Хомосексуалност (општо)

Дали ги оправдувате хомосексуалните врски,бракови и посвојувањето на деца од страна на хомосексуалци


  • Вкупно гласачи
    1.112
S

staycalm

Гостин
MAGA

Новост за тебе, веќе беа забранети и беа вратени. Сега е редно повторно да бидат забранети, и со надеж дека нема да бидат вратени. :P

Тоа е стандардна практика на републиканците, само мислам дека Обама ги забрани, а судот ги врати, што беше чудно затоа што обично републиканците, како конзервативци, ги поднесуваат ваквите иницијативи. Види ги ставовите на Круз околу оваа тема.

Не е расист. Зад него застана д-р Бен Карлсон, како и елита на афро-американци за време на изборите. И денес, во неговиот кабинет имаш афро-американци (патем црнец не е навредлив збор) кои работат посветено под капата на Трамп.

Против Трамп беа фрлени 10-ци милиони прво од Круз и Рубио, а потоа и од Киллари за црна кампања. Таа беше успешна и влијаеше Трамп да биде поистоветуван со Никсон, кој направи доста лошо (можам да ти кажам што точно само за Југославија), но не се разликуваше од ниту еден пред и после него. Патем само иконата која сами си ја ликвидираа- Кенеди, направи повеќе лошо иако владееше (по)кратко.
Да затоа што на вас ви пречи нешто кое не влијае nа вас никако. Простатилук

Расист е. Тоа што некој црнец на висока позиција застанал зад него заради кеш не значи дека не е расист. Си има тактики тој за да се прави дека не е ниту расист, ниту хомофоб, ниту па сексист. А се' од ова е. Во неговиот кабинет имаш црнци? Кои се тие црнци? Очигледно немаш гледано слики. Трамп е најголемо зло што и се случило на модерна Америка.

Тоа е се' од мене. Не планирам да си губам време со конзерви веќе, тоа време можам попродуктивно да го искористам ;)
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Да затоа што на вас ви пречи нешто кое не влијае nа вас никако. Простатилук

Расист е. Тоа што некој црнец на висока позиција застанал зад него заради кеш не значи дека не е расист. Си има тактики тој за да се прави дека не е ниту расист, ниту хомофоб, ниту па сексист. А се' од ова е. Во неговиот кабинет имаш црнци? Кои се тие црнци? Очигледно немаш гледано слики. Трамп е најголемо зло што и се случило на модерна Америка.

Тоа е се' од мене. Не планирам да си губам време со конзерви веќе, тоа време можам попродуктивно да го искористам ;)
Можеби ти така сметаш. Сакаш видео каде Киллари зборува за лгбт заедницата!? Со колкава љубов зборува кон вас, немаш претстава.

Дали ти стана расист во моментот кога го употреби поимот “црнец“!? Немаш никакви индикации и докази дека тој е расист. Ниту хомофоб. Башка Карлсон е дел од кабинетот, и е црнец. И ај види го настанот кој се случил чинам 1999 год., кога твојата беше зафатена на Балканот.

Најголемото зло беше Маделин, вештерката која се товари дека убила пола милион деца, без грижа на совест.

http://blackamericansfortrump.net/index.php/2016/09/10/jesse-jackson-praised-trump-in-1999-for-lifetime-of-helping-african-american-community/
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.271
Расист е. Тоа што некој црнец на висока позиција застанал зад него заради кеш не значи дека не е расист. Си има тактики тој за да се прави дека не е ниту расист, ниту хомофоб, ниту па сексист. А се' од ова е. Во неговиот кабинет имаш црнци? Кои се тие црнци?
Koлку бе хомофоби имаат вработено или ангажирано ЛГБТ организациите?
или такво нешто не се рачуна за дискриминација.
 

Lester Freamon

A man of focus, commitment, sheer will...
Член од
14 јануари 2015
Мислења
15.696
Поени од реакции
35.092
You mean човекот што прв се одзва да го осуди терористичкиот чин во Орландо без да користи политичка коректност при посочување на вистинските виновници за масакрот? Јеп, дебил.

Се кладам во левиот тестис дека си од тие што се лигавеа за Хиљари.[DOUBLEPOST=1496822256][/DOUBLEPOST]

Не викам дека не се случуваат тие работи и кај хетеро-популацијата. Само не гледам тоа што се случува и кај вас, каков аргумент е против тоа да луѓе како нас учат самоодбрана и сл.? Би рекол дека и хетеро-популацијата треба повеќе да посвети внимание на тоа, особено што повеќе жртви има таму него кај нас (нели, бидејќи сте во најмала рака 95%).



Некој што е повлечен и socially awkward не носи иста тежина и мета на грб како некој кој се изјаснил како хомосексуалец. Не морам да мислам, знам. Затоа што бев и двете.



Соодветните институции не реагираат за жал, кога вакви работи се случуваат. Не е како да не му текнало на некој да пријави или да се повика на органите. Не се прави веќе тоа затоа што нема аир од истото, затоа.



Во денешна доба не постои совршено убиство. Постои среќа, а со 7 ипол милијарда луѓе на светот, шансите да се на моја страна се космички невозможни. На страна тоа што убиство оправдувам само во самоодбрана. Ќе се преправам дека не беше сериозен што го предложи ова затоа што имам повисоко мислење за тебе и не сакам да го уништувам тој впечаток.



"Нашите" организации си имаат други агенди и не е само тој проблем што ти го спомна, има цела плејада проблеми. Само има геј луѓе што ги препознаваат. Зошто мислиш дека поголемиот делод хомосексуалците во МК се или против овие организации и невладини или воопшто не ги користат нивните "услуги"? Можеби сме многу работи, но не сме глупи или наивни. Не повеќето барем.
[/QUOTE]
Лично сум за секој да знае одредени зафати, се надевам дека во некое идно време дембелите по физичко образование ќе почнат да прават нешто корисно во животот и можеби ќе се воведе во школите изучување на боречка вештина, во најмала рака селекција од зафати за самоодбрана од повеќе вештини за кои не треба посебна физичка спремност.
Јас сметам дека и тоа дете и хомосексуалецот минуваат исто, сум видел такви деца во школските денови и искрено ми е жал што немале малку поразличен родител од нив, личноста се гради баш во тој период и со таквите случаеви има двојна штета, од едната страна се изградуваат насилници кои малтретирајќи го таквото дете стекнвуаат уште поголема самодоверба, а од другата се осакатува малтретираниот, му паѓа уште повеќе довербата и наместо да ги користи своите ментални капацитети за нешто попаметно, си го труе мозокот со омраза и желбата за одмазда, па имаш често непосакувани инциденти.
Институциите се леви, јас уште чекам да се јават дека конечно Истрага на местото на злосторството: Прилеп ги обработило утисоците што ги зедоа како доказ од кражбата кај мене пред 2 и кусуро години и дека конечно ќе знам кој ми посегнал во моја сопственост, разбирам дека во 21 век базите на податоци се бавни и работиме со смотани процесори, сепак, пријавувањето е неопходно и е должност.
Не постои совршено убиство, не ни алудирам да се прави тоа, бидејќи се навлегува веќе во друга крајност, инаку сум апсолутно за убиство во самоодбрана и убиство доколку се фати некој како ти прави штета во твоја сопственост, за жал иако сметаме дека луѓето сме „најсовршени суштества“ и нешто повеќе од животните, мислам дека во многу сегменти сме најмизерни и со најниска свест.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Институциите се леви, јас уште чекам да се јават дека конечно Истрага на местото на злосторството: Прилеп ги обработило утисоците што ги зедоа како доказ од кражбата кај мене пред 2 и кусуро години и дека конечно ќе знам кој ми посегнал во моја сопственост, разбирам дека во 21 век базите на податоци се бавни и работиме со смотани процесори, сепак, пријавувањето е неопходно и е должност.
Жал ми е што ова ти се случило. Се надевам дека ќе имаш правна разврска и дека стореникот ќе одлежи затвор за стореното. Ретко кај која кражба се реагира навремено или се замараат. И за сообраќајќи имаат сличен терк. Да видиме дали новава влада ќе внесе некоја експедитивност и експертиза, или само се млатеше празна слама периодов.[DOUBLEPOST=1496863629][/DOUBLEPOST]
Кои други пригоди се тие во кои "докажал" дека не е хомофоб? Мафтање на ЛГБТ знаме 2 секунди?
Виновникот е Омар и неговите психички проблеми.
Дај линк која е таа анти-геј легислатива, прв пат слушам.
Како тоа бе не си #Ж? Пред некој месец ги бранеше Ж и компанија хардкорно. Или се смени власта па се мењаш и ти? :/
Тоа што беше про-истополови бракови едно 8 години пред Хиљари. Која патем, менуваше ставови напред и назад околу тоа прашање на 1-2 години, зависно каде ќе дувнеше ветрето појако од лоби групите кои ја обработуваа. Трамп во тоа време не беше на политичка сцена и немаше кој да му лобира, и не е како да му требаа повеќе пари за тоа. А нормално е да има про-лгбт ставови, сепак е њујоршка душа. Њујорк и Бостон се неминовно едни од најпрогресивните градови на источниот брег.

