Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.389
Јас тоа не можам да го протолкувам со колегите зошто не сум фем иако имам пасивна улога. Иако повеќе сакам уни ама толку ми дала природата и немам потенцијал за активен. :/
Ова никогаш не го разбрав кај педерите, разбирам од кои причини не би дал газ, ама зошто не би бил актив? Те мрзи да ебеш?
 
Член од
23 август 2013
Мислења
296
Поени од реакции
640
Не ми е јасно што имаат заедничко хомосексуалците и педофилите?
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Индиректно бара смртна казна и кастрација преку компјутер постирајќи на форум, значи преку направа креирана од хоносексуалец. Мислам не може подоле од ова, ти што мислиш @Ставрогин?

Мене само ме фрапира како може и во 2017 да има народ што е засегнат кој што прави во спална соба и по тоа да ги суди луѓето. Као сеа да почне да му смета на некого зошто некоја Х особа има секс со камшици, bdsm and stuff :icon_lol:
Не си вo прaвo.Муaбетoт е декa не е пријaтнo утре нa некoе игрaлиште кaјштo игрaaт децaтa дa требa дa му oбјaсниш нa твoетo дете кaкo тие дo тебе двaјцa мaжи дoшле сo мaлo дете и се држaт зa рaкa.А у спaлнa кoј штo сaкa некa си прaви.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Не си вo прaвo.Муaбетoт е декa не е пријaтнo утре нa некoе игрaлиште кaјштo игрaaт децaтa дa требa дa му oбјaсниш нa твoетo дете кaкo тие дo тебе двaјцa мaжи дoшле сo мaлo дете и се држaт зa рaкa.А у спaлнa кoј штo сaкa некa си прaви.
Па така, шарено, ќе му кажеш дека имаат определба за истиот пол. Ако не може да сфати ќе му кажеш ќе сфатиш кога ќе пораснеш, исто како што го одјебуваш малиот кога ќе те праша како дојдов јас на светов. А имам приметено, за ова прашање најзасекирани се родителите кои си ебаваат мајка, се караат, тепаат пред своите деца, па после лгбт им се криви, што ќе помислеле малите. Абееее, пука државава од логика.


Ова никогаш не го разбрав кај педерите, разбирам од кои причини не би дал газ, ама зошто не би бил актив? Те мрзи да ебеш?
Јас мислев се мењаат ама ете, секој ден ден учиш нешто ново :D
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.736
Поени од реакции
24.389
Не си вo прaвo.Муaбетoт е декa не е пријaтнo утре нa некoе игрaлиште кaјштo игрaaт децaтa дa требa дa му oбјaсниш нa твoетo дете кaкo тие дo тебе двaјцa мaжи дoшле сo мaлo дете и се држaт зa рaкa.А у спaлнa кoј штo сaкa некa си прaви.
Децата се раѓаат без предрасуди. Јас сум сигурна дека ако тоа дете растело во свет каде што било најнормално да гледаш секакви парови како се држат за рака, воопшто нема да му биде чудно и нема да има потреба да објаснуваш.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Бoг дa чувa.Зa дa вoзиш aвтoмoбил требa дa пoлaгaш,a зa тaквa битнa рaбoтa дa имaш дете кoј кaкo стигне му се дoзвoлувa.
Бaшкa oд 30 тинa нoви случaи нa хив,85% се хoмo
 
Последно уредено:
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.820
Индиректно бара смртна казна и кастрација преку компјутер постирајќи на форум, значи преку направа креирана од хоносексуалец. Мислам не може подоле од ова, ти што мислиш @Ставрогин?
Мене само ме фрапира како може и во 2017 да има народ што е засегнат кој што прави во спална соба и по тоа да ги суди луѓето, па и уште смртни казни, кастрации и по ново, изедначување со педофили. Као сеа да почне да му смета на некого зошто некоја Х особа има секс со камшици, bdsm and stuff :icon_lol:
... штом се бара мислење од @Ставрогин, кој рајтинг има форумов? или можеби на некому е репер за вундеркиндер !
како и да е,
мене не ме фрапира ,,нивната спална,,, мене ме фрапира податокот дека само за пола година од пријавени 20 (19 мажи една жена) со ХИВ и СИДА од извештајот на Институтот за Јавно здравје пријавени се уште 5 души со сида и 15 со ХИВ инфекција, чија зараза ја добиле НАЈЧЕСТО ПО ХОМОСЕКСУАЛЕН ПАТ.
...и не само мене ќе ме фрапира, кога при само некоја банална стоматолошка интервеција или некоја посета во болница се закачи од чиста мира таков вирус и ќе се биде запечатен за цел живот кој нема да вреди ни 5 пари во исчекување да заврши поради закачената СИДА и ХИВ, е тоа треба сите да не фрапира и загрижува, а не ,,нивната спална,,, прашање колку починале нерегистрирани кои се криеле вака по ,,нивните спални,, ! :yid:

Според податоците на Прим. д-р Жарко Караџовски, Началник на Одделение за тропски, карантински заболувања, ХИВ/СИДА и СПИ :
Институтот за Jавно Здравје на Република Македонија заклучно со 25. 11. 2016 година, пристигнати се и обработени 36 пријави за ново регистрирани случаи на ХИВ/СИДА.

Лицата со ХИВ/СИДА во 2016 г. (заклучно со 1 декември 2016):

- 9 лица се заболени од СИДА,
- 27 лица се ХИВ позитивни.
- 2 смртни исходи на лица заболени од СИДА.
( 34 лица се од машки пол и 2 лица се од женски пол)

Во Скопје слободно кружат 17 лица, од Куманово 3 лица, од Штип 3 лица, од Велес 2 лица, од Гостивар 2 лица, од Делчево 2 лица, од Кочани 1 лице, од Крива Паланка 1 лице, од Струга 1 лице, од Прилеп 1 лице,
од Св. Николе 1 лице, од Дебар е 1 лице и Странец е 1 лице.

Од овие спомнати возраста е различна од 20 – 29 години се 9 лица, од 30 – 39 години се 18 лица, од 40 – 49 години се 6 лица, од 50 – 59 години се 2 лицa и од 60+ години е 1 лице.

Во периодот 1987 – 2016 година вкупно се регистрирани 311 лица кои живеат со ХИВ/СИДА од кои 258 лица се од машки пол, а 53 лица се од женски пол.

Заклучно со 25. Ноември 2016 година, во Р. Македонија се умрени 83 лица од СИДА. - Во РМ има вкупно 179 лица кои се болни од СИДА и 131 лица кои се ХИВ позитивни, или вкупно 227 лица кои живеат со ХИВ/СИДА...

п.с
колку што читам овде тема е за хомосексуалноста, а не за Садо-Мазо камшици и разни стафови кои не се сексуални хомореквизити ! :facepalm:[DOUBLEPOST=1498846783][/DOUBLEPOST]
Не ми е јасно што имаат заедничко хомосексуалците и педофилите?
Pedophilia or paedophilia is a psychiatric disorder & American Psychiatric Association - homosexuality its official Diagnostic nd Statistical Manual of Mental Disorders (1973 )



...двете се психијатриско & ментално нарушување, со сленг речник ,, Куршлусот е во Централата, а не во половиот орган,, !!! (y)
 
Последно уредено:

Сталкерот

Резидентен космонаут
Член од
5 јуни 2012
Мислења
5.739
Поени од реакции
7.552
.
мене не ме фрапира ,,нивната спална,,, мене ме фрапира податокот дека само за пола година од пријавени 20 (19 мажи една жена) со ХИВ и СИДА од извештајот на Институтот за Јавно здравје пријавени се уште 5 души со сида и 15 со ХИВ инфекција, чија зараза ја добиле НАЈЧЕСТО ПО ХОМОСЕКСУАЛЕН ПАТ.

и не само мене ќе ме фрапира, кога при само некоја банална стоматолошка интервеција или некоја посета во болница се закачи од чиста мира таков вирус и ќе се биде запечатен за цел живот кој нема да вреди ни 5 пари во исчекување да заврши поради закачената СИДА и ХИВ,
Некој фрапантен линк да поставиш за тврдењево. По можност и за фрапантниот начин на добивање и фрапантниот начин на пренос за време на стоматолошка интервенција или посета на болница.

П.С.

Ако ти си доктор, куров мој е МобиДик!
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
... штом се бара мислење од @Ставрогин, кој рајтинг има форумов? или можеби на некому е репер за вундеркиндер !
како и да е,
мене не ме фрапира ,,нивната спална,,, мене ме фрапира податокот дека само за пола година од пријавени 20 (19 мажи една жена) со ХИВ и СИДА од извештајот на Институтот за Јавно здравје пријавени се уште 5 души со сида и 15 со ХИВ инфекција, чија зараза ја добиле НАЈЧЕСТО ПО ХОМОСЕКСУАЛЕН ПАТ.
...и не само мене ќе ме фрапира, кога при само некоја банална стоматолошка интервеција или некоја посета во болница се закачи од чиста мира таков вирус и ќе се биде запечатен за цел живот кој нема да вреди ни 5 пари во исчекување да заврши поради закачената СИДА и ХИВ, е тоа треба сите да не фрапира и загрижува, а не ,,нивната спална,,, прашање колку починале нерегистрирани кои се криеле вака по ,,нивните спални,, ! :yid:

Според податоците на Прим. д-р Жарко Караџовски, Началник на Одделение за тропски, карантински заболувања, ХИВ/СИДА и СПИ :
Институтот за Jавно Здравје на Република Македонија заклучно со 25. 11. 2016 година, пристигнати се и обработени 36 пријави за ново регистрирани случаи на ХИВ/СИДА.

Лицата со ХИВ/СИДА во 2016 г. (заклучно со 1 декември 2016):

- 9 лица се заболени од СИДА,
- 27 лица се ХИВ позитивни.
- 2 смртни исходи на лица заболени од СИДА.
( 34 лица се од машки пол и 2 лица се од женски пол)

Во Скопје слободно кружат 17 лица, од Куманово 3 лица, од Штип 3 лица, од Велес 2 лица, од Гостивар 2 лица, од Делчево 2 лица, од Кочани 1 лице, од Крива Паланка 1 лице, од Струга 1 лице, од Прилеп 1 лице,
од Св. Николе 1 лице, од Дебар е 1 лице и Странец е 1 лице.

Од овие спомнати возраста е различна од 20 – 29 години се 9 лица, од 30 – 39 години се 18 лица, од 40 – 49 години се 6 лица, од 50 – 59 години се 2 лицa и од 60+ години е 1 лице.

Во периодот 1987 – 2016 година вкупно се регистрирани 311 лица кои живеат со ХИВ/СИДА од кои 258 лица се од машки пол, а 53 лица се од женски пол.

Заклучно со 25. Ноември 2016 година, во Р. Македонија се умрени 83 лица од СИДА. - Во РМ има вкупно 179 лица кои се болни од СИДА и 131 лица кои се ХИВ позитивни, или вкупно 227 лица кои живеат со ХИВ/СИДА...

п.с
колку што читам овде тема е за хомосексуалноста, а не за Садо-Мазо камшици и разни стафови кои не се сексуални хомореквизити ! :facepalm:[DOUBLEPOST=1498846783][/DOUBLEPOST]
Pedophilia or paedophilia is a psychiatric disorder & American Psychiatric Association - homosexuality its official Diagnostic nd Statistical Manual of Mental Disorders (1973 )



...двете се психијатриско & ментално нарушување, со сленг речник ,, Куршлусот е во Централата, а не во половиот орган,, !!! (y)
СИДА или Хив ватевр можеш да добиеш ако кога ќе појдеш кај стоматолог тој користи нечисти инструменти со кои пред тоа работел на хив позитивно лице и не ги стерилизирал. Има една направа што се вика стерилизиратор и кога ќе завршиш со работното време, ги пикаш инструментите во него на 200+ степени за секој случај а хив и остали изумираат на 150 некаде, не ме фаќај за збор, ако те занима ќе ги прашам моите. За тестирање на тој стерилизатор еднаш на три месеци должен си од министерство за здравство да земеш спора на стакленце (бактерија), да ја ставиш и да го вклучиш стерилизаторот и утредента да ја однесеш да испитаат дали спората е уништена или не. Ако е уништена, си тераш, ако не е, викаш мајстор за стерилизаторот или купуваш нов.

Ако си докторка од ајрот ќе знаеше дека за хив позитивните на клиника се користат посебни инструменти ама и да не користат, исправен стерилизатор го убива вирусот in no time а стоматолозите имаат по 3-4 сета инструменти.

И ај да претпоставиме дека ти држи вода теоријата за хомосексуалците и хив, тие и така имаат односи меѓу нив, меѓу нив ќе се испоинфицираат и ќе изумрат и пак не сфаќам како тоа тебе би ти го сменило животот, природна селекција се вика тоа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.299
Поени од реакции
78.975
Слободно кружеле бе, заразените...:facepalm:

озбиљно, бијонс како треба да се третираат заразените според тебе?
 
Последно уредено:
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
Индиректно бара смртна казна и кастрација преку компјутер постирајќи на форум, значи преку направа креирана од хоносексуалец. Мислам не може подоле од ова, ти што мислиш @Ставрогин?

Мене само ме фрапира како може и во 2017 да има народ што е засегнат кој што прави во спална соба и по тоа да ги суди луѓето, па и уште смртни казни, кастрации и по ново, изедначување со педофили. Као сеа да почне да му смета на некого зошто некоја Х особа има секс со камшици, bdsm and stuff :icon_lol:
Не можам со двете кокошки да комуницирам, од двете заедно не може пола мозок од плавуша да се состави. Толкав простотилок, игнорантност, елементарна глупост ретко се гледа во една личност.[DOUBLEPOST=1498853185][/DOUBLEPOST]
Муaбетoт е декa не е пријaтнo утре нa некoе игрaлиште кaјштo игрaaт децaтa дa требa дa му oбјaсниш нa твoетo дете кaкo тие дo тебе двaјцa мaжи дoшле сo мaлo дете и се држaт зa рaкa.А у спaлнa кoј штo сaкa некa си прaви.
И да го парафразирам Луи, сега на некој треба да му биде нешто забрането затоа што ти на твоето глупо дете не можеш нешто да му објасниш? Па преку Миле и ти и твоето приглупо потомство.
 

Диле Јоргачев

Одделение за заштита на народот
Член од
3 април 2017
Мислења
8.649
Поени од реакции
27.985
Не можам со двете кокошки да комуницирам, од двете заедно не може пола мозок од плавуша да се состави. Толкав простотилок, игнорантност, елементарна глупост ретко се гледа во една личност.[DOUBLEPOST=1498853185][/DOUBLEPOST]

И да го парафразирам Луи, сега на некој треба да му биде нешто забрането затоа што ти на твоето глупо дете не можеш нешто да му објасниш? Па преку Миле и ти и твоето приглупо потомство.
Дa ти гo нaвре Стaвре.Врaти се пoд кaменoт oд кaјштo имaш испoлзенo.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom