Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112
S

staycalm

Гостин
Незнам дали сум само јас но, хомосексуалците ги сметав за така по паметни и покултурни луѓе.
Со тек на време си го менам мислењето.

Научи се што значи нешто како анти - X закон.
Не знам* Попаметни* - Најверојатно и пописмени ;)
Како може да категоризираш група на луѓе на попаметни и покултурни само заради нивната сексуална ориентација? :icon_lol:

Извини, наведи ми тогаш еден закон про ЛГБТ[DOUBLEPOST=1498856217][/DOUBLEPOST]
Незнам дали сум само јас но, хомосексуалците ги сметав за така по паметни и покултурни луѓе.
Со тек на време си го менам мислењето.

Научи се што значи нешто како анти - X закон.

Пр. анти - геј закон би бил сите гејови да плаќате повеќе данок поради сексуалната определба, да ви е забрането да се бавите со одредена професија или да работите во администрација, да носите лента на рамото (јавно бележани и посрамотени), да ве каменуваат или фрлаат од згради поради сексуалната определба инт. т.е. треба да има репресивни мерки кои ќе имаат цел да ја искоренат таа сексуална "појава".

Пак ќе си има геј парови иако истополовиот брак е сеуште нелегализиран.
Ах, си допишал.
Чекај да те прашам нешто. Дали во Русија има анти геј закони?
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Не знам* Попаметни* - Најверојатно и пописмени ;)
Како може да категоризираш група на луѓе на попаметни и покултурни само заради нивната сексуална ориентација? :icon_lol:

Извини, наведи ми тогаш еден закон про ЛГБТ
Па така се представувате: попаменти, пописмени а ние сме простички.
Нема про ЛГБТ закон.

Зошто да има проX, Y закони ?[DOUBLEPOST=1498856333][/DOUBLEPOST]
Ах, си допишал.
Чекај да те прашам нешто. Дали во Русија има анти геј закони?
Македонија, Хрватска и Словенија (хехе во Словенија бре, кои ретарди) има ли анти геј закон, уствари какви се тие анти геј закони ?

Ми чуе за Русија (а и таму сигурно нема) башка ти треба да наведеш анти геј закон во Русија, ти го тврдиш тоа не јас бот.
 
S

staycalm

Гостин
Па така се представувате: попаменти, пописмени а ние сме простички.
Нема про ЛГБТ закон.

Зошто да има проX, Y закони ?
Претставувате*
Не знам за другите како се претставуваат и зошто, ама мојата писменост нема врска со мојата сексуалност. Тоа што сум се родил геј не значи дека ми носи привилегија да се родам и писмен, се стекнува тоа. ;)
Кои сте тоа "вие"? Јас за простички ги сметам хомофобите, доволно е и да прочиташ коментар од хомофоб за да сфатиш колку е писмен. Може да кажеш дека е генерализирање, до некаде е, ама најгласните хомофоби се најчесто најнеписмени и необразовани :D

Про ЛГБТ закон не значи привилегија за ЛГБТ туку значи еднаквост. Можеби погрешно се изразив но најчесто про ЛГБТ се смета она што е прифатливо во однос на ЛГБТ популацијата.[DOUBLEPOST=1498856612][/DOUBLEPOST]
Па така се представувате: попаменти, пописмени а ние сме простички.
Нема про ЛГБТ закон.

Зошто да има проX, Y закони ?[DOUBLEPOST=1498856333][/DOUBLEPOST]

Македонија, Хрватска и Словенија (хехе во Словенија бре, кои ретарди) има ли анти геј закон, уствари какви се тие анти геј закони ?

Ми чуе за Русија (а и таму сигурно нема) башка ти треба да наведеш анти геј закон во Русија, ти го тврдиш тоа не јас бот.
Мислам дека доволно јасно ти објаснив, пробав на пеинт, дали ако напишам рачно појасно би ти било? :)
https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_gay_propaganda_law
Повели злато. Сигурно нема ;)
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Претставувате*
ОК.[DOUBLEPOST=1498856819][/DOUBLEPOST]
Не знам за другите како се претставуваат и зошто, ама мојата писменост нема врска со мојата сексуалност. Тоа што сум се родил геј не значи дека ми носи привилегија да се родам и писмен, се стекнува тоа. ;)
Кои сте тоа "вие"? Јас за простички ги сметам хомофобите, доволно е и да прочиташ коментар од хомофоб за да сфатиш колку е писмен. Може да кажеш дека е генерализирање, до некаде е, ама најгласните хомофоби се најчесто најнеписмени и необразовани :D
Исто и најгласните поборци за ЛГБТЏОМЕГАЗЕТ226 права се најчесто најписмени и најобразовани, дури цртаат на пеинт.

Уствари исти се како оние, со фобиите...[DOUBLEPOST=1498856881][/DOUBLEPOST]
Про ЛГБТ закон не значи привилегија за ЛГБТ туку значи еднаквост. Можеби погрешно се изразив но најчесто про ЛГБТ се смета она што е прифатливо во однос на ЛГБТ популацијата.
И ?[DOUBLEPOST=1498857005][/DOUBLEPOST]
Мислам дека доволно јасно ти објаснив, пробав на пеинт, дали ако напишам рачно појасно би ти било? :)
https://en.wikipedia.org/wiki/Russian_gay_propaganda_law
Повели злато. Сигурно нема ;)
Изгледа на тебе ти цртаат сеуште па затоа пробуваш да ми "објасниш" со слика (како демек) а не со зборови и адекватни примери, тука те чекав и те заебав (со Русија).

Те чекам да постираш исто таков или слични закони од Македонија, Хрватска, Словенија...

Ти пак црти си .
 
Последно уредено:
S

staycalm

Гостин
ОК.[DOUBLEPOST=1498856819][/DOUBLEPOST]

Исто и најгласните поборци за ЛГБТЏОМЕГАЗЕТ226 права се најчесто најписмени и најобразовани, дури цртаат на пеинт.

Уствари исти се како оние, со фобиите...[DOUBLEPOST=1498856881][/DOUBLEPOST]

И ?[DOUBLEPOST=1498857005][/DOUBLEPOST]

Изгледа на тебе ти цртаат сеуште па затоа пробуваш да ми "објасниш" со слика (како демек) а не со зборови и адекватни примери, тука те чекав и те заебав (со Русија).

Те чекам да постираш исто таков или слични закони од Македонија, Хрватска, Словенија...

Ти пак црти си .
Паа види, дефинитивно пописмени се од прилично добар дел од хомофобите. btw it's called LGBT(Q+) или на македонски јазик - ЛГБТ(И). Едукација никогаш не е на одмет.
Исти се, секако. Ако се лажеме де.

Не ми цртаат мене, успевам без објаснувања сам да сфатам некои работи, онака логички.

Што чекаш да постирам за Меќе и остали? ЛГБТ правата т.е. еднакви човекови права не се остварени. Илегалноста на истополов брак се смета како анти геј закон. Законот во Русија е исто анти геј. Што друго да ти кажам не знам, мислам дека се повторувам цело време.

сѐ уште*
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Паа види, дефинитивно пописмени се од прилично добар дел од хомофобите. btw it's called LGBT(Q+) или на македонски јазик - ЛГБТ(И). Едукација никогаш не е на одмет.
Исти се, секако. Ако се лажеме де.

Не ми цртаат мене, успевам без објаснувања сам да сфатам некои работи, онака логички.

Што чекаш да постирам за Меќе и остали? ЛГБТ правата т.е. еднакви човекови права не се остварени. Илегалноста на истополов брак се смета како анти геј закон. Законот во Русија е исто анти геј. Што друго да ти кажам не знам, мислам дека се повторувам цело време.
Ајде, нацрти го тој анти - геј закон во Македонија и кога веќе црташ нацртај го и тој во Словенија - на словенечки.[DOUBLEPOST=1498857857][/DOUBLEPOST]
Илегалноста на истополов брак се смета како анти геј закон.
Тоа правници, уставници го велат или некој сликар ?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.528
Поени од реакции
34.678
Слободно кружеле бе, заразените...:facepalm:
озбиљно, бијонс како треба да се третираат заразените според тебе?
-се породува жена и тогаш се дознава дека е ХИВ позитивна за време на операција?? прв случај,
-видна личност, женско, оди на стоматолог, а знам што virus носи во неа (тоа што се мачи чупето погоре со коментар да ми објасни за стерилизација на стоматолошки инстументи, смешки! - никој не спомна за таков извор на добиена зараза)
и види сега,



стоматологот и пломбира заб, знаеш што апарат се користи? -



УВ апарат за полимеризација и адхезија на материјалот што ни се лепи како пломба, стоматологот и го става во уста, при секоја интервенција на заб доаѓа до мало оштетување на гингивата при работа со што крвта од пациентот се закачува на овој апарат, оти стоматологот од надворешна страна го држи одалечено малку,



ама при крај го лепи крајот на сондата на апаратот до забот и гингивата- ете ти контакт! си станува госпоѓата, апаратот се поставува на место чекајќи друг пацент кој може да го добие тој вирус после неа, можеби стоматологот (сосема ретко) ќе го дезинфецира тој дел пред друг пациент, ама прашање дали тој дезифициенс делува на уништување на ХИВ вирусот...
-друг случај со добивање на хепатит Б кој се пренесува преку крв, виден специјалист ортодонт, стоматолог добил за време на протетичка интервенција на пациент кој имал хепатит Б, а овој на некој начин дошол до допир при разгледување на протезата, епилог? после шест месеци тешки маки и борба со болеста која се надоврза од Хепатит Б, стоматологот почина !
-друг случај , поради хитна операција од собраќајка пациентот хитно внесен во операциона сала превземени се сите процедури и устанвено дека е носител на ХИВ вирусот, дел од персоналот кој го транспортирал повредениот кој бил нели крвав поради собраќајката се испаничија., оперционата сала после него се затвори во процедура на целосна деконтаминација,
- да ги спомнам и тие пациенти на хемодијализа?
Е тоа значи @Beric Dondarrion, ,,кружат пациентите,, а не се знае дека се заразени со ХИВ вирусот, тој си знае и соодветниот што го лечи, ама на друго место? затоа со име презиме треба да се знаат, а не да се кријат и за нивно и за наше и за секое добро !!!
...а и најтешка работа во болниците е справување со интрахоспитална инфекција! (n)
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Зошто дозволија посвојување на мали невини дечиња:place::(
Ова неможам да го сварам:facepalm:
Кокошко, што е подобро за едно дете, да скапува по домови или да добие шанса во животот со два родители?
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Кокошко, што е подобро за едно дете, да скапува по домови или да добие шанса во животот со два родители?
Родителииии!????
Мрш бе улав еден, тебе нека те посвојат такви родители...
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Неверојатно си глупа. Феномен на природата.
Барем сум природна, а ти си вештачко ѓубриво на форумов, немаш чувства, немаш култура, немаш ништо човечко во тебе...марш.
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Барем сум природна, а ти си вештачко ѓубриво на форумов, немаш чувства, немаш култура, немаш ништо човечко во тебе...марш.
Јас немам човечко во мене затоа што сметам дека е добра идеја едно сираче да биде посвоено, а ти имаш човечко со твоите примитивни предрасуди?

Ебате кокошката глупа, ебате.
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
Јас немам човечко во мене затоа што сметам дека е добра идеја едно сираче да биде посвоено, а ти имаш човечко со твоите примитивни предрасуди?

Ебате кокошката глупа, ебате.
Добра ќе ти биде таа идеја кога животот на еден геј или лезбејка ќе стане лесен, прифатен од околина, почитуван...се додека они се мачат во борбата за остварување на своите права, толку ќе се измачува и посвоеното дете, околината ќе фрла дрвја и камења по него, ќе биде отфрлено и исмејувано од другарчиња и многу други непријатни ситуации ќе доживува.

Да ти се плукнам во тоа кикиритката на глава, дртаво петлиште.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom