Холандија - Шпанија \ Финале на Светскиот Куп \ 11.07.2010

  • Креатор на темата mercenary
  • Време на започнување

Kojа репрезентација ке биде освојувачот на ова СП ?


  • Вкупно гласачи
    150

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
По грда,по копиљаска репрезентација од овие холанѓаниве немало.Барем нека одат рагби да играат(и така во фудбалов вечни лузери ќе си останат).Де Јонг директен црвен и со тоа утакмицата ќе беше решена,и 500 шанси да имаше Робен џабе им беше.И едно да ви е јасно и да го запамтите.По подмукло,по провокатор,глумец и не знам како да го наречам од Ван Бомел нема и нема ни да има.Какви само стартови врз Иниеста правеше.А Рамос и Пујол за ништо земаа картони.Ама ајде се виде дека сакаат да ги направат со сила шампиони.
Во групите играа катастрофално без ниедна створена шанса,Словачка 2-1,Бразил 2-1,Уругвај 3-2,ете ги резултатите и после Шпанија со 1-0 победула.Уште еднаш хејтерчиња помирите се со поразот,зашто ова го може само европскиот и светски првак.
ВИВА ЕСПАЊА!!!
Точно ова,ама заобрави да кажеш како паѓаа Чави,Иниеста,Педро и Бускетс при секој допир. 4-5 Жолти така добија Холанѓаните.

--- надополнето ---

Вака, првин да кажам дека немав ништо против Шпанија се до мечот кој го изиграа со Чиле. Сите кои го гледале натпреварот сигурно знаат дека тоа и не личеше на натпревар, во неколку наврати и коментаторот на HRT2 напоменуваше дека во неговата незнам колку годишна кариера како коментатор таков циркуз нема гледано и неколку пати онака у нервоза викаше дај судијата веќе нека свири крај и нека го прекине овој циркус. Е сега, да играше Нов Зеланд таков фудбал против на пример Бразил, немаше да ми биде криво, знаеме кој е Бразил, а кој Нов Зеланд, но таков (не)фудбал да игра актуелен европски шампион, репрезентација со такви играчи е тоа стварно е жалосно и грозно. Како така Шпанците ја минаа групата, завршија и први на табелата, заслужено, но не и премногу воодушевувачки. Онака просечно! После следеше натпреварот со Португалија, победа на Шпанија со гол од офсајд. Хмммммм... Гледам тука пишувате Шпанија доминирала во тој натпревар, па што? Голот беше нерегуларен и тоа е важно, а не кој повеќе посед на топка има. Ниту против Парагвај не изигра нешто посебно. Единствената онака добра утакмица која Шпанија ја изигра во свој стил беше онаа со Германија. Да разјаснам уште сега дека не сум навивач на Холандија. Ми се допаднаа и едните и другите во финалето, цврста игра кој и да победеше ќе беше заслужено! Единствено што не ми се допадна беше глумењето од страна на шпанците. Да, имаше неколку груби стартови(стартот над Алонсо) но имаше и такви чести театрални паѓања, па мислам дека судијата наместо картони требаше да дели оскари за глума. Како и да е, од досега прикажаното според мене Холандија малку повеќе заслужуваше да биде шампион, но тоа е фудбалот. Честитки до сеие навивачи на Шпанија!
:toe:
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^ За другиве и не верувам дека лесно паѓаат но Иниеста и Педро се од таквите.Поседно Педро кој и во Барселона ме нервира кога игра,повеќе е на легнат на теренот отколку на нозе.Судиската комисија на фифа ќе направи огромна грешка ако Де Јонг за овој старт



не добие поголема казна т.е неколку натпревари не играње.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Точно ова,ама заобрави да кажеш како паѓаа Чави,Иниеста,Педро и Бускетс при секој допир. 4-5 Жолти така добија Холанѓаните.
Ај дојди ти,јас ќе те удирам нон стоп по нозе,па ти не паѓај.
 
Член од
5 април 2007
Мислења
1.609
Поени од реакции
298
Заслужено Шпанија стана светски првак нека им е честито,холанганите можа само да си поплачат малце. Демек судијата им е крив како не добро е некој од шпанските играчи не остана без нога, а фаулирањето врз Алонсо беше доста идиотски .За Иниеста немам зборови чудо од играч браво за него и што голот го посветил на Дани играч на епањол кој почина од срцев удар минатата година.
 
P

pepito*

Гостин
@A-C-A-B
Ти имаш невиден комплекс на Барса што твојот посран тим Интер и покрај тоа што освои 3 титули оваа сезона, пак не го сметаат ни блиску до компетентен на таа голема Барса која го има еден од најдобрите состави во историјата на фудбалот!
И да освои уште 3 годинава, пак иста ќе биде ситуацијата
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Браво Робен, најдобар играч на Шпанија. Ти ја сврши целата работа.
 
Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
^ Најдобро нешто а и експерти невидени се.Секој ден го следев,стварно штета што неможат сите во МК.Се реално си кажа човекот.Гледајте што кажува за ван Бомел и Де јонг.
 

Ѓорче 1932

тој сум...
Член од
17 февруари 2009
Мислења
13.564
Поени од реакции
11.576
@A-C-A-B
Ти имаш невиден комплекс на Барса што твојот посран тим Интер и покрај тоа што освои 3 титули оваа сезона, пак не го сметаат ни блиску до компетентен на таа голема Барса која го има еден од најдобрите состави во историјата на фудбалот!
И да освои уште 3 годинава, пак иста ќе биде ситуацијата
Гнасо пишав јас,убаво пишав,ако е комплекс да го јаде Барса на Ноу Камп од Интер со 10 играчи,да дае Господ цел живот да иам таков комплекс :tv:

Најдобрите состави во историјата на фудбалот ??

чеј чеј... :pos: :pos: :pos: :pos:

Најдобар состав во историјата,а не може да го победи Интер,кој за тебе е посран тим,и тоа пази СО САМО 10 ИГРАЧИ...нели имаат најдобар состав во историјата на Барса ?

Сам себе убијал си бе морону...како што вика Давор...ај оди гледај Сунгерот Боб.
 

Solid

Зона на самракот
Член од
26 август 2007
Мислења
7.172
Поени од реакции
4.132
Браво за Шпанија заслужено светски шампиони.И риспекат за Пујол што прославување со знамето на Каталонија.не знам дали го забележавте тој момент,на ZDF јас гледав.После доделувањето на медалите беше тоа.
 
М

Мартин`

Гостин
Браво за Шпанија заслужено светски шампиони.И риспекат за Пујол што прославување со знамето на Каталонија.не знам дали го забележавте тој момент,на ZDF јас гледав.После доделувањето на медалите беше тоа.
Слушнав сеа и дека Џими навивачoт кој имаше повеќе влегувања на терен пробал на трофејот да стави каталонска беретка, ако има некој видео нека стави да го видиме.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Ај дојди ти,јас ќе те удирам нон стоп по нозе,па ти не паѓај.
Значи Бускетс коа паѓа, тоа не е зашто во моментот го фаулираат - него на претходното полувреме, претходната утакмица или вчерашниот тренинг некој го удрил по ноџето.
Фала, сега ми се појасни нештата околу тој човек.

Иначе, генерално Шпанците го пробуваа својот стил на игра, иако поплашливо - сепак е финале. Али 6те паса меѓу Чави и Виља кои резултираа со излез пред голман, е тоа е веќе нешто ѕверско. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom