Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
Мислам дека хомосексуалноста не е истражена доволно и дека уште треба да се даде одговор како настанува.
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
И да се детектира како хормонско, генско, психолошко нарушување треба истражување.
Факт е дека од нешто отстапува, а науката треба да даде одговор.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
LGBT EXPOSED / .... SODOM .... :ROFLMAO:

Само тоа ми требаше за да ме убеди во валидноста и објективноста на видеото :D.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Истите оние конзервативни умови кои што се против ЛГБТ популацијата и нивните права се и против нас хетеросексуалците кои имаме спротивставени мислења и поинакви животни сфаќани од нивните ... за нив све е шљам бре ако си во годинки, а сингл, немаш дете/деца, они се среќни и фамилијарни луѓе со по 2-3-4-5 деца, они се верници и 100% чесни и безгрешни луѓе кои никогаш во животот не смениле повеќе од еден партнер/ка, абе ајде аман веќе цела деценија преку нивните медиуми секојдневно ни ги продаваа тие прикаски, но сега е време работите да поминат во сосема други либерал-демократски правци ко што е во нормалниот свет западно од нас !
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
495
Поени од реакции
274
Мене ме нервира она кога ЛГБТ луѓе кога ќе им кажам дека сум христијанин одма ме напаѓаат како сум можел да бидам тоа и да бидам верник?
Еве сум верник, повеќе идам накај агностик но си идам во црква. Си верувам во виша сила и некои работи зошто сум осетил на своја кожа. Плус има доста ЛГБТ лица што се верници.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Верници ама не од оние верници кои на митинзи и протести одат во рацете со огромни дрвени крстови како и со огромни икони ... се знае како се оди на протест или митинг во град со знамиња и сл. орнаменти, а не со религиски симболи како оние Исламистите од Блискиот Исток !
Плус има голема разлика во работите, не е исто некој поединец да каже дека е против ЛГБТ лицата поради ЛИЧНИ сфаќања и тоа дека некој/некои се против нив како што тврдат не од лични туку поради традиционални и пред се РЕЛИГИСКИ ставови !
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.268
дрогите го потикнуваат луѓето да станат педери, користење на дроги и опојни средства се најбитен фактор поради кој нормални луѓе стануваат гејови.

19748482_499605457047432_4525526097429467526_n.jpg
 
Член од
25 јули 2016
Мислења
1.084
Поени од реакции
950
слушам ќе давале субвенции за педери
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.648
Поени од реакции
34.916
Ќе му даде амин Царовска на другарчето Боки да си посвои деца?[DOUBLEPOST=1499693594][/DOUBLEPOST]
слушам ќе давале субвенции за педери
Слика од спалната за доказ, инаку нема.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
дрогите го потикнуваат луѓето да станат педери, користење на дроги и опојни средства се најбитен фактор поради кој нормални луѓе стануваат гејови.

Прегледај го приврзокот 174080
Марихуаната не е дрога. Get on with the century.

И дај, уште во некоја тема постирај ја сликава, малку е спамов. Као господ за муда да го фати, патетичен си.

Imate tri opcije:
1.da se lecite
2.da se selite
3.pod mach
Не ти иде во прилог тоа што пиша мач. Традиционално "борбите" ве кревет помеѓу два мажи се карактеризираат како "мечување" затоа што користат "мечеви". Под мач вака гледано има сосема друга конотација.

Опција 1 не ми одговара. Под 2, може, ако ти ми ги платиш трошоците во готово. И од форумов ќе се пензионирам да не ти бодам очи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom