме добро за човештвото[DOUBLEPOST=1560600246][/DOUBLEPOST]Имам причина зошто ве мразам
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
I sto kur te boli ako ne e normalna stvar sigurno nema da se zaletaat site pederi tebe da ti se pustaat.
Ja ne znam kako moze tolku ogranicen eden covecki mozok da bide i da e bolest mene ne mi menuva nisto i depresija e bolest i sizofrenija e bolest i rak e bolest i milioni drugi bolesti i ajde u logor da gi staeme site bolni sto se posto na tvojot glup ogranicen mozok mu teknalo da gi diskriminira.
Не сум нешто гласен против вас (предпоставувам си во тој круг на луге) но случајно на фејсбук ми излезе албум од некој собир од пред некој ден..

Величење на сатана, ставање к*рови на статуи од светци, оскрнување на Исус и ред 300 глупости. Тоа нормално ли е бе? И со тоа треба да се гордееме? Па ако сакате почит (или сакаат почит - ако не си геј), тогаш почитувај не и нас нормалните ебате беља. Никој не вика у логор да ве стават.. самите со вакви глупости само собирате гнев од сите останати.

И како сакаш да не ве/ги дискриминираат кога на тие собири мочате и се серете на се што е против вашето размислување? И кој к*рац е потребна таа парада? На кого ќе се докажувате? Се кладам дека повеќе од 100 луѓе нема да има, ама ај.

Башка ова:
I sto kur te boli ako ne e normalna stvar
Епа ајде да промовираме дрога, алкохол и коцка, сигурно децата твои нема да се залетаат. Не сме ние ограничени другар, вие сте.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Едноставно нема потреба да имате сите права. Нејќеме да ве прифатиме педери и ќе бе мразиме и ќе ве тепаме.
Ете во Германија тие што знаат дека доколку се населуваат муслимани ќе биде лоша состојба и нив ги нарекуваат исламофоби и расисти. И ете што се случи, муслимани силуваат во Германија и крадат, потоа леваците кок сакаат да им дојдат муслимани да ги силуваат ги напаѓаат десничарите зошто нејќат да живеат муслимани со нив. Па затоа Унгарија и Полска не примаат муслимани и ги нарекуваат исламофоби, ме се исламофоби туку си ја чуваат културата. Како на олимписките игри во Сочи Путин се закани доколку има терористички напади ќе бомбардира муслимански земји. И не се случи терористички напад и Путин го заболе за вас. А на запад примаат муслимани и вршат бомбашки напади и никому ништо, исламот е добар божем.

Епа така треба како во Србија да ги тепаме педерите и како во Истанбул и Москва што ги апсеа педерите. И затоа таму не се шират педерите. Толеранција и прифаќање за сите е едноставно глупост. Како што ете Албанците ги примивме и ако не ги примивме ќе бевме наречени исламофоби, ете ги тука се сега и необразовани се и се шетаат по 10 Албанци едвај чекаат да тепаат некој. Подобро би било да не ги примивме.

Затоа ако ве тепаме педери, тогаш ќе направиме добро за човештвото[DOUBLEPOST=1560600246][/DOUBLEPOST]Имам причина зошто ве мразам
Аргументот не ти следи овде - ако ги прифатиш педерите, нема да почнат да ограбуваат и силуваат низ градовите. Главната причина зошто треба да се прифати хомосексуалноста е дека не создава никаква штета. Не можеш да го споредуваш со случаи на грабежи и силување.

„Толеранција и прифаќање за сите е едноставно глупост.“ - Толеранцијата за сите е буквално една од најдобрите вредности што ги измислила човештвото. Не можеш против оваа вредност да дебатираш - исто како да викаш 'лошо' > 'добро'.[DOUBLEPOST=1560601693][/DOUBLEPOST]
Не сум нешто гласен против вас (предпоставувам си во тој круг на луге) но случајно на фејсбук ми излезе албум од некој собир од пред некој ден..

Величење на сатана, ставање к*рови на статуи од светци, оскрнување на Исус и ред 300 глупости. Тоа нормално ли е бе? И со тоа треба да се гордееме? Па ако сакате почит (или сакаат почит - ако не си геј), тогаш почитувај не и нас нормалните ебате беља. Никој не вика у логор да ве стават.. самите со вакви глупости само собирате гнев од сите останати.

И како сакаш да не ве/ги дискриминираат кога на тие собири мочате и се серете на се што е против вашето размислување? И кој к*рац е потребна таа парада? На кого ќе се докажувате? Се кладам дека повеќе од 100 луѓе нема да има, ама ај.

Башка ова:


Епа ајде да промовираме дрога, алкохол и коцка, сигурно децата твои нема да се залетаат. Не сме ние ограничени другар, вие сте.
Прво, ова е нешто што еден уметник избрал да го направи, а не нешто што сите хомосексуалци од државата се собрале да го скулптираат. Ти си имаш право да го мразиш тој еден уметник, а не сите хомосексуалци заедно. Второ, ваков вид на сатанска и сексуална уметност не е нешто ексклузивно на хомосексуалноста, и не е нешто нелегално. Се случило овде уметникот да е геј - постојат и стотици вакви изложби низ светот направени од и за стрејт луѓе. Секој си има право голотија и сатанизам да си внесува во својата уметност. Ај со ова, ќе почнете и металците да ги мразите.[DOUBLEPOST=1560602156][/DOUBLEPOST]
Епа ајде да промовираме дрога, алкохол и коцка, сигурно децата твои нема да се залетаат. Не сме ние ограничени другар, вие сте.
Дали сакаш да кажеш дека пиењето алкохол не е нормално - во кој свет живееш?! Битната ствар околу овие работи е дека се штетни, а не дали се нормални или не. Затоа е во ред да се промовира прифаќањето на хомосексуалноста, колку и да е застапена - бидејќи не врши никаква штета.
 
Последно уредено:
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Прво, ова е нешто што еден уметник избрал да го направи, а не нешто што сите хомосексуалци од државата се собрале да го скулптираат. Ти си имаш право да го мразиш тој еден уметник, а не сите хомосексуалци заедно. Второ, ваков вид на сатанска и сексуална уметност не е нешто ексклузивно на хомосексуалноста, и не е нешто нелегално. Се случило овде уметникот да е геј - постојат и стотици вакви изложби низ светот направени од и за стрејт луѓе. Секој си има право голотија и сатанизам да си внесува во својата уметност. Ај со ова, ќе почнете и металците да ги мразите.
Абе за се имате одговор, да си ебете векот.. Проблемот со овој сатанизам почнува од моментот кога геј заедницата почнува да му се диви и поддржува. Не сум некој верник ама вакви работи човече, забегани се... Ме заболе мене дали некои други правеле така па тоа да е изговор и да се вадат. Сакаате/Сакаат права а настанот Ви е како мочате на останатите 99.5% од цела држава. Катастрофа..

Утре пак ќе ти кажам, ќе се собереме ние лудите што обожаваме коцка, дрога и алкохол (и курви) и ќе правиме парада и ќе убедуваме како тоа се е нормално, дел од животот е. Еднаш живееме што има да се стегаме ебате..

За доручек ексерче, делфин по можност, за ручек фиш, викендашки бело (ќе пројде и добар амфас јбг) и џејмисон, строго, после на теферич да ги отвориме тоа к*рвите.
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Абе за се имате одговор, да си ебете векот.. Проблемот со овој сатанизам почнува од моментот кога геј заедницата почнува да му се диви и поддржува. Не сум некој верник ама вакви работи човече, забегани се... Ме заболе мене дали некои други правеле така па тоа да е изговор и да се вадат. Сакаате/Сакаат права а настанот Ви е како мочате на останатите 99.5% од цела држава. Катастрофа..

Утре пак ќе ти кажам, ќе се собереме ние лудите што обожаваме коцка, дрога и алкохол (и курви) и ќе правиме парада и ќе убедуваме како тоа се е нормално, дел од животот е. Еднаш живееме што има да се стегаме ебате..

За доручек ексерче, делфин по можност, за ручек фиш, викендашки бело (ќе пројде и добар амфас јбг) и џејмисон, строго, после на теферич да ги отвориме тоа к*рвите.
Ија, а што ќе се случи ако некои 9-10 стрејтовци почнат да се диват на изложбава? Дали одеднаш ќе се свртиш против целата стрејт заедница од целиот свет? Затоа ти нема смисла примерот - мрази си ги само оние 9-10 луѓе на кои им се свиѓало изложбава ако си сакаш, а не некоја заедница која 99% не ни знае дека постои изложбава.

Не треба да промовираш дрога и коцкање бидејќи тоа е штетно. Можеш да си промовираш прифаќање на хомосексуалноста бидејќи не е штетно. Толку е просто ова.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
Не треба да промовираш дрога и коцкање бидејќи тоа е штетно. Можеш да си промовираш прифаќање на хомосексуалноста бидејќи не е штетно. Толку е просто ова.
Другар, подвижен вирус се/сте, како не е штетно?
 

Shakespear

Need moar drugs
Член од
25 јули 2015
Мислења
2.296
Поени од реакции
1.912
Другар, подвижен вирус се/сте, како не е штетно?
...Стварно не знам дали го знаеш ова или не, ама не може сексуалност да се пренесе од еден човек кон друг - од кај излезе некаков подвижен вирус сега. Требале во школо ова да ве научат.
 
Член од
28 август 2009
Мислења
1.529
Поени од реакции
3.171
...Стварно не знам дали го знаеш ова или не, ама не може сексуалност да се пренесе од еден човек кон друг - од кај излезе некаков подвижен вирус сега. Требале во школо ова да ве научат.
Уфф, ама не ме свати ама ајде... џабе ќе дискутираме повеќе.

Ова ќе ми биде последен коментар:

The LGBT youth are at a higher risk for substance use, sexually transmitteddiseases (STDs), cancers, cardiovascular diseases, obesity, bullying, isolation, rejection, anxiety, depression, and suicide as compared to the general population.

Истражување - линк

Подвижен вирус..
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: Ne0

Kajgana Shop

На врв Bottom