Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
...ИТ госпоѓице, мускул не е само мускул зависи какви клетки има и поделбата е на мазни, напречнопругасти срцеви и не е исто, гениталии рековме дека е со мазна мускулатура и ти драга моја @llumious со твоите години не можеш мене да ми објаснуваш во ниеден случај и за ниедна работа, оти не дека те тепам само со знаење туку и со искуство што е нормално...чекај порасни, научи нешто од тие што знаат ;)



и пенисот има мускулни влакна освен тоа, твоето спомнато ,,сунѓересто ткиво,, што го читаш од порталите на Нет тоа е - Корпус спонгиозумот и се смета за еректилно ткиво, па не дочитано стручно, барем да кажеше дека пенисот имал на времето пред таму милиони години, коска наречена БАКУлум, но поради моногамија со мали пенетрации од времетраење од највише 5 минути ЕВОЛУИРАЛ и го изгубил коскичето...
инаку, продолжената копулација (еб_ење) била помогната од Бакулумот и на тој начин самецот имал поголеми шанси да го предаде генетскиот материјал на потомството, денес мислам дека има некои мајмуни што имаат Баку мал како прстот кој се единствени докази на еволуцијата кај цицачите на коската на пенисот ;)
од тука и изреката ,, Не се плаши не се бои, нема коски к_рот мој ,, значи самиот чин на пенетрација (е_бачка) нема да биде долго време, оти нема конкуренција од друго мушко, оти женката Е НЕГОВА ! :backa:
Не се замарај да објаснуваш, па она самата си кажа дека учела биологија во средно....хахаха...батали ја.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.623
Поени од реакции
34.809
Не се замарај да објаснуваш, па она самата си кажа дека учела биологија во средно....хахаха...батали ја.
....НЕ! сакам да ја научам, како и другите што не знаат, џабе ми е знаењето ако не го пренесувам, тоа го правам во секое време и на секое место и во реалниот и во виртуелниот живот позната сум по тоа, нејзино е ако прифати или не, но сум сигурна дека многуте што ме мрзат(не знам зашто) скришно читаат и памтат некои работи, тоа е сатисфакција за мене, ако не се експонираат дека е така ! ;) ... уосталом и јас секој ден учам нешто ново, не постои човек што знае све ! (y)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.296
Поени од реакции
78.956
nesakame nasite deca da sezarazat so homosexualisam!!!11!11!!!!:mad:
 
Член од
5 мај 2016
Мислења
1.330
Поени од реакции
854
....НЕ! сакам да ја научам, како и другите што не знаат, џабе ми е знаењето ако не го пренесувам, тоа го правам во секое време и на секое место и во реалниот и во виртуелниот живот позната сум по тоа, нејзино е ако прифати или не, но сум сигурна дека многуте што ме мрзат(не знам зашто) скришно читаат и памтат некои работи, тоа е сатисфакција за мене, ако не се експонираат дека е така ! ;) ... уосталом и јас секој ден учам нешто ново, не постои човек што знае све ! (y)
Убаво би било кога би те ставиле да работиш на форумов на темите за здравје.
Потребни се тука особи како тебе:cuc:
(y)
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.296
Поени од реакции
78.956
... природата ќе ги казни ќе останат без полови органи туку само во паметот дезоринетирано половно ...
- а тоа е стварно лошо, бидејќи секоја видео игра која влегува во неспремен расудувачки мозок прави куршлус било да е тоа детски мозок било да е мозок од возрасен доколу има тема на насилство со доза на хипнотизирање[DOUBLEPOST=1498153217][/DOUBLEPOST]
Убаво би било кога би те ставиле да работиш на форумов на темите за здравје.
Потребни се тука особи како тебе:cuc:
(y)
Важи! Ќе ја примиме, али само ако ти и шутрак и помагате. Да не и биде тешко.
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.271
- а тоа е стварно лошо, бидејќи секоја видео игра која влегува во неспремен расудувачки мозок прави куршлус било да е тоа детски мозок било да е мозок од возрасен доколу има тема на насилство со доза на хипнотизирање[DOUBLEPOST=1498153217][/DOUBLEPOST]
Важи! Ќе ја примиме, али само ако ти и шутрак и помагате. Да не и биде тешко.
,,,,beric,,,ako na nekoj mu e.potrebna pomosh i toa od oblasta na medicinata toa si ti,,,za pochetok bi ti predlozhil da.pochneme so psihijatrijsko sledenje na tvojata sostojba a za prepishuvanje na tretman i terapija lesno,,,a i laik bi mozhel da ti ja kazhe dijagnozata i terapijata,,,vo tvojov sluchaj nema potreba od mnogu poznavanje na psihijatrijski tretmani bidejki tolku si proziren i lesno ti se prepoznava dijagnozata,,,a za bjons nemaj gajle imaa taa kapacitet i edukativen i mentalen pod shtikla da ve stavi site shto i oponirate,,,
,,,daj veke ednash,,pred da postirash prochitaj si go tekstot i ostavi go da prenokji,,,,
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.623
Поени од реакции
34.809
,,,,beric,,,ako na nekoj mu e.potrebna pomosh i toa od oblasta na medicinata toa si ti,,,za pochetok bi ti predlozhil da.pochneme so psihijatrijsko sledenje na tvojata sostojba a za prepishuvanje na tretman i terapija lesno,,,a i laik bi mozhel da ti ja kazhe dijagnozata i terapijata,,,vo tvojov sluchaj nema potreba od mnogu poznavanje na psihijatrijski tretmani bidejki tolku si proziren i lesno ti se prepoznava dijagnozata,,,a za bjons nemaj gajle imaa taa kapacitet i edukativen i mentalen pod shtikla da ve stavi site shto i oponirate,,,
,,,daj veke ednash,,pred da postirash prochitaj si go tekstot i ostavi go da prenokji,,,,
...остави, очигледно не гледаш ниту ТИ, тој просто е заљубен во @bijons , а изгледа не е свесен се уште, ама е врло опседнат! искрено, симпатичен би ми бил да ја избричи тоа брадиштено, ама џабе ми е, тој се изјаснил дека би легнал попрво со мушко отколку со мене (како резерва и каталина), а овде коментира против хомосексуалноста, а ми ја цитира мојата реченица во неговиот потпис за дезориентираноста, ајде сега :yid:
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
@bijons aj pojasni kako toa e vozmozno da zakrzlavuva penisot ako licnosta koja sto e homoseksualna a seksualno aktivna?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.623
Поени од реакции
34.809
@bijons aj pojasni kako toa e vozmozno da zakrzlavuva penisot ako licnosta koja sto e homoseksualna a seksualno aktivna?
...ај @Ailurophile објасни зошто немаш коска во половиот орган?



еве ваков? ова ти е хумана коска од пенис од пред милиони години ! зашто исчезна кога истата помага во долготајна пенетрација што е дупло уживање и за мажјакот и за женката? м? што тоа природата направи?
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
...ај @Ailurophile објасни зошто немаш коска во половиот орган?



еве ваков? ова ти е хумана коска од пенис од пред милиони години ! зашто исчезна кога истата помага во долготајна пенетрација што е дупло уживање и за мажјакот и за женката? м? што тоа природата направи?
Eve ti objasni vekje koa vikas deka znaes, zasto homoseksualec bi imal zakrzlaven penis koga on isto taka penetrira samo sto ne penetrira vo vagina tuku analno.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.296
Поени од реакции
78.956
,,,,beric,,,ako na nekoj mu e.potrebna pomosh i toa od oblasta na medicinata toa si ti,,,za pochetok bi ti predlozhil da.pochneme so psihijatrijsko sledenje na tvojata sostojba a za prepishuvanje na tretman i terapija lesno,,,a i laik bi mozhel da ti ja kazhe dijagnozata i terapijata,,,vo tvojov sluchaj nema potreba od mnogu poznavanje na psihijatrijski tretmani bidejki tolku si proziren i lesno ti se prepoznava dijagnozata,,,a za bjons nemaj gajle imaa taa kapacitet i edukativen i mentalen pod shtikla da ve stavi site shto i oponirate,,,
,,,daj veke ednash,,pred da postirash prochitaj si go tekstot i ostavi go da prenokji,,,,
ajde,,,dostabese raspravane sega treba da bideme spolteni vo vakvi temi bite zamolil da ne odis,,,, of,,,,topic:neetaka: ova sepakemnogu vazna tema za nasata idnina koja,,, sakat da ni ja napravat da bide homosex:eek: preku tije americki filmovi i igrici dagi zarazat decata so pederizam
pretlagam da neseraspravame poveke za vakvi temi,,,,da bideme zaedno
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.623
Поени од реакции
34.809
Eve ti objasni vekje koa vikas deka znaes, zasto homoseksualec bi imal zakrzlaven penis koga on isto taka penetrira samo sto ne penetrira vo vagina tuku analno.
... може да пенетрира и во секој друг отвор на човечкото тело, но не е тоа тоа, доколку не се одржува чинот на пренесување на потомство преку сперматозоидот природата дефинитивно ќе му го закржлави и со време анулира пенисот како орган кој не ја врши ДАДЕНАТА УЛОГА ОД ПРИРОДАТА ЗА ПРЕНЕСУВАЊЕ НА ПОТОМСТВО слично со коскичето на вашиот пенис кој веќе не е потребен за ,,уживанција,, за да се докаже машкоста и пенетрацијата пред конкуренцијата од други мажјаци за женката која во тоа време не била предодредена за СВОЈА туку била сечија,
НО со појава на МОНОГАМНОСТА и загарантирање на женката за себе без конкуренција коскичето ,,исчезна,, и пенетрацијата била доволна само 3 минути колку да се пренесе наследниот материјал на новото потомство КАЈ СВОЈАТА ЖЕНКА !
...и ДА ! доколку мушкото продолжува во тој хомосексуален правец, природата мора да најде начин за очувување на човечкиот род .. на машкото ќе му се ,,исуши,, пенисот како неупотреблив за тоа што треба да биде означено од природата за пренесување на потомство, МАЖИ ќе има све помалку и тогаш ПРИРОДАТА мора нешто да направи, тогаш баш размислувам дека НИЕ ЖЕНИТЕ ќе станеме хермафродити и само себе си ќе се оплодуваме, ама и тука ќе има проблем природата, оти жената како хермафродит иако ќе има различни полови ќе биде со идентична ДНК и пак ќе се роди ЖЕНА и ќе стане свет на ЖЕНИ без МАЖИ :facepalm:
уфф тешко нас :yid:
 
Член од
19 март 2011
Мислења
18.984
Поени од реакции
40.195
... може да пенетрира и во секој друг отвор на човечкото тело, но не е тоа тоа, доколку не се одржува чинот на пренесување на потомство преку сперматозоидот природата дефинитивно ќе му го закржлави и со време анулира пенисот како орган кој не ја врши ДАДЕНАТА УЛОГА ОД ПРИРОДАТА ЗА ПРЕНЕСУВАЊЕ НА ПОТОМСТВО слично со коскичето на вашиот пенис кој веќе не е потребен за ,,уживанција,, за да се докаже машкоста и пенетрацијата пред конкуренцијата од други мажјаци за женката која во тоа време не била предодредена за СВОЈА туку била сечија,
НО со појава на МОНОГАМНОСТА и загарантирање на женката за себе без конкуренција коскичето ,,исчезна,, и пенетрацијата била доволна само 3 минути колку да се пренесе наследниот материјал на новото потомство КАЈ СВОЈАТА ЖЕНКА !
...и ДА ! доколку мушкото продолжува во тој хомосексуален правец, природата мора да најде начин за очувување на човечкиот род .. на машкото ќе му се ,,исуши,, пенисот како неупотреблив за тоа што треба да биде означено од природата за пренесување на потомство, МАЖИ ќе има све помалку и тогаш ПРИРОДАТА мора нешто да направи, тогаш баш размислувам дека НИЕ ЖЕНИТЕ ќе станеме хермафродити и само себе си ќе се оплодуваме, ама и тука ќе има проблем природата, оти жената како хермафродит иако ќе има различни полови ќе биде со идентична ДНК и пак ќе се роди ЖЕНА и ќе стане свет на ЖЕНИ без МАЖИ :facepalm:
уфф тешко нас :yid:
:jeeee::jeeee:
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
36.793
Поени од реакции
29.271
,,,,ednash pred mnogu godinki tuka go iznesov moeto mislenje za pederlukot,,da ne go baram postot ke go povtoram vo istata forma so edna rechenica,,,

,,,,gazot e za sranje a pichkata za ebanje,,,
,,,se drugo e.dolesna sostojba na personalitet,,,
,,,za da ne bidam obvinet po osnov na govor na omraza samo ke dodadam,,
,,,zig hajl,,,i ajt pozzz,,
 

Kajgana Shop

На врв Bottom