Хомосексуалност (општо)

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од NightWish..., 23 јуни 2011.

?

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци

 1. Да

  27,4%
 2. Не

  60,9%
 3. Можеби

  7,8%
 4. Не сум размислувал/а на оваа тема

  3,9%
 1. Шкорпион

  Шкорпион Corvus oculum corvi non eruit?

  Член од:
  16 октомври 2009
  Мислења:
  7.119
  Допаѓања:
  7.264
  Ако мешаш марихуана со нешто друго, да, позади волан не треба да ти е местото, како и под алкохолизирана состојба, не е ракетна наука. Сама по себе не е штетна.
   
 2. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  7.917
  Допаѓања:
  3.290
 3. povtornojas

  povtornojas

  Член од:
  25 јули 2016
  Мислења:
  1.081
  Допаѓања:
  923
  вие педерите може да се преселите на некој остров да си формирате држава и таму легализирате си секакви настраности, дроги и што друго ќе ви текне. Нема да се разможувате па за едно 50 години ќе ве снема сите.
   
 4. Шкорпион

  Шкорпион Corvus oculum corvi non eruit?

  Член од:
  16 октомври 2009
  Мислења:
  7.119
  Допаѓања:
  7.264
  So much идиотизам gathered in a pair of sentences. Осиромашен ураниум зрачи со помалку радиоактивност.
   
 5. povtornojas

  povtornojas

  Член од:
  25 јули 2016
  Мислења:
  1.081
  Допаѓања:
  923
  е да бе дрогите биле добри, ебење у газ нормална работа
  педеришта забегале со умот, па цел свет им е крив после
  сите се против нив
   
 6. Шкорпион

  Шкорпион Corvus oculum corvi non eruit?

  Член од:
  16 октомври 2009
  Мислења:
  7.119
  Допаѓања:
  7.264
  Сакаш дел по дел да разглабаме зошто ти е идиотски постот?
   
 7. Жаргон

  Жаргон

  Член од:
  12 јули 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  0
  дали ова го кажуваш саркастично? Женско сум и имам гледано геј порничи и никаде до сега немам сретнато двајца мажи што се "мечуваат" ниту во rough категорија на порничи немам видено тука не се смета bdsm бидејќи тоа е сосема друга категорија на порно филмови. Ако двајцата имаат "активна" улога тогаш сфаќам дека можат да се "мечуваат". И каде има евиденција дека хомосексуалноста не е избор кога имам сретнато близнаци и едниот од нив е хетеро а другиот е хомо и тоа е доволен доказ дека хомосексуалноста не е избор инаку немам ништо против хомосексуалци ама не би сакала да видам двајца мажи ниту жени да посвојуваат бидејќи децата бидејќи хомосексуалните парови ја немаат таа родителска компетенција што хетеро ја имаат. Ај замисли сега како би му било на женско дете со двајца мажи? Како тоа би се чувствувало во тоа семејство? Еве јас како женско неможам да замислам такво нешто ( ова можеби е тотално нерелеватно во моментот бидејќи ги немам прегледано сите 330 страници на темата ) Зошто ЛГБТ популација се повеќе во риск да искушуваат со психијатриски проблеми ( самоубиство, депресија ) Зошто сексуалната ориентација е флуидна кога хомосексуалноста не е избор? Има луѓе кои цел живот биле хомо ама ете во стари години нивната сексуална ориентација се сменила?
   
 8. New Age

  New Age Lean Back

  Член од:
  22 ноември 2010
  Мислења:
  261
  Допаѓања:
  234
  Iskreno jas sum neutral vo vrska so Homoseksualnosta ali videovo slucajno go sretnav i mislam deka emocionalna podrska e potrebna na sekogo vo sekoe vreme bez nikakvi etiketi i predrasudi posebno na vaka mlada vozrast kade sto odbivanjet od familijata ke ima katastrofalni posledici za eden tinejger i negovoto mentalno zdravje.

   
  На Шкорпион и staycalm им се допаѓа ова.
 9. Let 3

  Let 3 The Nipple Erector

  Член од:
  13 јули 2008
  Мислења:
  30.918
  Допаѓања:
  31.161
  А дали близнаци гласаат за иста партија, навиваат за ист фудбалски клуб, завршуваат исти школи, слушаат иста музика, сакаат исти јадења и ако се стрејт ги привлекуваат ист тип на жени и иста поза во секс?
   
 10. a9mkd

  a9mkd Грешка на природата

  Член од:
  14 јуни 2015
  Мислења:
  428
  Допаѓања:
  246
  Геније.
  :ROFLMAO::facepalm::facepalm::facepalm::ROFLMAO:
   
 11. sikidiki

  sikidiki

  Член од:
  28 јули 2010
  Мислења:
  232
  Допаѓања:
  37
  Има нешто многу перверзно во близнаците... Сигурно си се задоволуваат меѓусебно.
   
 12. a9mkd

  a9mkd Грешка на природата

  Член од:
  14 јуни 2015
  Мислења:
  428
  Допаѓања:
  246
  :zloo::zver::aplauz::aplauz::aplauz::zver::zloo:
   
 13. Mikja

  Mikja Ode an die Freude

  Член од:
  3 април 2017
  Мислења:
  1.811
  Допаѓања:
  1.407
  Нaјлoшa реклaмa у живoт штo сум јa видел.Нa кoгo ли му oдгoвaрa дa се ширaт вaквите пoјaви:cautious:
   
 14. a9mkd

  a9mkd Грешка на природата

  Член од:
  14 јуни 2015
  Мислења:
  428
  Допаѓања:
  246
  Леле сине, знаевеме од кога само чекавме да ни кажеш.

  Жено, дај сега 50 Евра!
  :angel::свиркам::D
   
 15. Атеист

  Атеист Дежурен Шаман

  Член од:
  2 февруари 2010
  Мислења:
  7.317
  Допаѓања:
  4.577
  А како се шират? Заразна е хомосексулноста? Што на крај на краиштата тебе те заболе кој со кого се ебава?
   
  На staycalm му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: