Хомосексуалност (општо)

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од NightWish..., 23 јуни 2011.

?

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци

 1. Да

  27,3%
 2. Не

  61,7%
 3. Можеби

  7,4%
 4. Не сум размислувал/а на оваа тема

  3,6%
 1. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.508
  Допаѓања:
  31.224
  Стварно?
  Исто е тоа што будизмот им го праи на хомосексуалците со тоа исламот што им го праи, па затоа сите религии треба исто да се мразат, оти исто праат.
  Исто е дали некој убил еден или сто луѓе, иста казна треба....

  Ако се исти сите религии, онда гарант сеедно ти е, дали како хомосексуалец живееш во една предимно христијанска или пак во една предимно муслиманска земја. Нели?
   
  На maxer, zurich, Ailurophile и уште 3 други им се допаѓа ова.
 2. Botko

  Botko

  Член од:
  6 мај 2018
  Мислења:
  432
  Допаѓања:
  604
  Тоа релативизирање „сите религии се исти" е на ниво на „сите политичари, сегде, крадат".

  Од етичка перспектива, не може подеднакво да се плука по сите религии.
   
 3. Shakespear

  Shakespear Need moar drugs

  Член од:
  25 јули 2015
  Мислења:
  147
  Допаѓања:
  65
  Потполно се согласувам. Христијанството е десетпати подобра религија од исламот, ама сепак како религија е нешто квар. Beric само не сфаќа дека активистиве го ругаат христијанството само бидејќи тоа е религијата која има најголемо влијание врз државата во која живеат.

  Муслиманските земји се стварно полоши, ама тоа не го менува фактот дека самиот ислам нема некакво влијание врз христијанските земји, а активистите главно ги има само во такви земји.
   
 4. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.808
  Допаѓања:
  4.220
  [​IMG]

  ... лесно е ТУКА, во МКД да се исмејуваш со христијанството во име на некоја таму слобода на избор за примена на газот за други цели освен за дефекација како природа дала, исфилувана со некоја гордост за избор на истополова пенетрација!

  [​IMG]

  да ве видам месецов на парада со вакви пароли да носите и да поминете малку во Чаир, не за друго цвеќе да ви фрлаат за поздрав и супорт !
   
 5. Botko

  Botko

  Член од:
  6 мај 2018
  Мислења:
  432
  Допаѓања:
  604
  Супер. Активистите ги има само во христијански земји пошто ги бесат у муслимански. Па пошто смеат да постојат само во такви земји, ќе плукаат само по христијаните.

  Не се засегнати од тоа што нивните браќа и сестри биваат бесени во муслимански земји или тоа е проблематика што не ги засега?
   
  На bijons му/ѝ се допаѓа ова.
 6. zurich

  zurich

  Член од:
  18 јули 2018
  Мислења:
  290
  Допаѓања:
  1.117
  Прва грешка ти е тоа што христијанска земја не постои, за разлика од тоа што има неколку држави кои во службениот назив создржат придавка исламска, односно не се секуларни, туку официјалната религија во државата е исламот. За другото ти пишаа над мене. Тешко да постои поголемо лицемерие и релативизирање од муабетот како сите религии се исти. Смешно е дури да се прави споредба за влијанието на исламот и на христијанството, зошто второво скоро и да нема некое којзнае какво влијание во државите каде што мнозинството го практикуваат.
   
  На Bateman му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Shakespear

  Shakespear Need moar drugs

  Член од:
  25 јули 2015
  Мислења:
  147
  Допаѓања:
  65
  Не викам дека се исти. Во прости зборови, атеизам > која било религија, во поглед на што е добро за општеството.
  --- Споено дупло мислење, 15 јуни 2019 ---
  Секој активист си има тоа што го интересира. Не значи дека ако е активист, мора буквално за се' да се застапува.
   
 8. maxer

  maxer

  Член од:
  17 јануари 2014
  Мислења:
  508
  Допаѓања:
  799
  Дури тука ние се расправаме и натегаме кој,зошто и како, "нашата" форумска дива @staycalm си го бара чарето јавно,џабе убедувал порано дека не бил двоцефка! :lolzz:
  pederska rabota.png
   
  На Наќо Скопски, LostParadise и мкд владе им се допаѓа ова.
 9. мкд владе

  мкд владе Гостин

  Член од:
  21 ноември 2009
  Мислења:
  10.674
  Допаѓања:
  6.630
  Neka pravat kef. I nie znaeme i tie znaat deka nikakvi paradi, prava ili neznam sto nema da go promeni faktot deka se greski na prirodata, deka ne se kako celata normalna populacija na planetata i deka ne se nisto posebni od ostanatite greski na prirodata od koi tolku sakaat da se distanciraat. Porano ili pokasno ako ne se pomirat so toa se znae ili jaze ili apcinja ili zilet na vena pa povekje srekja vo sledniot zivot.
   
  На maxer, Van4e и bijons им се допаѓа ова.
 10. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.508
  Допаѓања:
  31.224
  Бијонс, протести против хомосексуалците има на многу места по светот, во разни средини, исто како што на разни места по светот, во разни средини, има собири и паради за подршка.
  Разликата е што само муслиманите, за разлика од сите други религии, се понашаат кон хомосексуалците онака, инквизиторски средновековно, во 21-ви век. Фрлање од зграда, бесење, јавно камшикување и егзекуција на хомосексуалци има само во муслимански земји.
  А сепак од сите оние силни SJW лоби кругови (што се мешаат во сечија изјава, во секој ебан филм, видео игра и уметност), од сите тие активисти за права, нигде ни збор, ни да зуцнат против муслиманите, него само против христијанството.
  Затоа целиот тој активизам е лицемерен, неискрен и може да се стави под черга, да се игнорира.
   
  На Шкорпион, vapkyrja006 и bijons им се допаѓа ова.
 11. мкд владе

  мкд владе Гостин

  Член од:
  21 ноември 2009
  Мислења:
  10.674
  Допаѓања:
  6.630
  Ostaj toa ima i drugi nacini da se iskazi soglasnost tuku drugo me maci sega. Ako kaj vas ne e bolest i ste trgnati od listata, togas kaj ovie vasi prvi bratucedi sto e? Isto ste normalni kako niv, tie se ponenormalni od vas ili tie se nenormalni, bolni i neznam sto a vie si ste bas onaka ok najnornalni kako u site drugi. I sto ja pravi razlikata? Samo navodnata obostrana soglasnost? Da ja trgnime taa na strana po sto drugo se razlikuvate?
   
 12. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  26.508
  Допаѓања:
  31.224
  Тоа е отприлика. Он вика дека они протестираат тука против христијанството, затоа што наводно таа била религијата која влијаела тука во оваа земја, али затоа геј парадите шетања и собири никад не смеат да припарат преку мост, него све овде ги праат.
  ....

  Иначе исламот тука да беше фактор некој, они одма и против тоа ќе протестираа.
  Не чуле дека муџите од Стара Чаршија неколку пути им го демолираа тоа ЛГБТ центарот таму што им беше. Ако беа чуле сега исто вака и со исламот ќе се заебаваа.

  Тука буквално у прв план ми се невладините активисти, хомосексуалци или не.
   
  На Шкорпион, bijons и Botko им се допаѓа ова.
 13. staycalm

  staycalm prof. d-r potpaluvach na konzervi

  Член од:
  12 јануари 2013
  Мислења:
  2.246
  Допаѓања:
  1.544
  Повеќе си неписмен отколку што си глуп ал оќе, на форумов одамна сум аутиран ја ко геј, едноклеточен организму. Плус, коа веќе ти праќале скриншатови, можел и другите постови пред мојот и после мојот со истиот текст да ги ставиш, не сум ко тебе простичок за да немам капацитет да поврзам елементари работи, пример дека на форум на кој мнозинството е жени кур не се бара :pos:
   
 14. StefusRefus

  StefusRefus

  Член од:
  20 јули 2016
  Мислења:
  3.139
  Допаѓања:
  1.371
  Има една две реченица во Библијата со која се забранува хомосексуалноста ама во истиот дел има тон глупости кој никој не ги сваќа сериозно. Како забрана за собирање прачки од дрва во недела, влегување во црква со крив нос, забрана за вештерки и визарди, носење облека само од едно парче ткаениа, нејадење свинско и гуштери, змии и ракови и школки...и други бисери што од денешна перспектива речиси и да нема христијанин кој се придржува на тоа.
   
  На ivop и Shakespear им се допаѓа ова.
 15. bijons

  bijons

  Член од:
  7 септември 2016
  Мислења:
  3.808
  Допаѓања:
  4.220
  [​IMG]
  ... ама затоа сеир тера со жените на тој форум околу хомо ориентација?!

  [​IMG]
  ...и оправдува вакви девијации со христијанскиот симбол !
   

Сподели преку: