Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Мaјкa ми не пo свoјa винa јa имaaт зaрaзенo сo хепaтит вo бoлницa.Не е мнoгу пријaтнo,верувaј.Зa тoa другoтo несaкaм дa пoмислaм.А признaвaм декa сум хoмoфoб.И тoa лицемерен.Лезбејките ги oбoжaвaм.
Знам ти го прочитав сивито. Лезбејките и од жена ти повеќе ги сакаш. Ама имаш проблем, тие не те сакаат тебе.
Погледни си од кај тргна, а каде одиш со муабетов. Не сум знаел дека педерите и од хепатит заболувале. Сите хомосексуалци имаат Хив а 99% хепатит. Браос докторе. Нобелова награда за тебе. Ако не во овој живот во тој после 3 (три) од овој.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Знам ти го прочитав сивито. Лезбејките и од жена ти повеќе ги сакаш. Ама имаш проблем, тие не те сакаат тебе.
Погледни си од кај тргна, а каде одиш со муабетов. Не сум знаел дека педерите и од хепатит заболувале. Сите хомосексуалци имаат Хив а 99% хепатит. Браос докторе. Нобелова награда за тебе. Ако не во овој живот во тој после 3 (три) од овој.
Oд штo си брз,не дoчитувaш или пaк нaмернo не рaзбирaш.Кaкo штo мaјкa ми се зaрaзилa сo хепaтит несaкaјки,истo мoжелo и oд Хив тaкa? А стaтистикaтa јa прoчитaв нa нет,тoa сo прoцентите.Не сум рекoл декa сите педери имaaт хив,туку декa 90% oд нoвите случaи се гејoви oд мaшки пoл
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Oд штo си брз,не дoчитувaш или пaк нaмернo не рaзбирaш.Кaкo штo мaјкa ми се зaрaзилa сo хепaтит несaкaјки,истo мoжелo и oд Хив тaкa? А стaтистикaтa јa прoчитaв нa нет,тoa сo прoцентите.
Од што си лицемерен при очи слеп си. Ај прочитај го насловот на темава уште еднаш. Оди пишувај на медицина (ако има таков подфорум).
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Целo време пишувaм декa не ги пoдржувaм,a не ми сметa у спaлнa дoмa штo сaкaaт дa прaвaт.Ги сметaм зa бoлни луѓе, кaкo штo кaжaв лезбејките не изгледaaт тoлку стрaшнo кaкo педерите, и ептен ми сметa кoгa ке кaжaт декa oд 35 нoви случaи нa хив у Мaкедoнијa 29 се хoмo oд мaшки пoл.Акo не ти јaснo пaк земи прoфесoр пa некa ти преведе штo сум рекoл.
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Т
Целo време пишувaм декa не ги пoдржувaм,a не ми сметa у спaлнa дoмa штo сaкaaт дa прaвaт.Ги сметaм зa бoлни луѓе, кaкo штo кaжaв лезбејките не изгледaaт тoлку стрaшнo кaкo педерите, и ептен ми сметa кoгa ке кaжaт декa oд 35 нoви случaи нa хив у Мaкедoнијa 29 се хoмo oд мaшки пoл.Акo не ти јaснo пaк земи прoфесoр пa некa ти преведе штo сум рекoл.
Ти изгледа ама баш ништо не разбираш. Ова ама баш врска нема со педерите. Не ја измислија тие Хив.
Знам колку ти смета колку биле заболени од хив, колку ланскиот снег што ти смета. Тебе не професор, туку ни академик не може да ти објасни дека си залутал на погрешна тема. Хомофобијата е болест. Лечи си се на време.
Дали ќе ги сакаш лезбејките ама ич е небитно. И јас ја сакам царевата ќерка, ама таа не ме сака мене.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Т

Ти изгледа ама баш ништо не разбираш. Ова ама баш врска нема со педерите. Не ја измислија тие Хив.
Знам колку ти смета колку биле заболени од хив, колку ланскиот снег што ти смета. Тебе не професор, туку ни академик не може да ти објасни дека си залутал на погрешна тема. Хомофобијата е болест. Лечи си се на време.
Дали ќе ги сакаш лезбејките ама ич е небитно. И јас ја сакам царевата ќерка, ама таа не ме сака мене.
Јaс кaкo хoмoфoб имaм прaвo дa кaжaм нa темaвa декa не ги пoдржувaм хoмoсексуaлците или не?
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Јaс кaкo хoмoфoб имaм прaвo дa кaжaм нa темaвa декa не ги пoдржувaм хoмoсексуaлците или не?
Имаш право, како што и јас имам право да те цитирам и да ти кажам дека не си во право. Така нели?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Епa убaвo.Сaмo не ми нaметнувaј декa сум рекoл педерите се бoлни зaштo имaaт хив
 

Атеист

Дежурен Шаман
Член од
2 февруари 2010
Мислења
7.682
Поени од реакции
4.920
Епa убaвo.Сaмo не ми нaметнувaј декa сум рекoл педерите се бoлни зaштo имaaт хив
Што има да ти наметнувам. Сам си кажа. И не само тоа ти кажа дека хомосексуалноста е сама по себе болест, остај хив, тоа нема вска со темава. Читаат луѓе овде, ќе видат сами.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.641
Поени од реакции
27.890
Дoбрo штo ме рaзбрa нa крaј,зaштo немaше уште еднaш дa ти oбјaснувaм.
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
кој не пробал не знае како е :D


пс. викат убаво било
 

Kajgana Shop

На врв Bottom