Никој не го прегледал Омар за да заклучи дека имал психички проблеми. Тоа си го измислуваш за да не ти закачи етикета некој што те чита дека си исламофоб. Не може за секој терористички акт да се оправдува починителот/починителите дека имаат психички проблеми. Затоа што ако го земеме тоа за точно, треба да се истражи причината и што довело до тоа, и пак неминовно се враќаме на нивната религија и култура, затоа што за да се радикализираат до таа мера, им претходат години, некогаш и децении брејнвошинг со содржини од Куранот кои ги наведуваат дека тоа што го прават или ќе го направат е доблесно и чесно и како сите што не се муслимани, особено западни земји, се непријателот на Алах. Истиот да е роден на друго место каде нема ислам, нема да израсне на таков начин. Нема психичка болест. Има болна индоктринација.

Не ги бранам затоа што потфрлија. И тоа дебело. Капак на се беше 27ми со инцидентот. Наместо тие да ја водат борбата оставија други луѓе да преземат во свои раце, и после да мавнат по нив, а они дремеа без да реагираат. Така да, fuck #Ж. Можеби ќе имам пак нешто позитивно за нив да кажам кога ќе си се реформираат во партијата. Од прв ешалон, до последен. Инаку истото го мислам и за СДСМ. Нејсе што формираа Влада без победа, него формираа со тие ликови што најмногу бодат очи. А они дури и повеќе плачат за реформирање. Како и да е, повеќе од ова не се објаснувам, ти терај твојот филм ако сакаш, и онака гледам полесно ти е ако си против сите, некој оргазам мора да добиваш од тоа.

Што се однесува до линкот до таа легислатива - Не ќе да се деси. Затоа што читајќи го болдираниов коментар (и тоа после него):

Трамп е најголемо зло што и се случило на модерна Америка.

Тоа е се' од мене. Не планирам да си губам време со конзерви веќе, тоа време можам попродуктивно да го искористам ;)
Заклучувам дека си премногу отиден, за да и јас самиот трошам време копајќи по компјутеров или нетов за статијата, кога можам попаметно да го поминам, или ако го правам тоа, да го правам со други лица.
 
Последно уредено:
S

staycalm

Гостин
[DOUBLEPOST=1496863629][/DOUBLEPOST]

Тоа што беше про-истополови бракови едно 8 години пред Хиљари. Која патем, менуваше ставови напред и назад околу тоа прашање на 1-2 години, зависно каде ќе дувнеше ветрето појако од лоби групите кои ја обработуваа. Трамп во тоа време не беше на политичка сцена и немаше кој да му лобира, и не е како да му требаа повеќе пари за тоа. А нормално е да има про-лгбт ставови, сепак е њујоршка душа. Њујорк и Бостон се неминовно едни од најпрогресивните градови на источниот брег.

Никој не го прегледал Омар за да заклучи дека имал психички проблеми. Тоа си го измислуваш за да не ти закачи етикета некој што те чита дека си исламофоб. Не може за секој терористички акт да се оправдува починителот/починителите дека имаат психички проблеми. Затоа што ако го земеме тоа за точно, треба да се истражи причината и што довело до тоа, и пак неминовно се враќаме на нивната религија и култура, затоа што за да се радикализираат до таа мера, им претходат години, некогаш и децении брејнвошинг со содржини од Куранот кои ги наведуваат дека тоа што го прават или ќе го направат е доблесно и чесно и како сите што не се муслимани, особено западни земји, се непријателот на Алах. Истиот да е роден на друго место каде нема ислам, нема да израсне на таков начин. Нема психичка болест. Има болна индоктринација.

Не ги бранам затоа што потфрлија. И тоа дебело. Капак на се беше 27ми со инцидентот. Наместо тие да ја водат борбата оставија други луѓе да преземат во свои раце, и после да мавнат по нив, а они дремеа без да реагираат. Така да, fuck #Ж. Можеби ќе имам пак нешто позитивно за нив да кажам кога ќе си се реформираат во партијата. Од прв ешалон, до последен. Инаку истото го мислам и за СДСМ. Нејсе што формираа Влада без победа, него формираа со тие ликови што најмногу бодат очи. А они дури и повеќе плачат за реформирање. Како и да е, повеќе од ова не се објаснувам, ти терај твојот филм ако сакаш, и онака гледам полесно ти е ако си против сите, некој оргазам мора да добиваш од тоа.

Што се однесува до линкот до таа легислатива - Не ќе да се деси. Затоа што читајќи го болдираниов коментар (и тоа после него):



Заклучувам дека си премногу отиден, за да и јас самиот трошам време копајќи по компјутеров или нетов за статијата, кога можам попаметно да го поминам, или ако го правам тоа, да го правам со други лица.
МОЛАМ? Трамп беше про-истополови бракови? ХАХАХАХАХАХАХАХАХА. Добро, хоби ти е ширење fake news? :icon_lol::icon_lol::icon_lol:

Во случајов нема некоја голема улога религијата со неговите психички проблеми и неговото себе неприфаќање како геј. И плус ко за твоја информација сум против исламот. Генерално против сите религии.

Абе ајде. Како смееш од Ж да се откажеш? Срам да ти е. Предавник. Соросоид. Педер.

Како мислиш против сите? Сите претставуваш ти и уште 3ца на темава? Можеби против мнозинството во земјава, како закоравено и заостанато општество, ама не важи истото и за останатите напреди делови од светот.

Линк од таа легислатива не даваш затоа што не постои таква. Fake news striking again! Using Trump against you must feel bad. Sorreh.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Она што сад (т.е. претседателите на сад) го направи во Либија, Сирија, Ирак, Украина, Балканот....го сметаш за помало зло од Трамп?! Ако бараме веќе поголемо зло од Трамп во модерната историја на сад, да речеме дека беа Бушови и Клинтонови. За време на нивното претседателство умреа милиони луѓе, а тука е и вештерката Маделин, како државен секретар, која уби неколку милиони луѓе само во Ирак како резултат на санкциите воведени против народот и режимот, а човекот на режимот беше човек на сад. :)
 
S

staycalm

Гостин
Ако се идентификуваш како ЛГБТИ лице, имаш што да кажеш за програмите, политиките и услугите понудени од страна на државата и граѓанските организации, пополни го прашалникот на https://www.surveymonkey.com/r/s-front_needs_assessment и сподели го до останати ЛГБТИ лица кои ги познаваш. Твоите мислења и искуства се важни!
 

a9mkd

Љетиф
Член од
14 јуни 2015
Мислења
498
Поени од реакции
274
Мене ме интересира од ЛГБТ членови на форумов да напишат како иде за врска, секс, односи, пријателско дружење и криење во општеството, планови за идина и како планираат да живеат они.
 

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
СДСМ е на власт, зошто криење во општеството? :D
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.136
Gej vmrovec :pos::pos::pos:
Ustvari pa ja so se smeam celo vmro pedercinja se pa i na halkidiki zurkicite sto gi imale :pov:
Nisto cudno sto im se kosi ideologijata so potezite i onaka bea kontradiktorni vo tekot na celoto svoe vladeenje. A i ova prepukuvanja na relacija sdsm-vmro mi e mn prosto i malogragjanski demek ednive bolji... Uvek treba kriticki da se pristapue kon partijata koja vladee vo momentot bez razlika koj e na vlast ali komu da kazes sekoj za svoj gz si glea zatoa tamu sme kaj sto sme...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom