Холандија - Шпанија \ Финале на Светскиот Куп \ 11.07.2010

  • Креатор на темата mercenary
  • Време на започнување

Kojа репрезентација ке биде освојувачот на ова СП ?


  • Вкупно гласачи
    150
Член од
4 јули 2008
Мислења
6.134
Поени од реакции
1.896
КАКО И ДА Е ШПАНИЈА ПОБЕДИ :baeh::baeh:
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Иниеста немаше,ама баш никакво влијание во играта.
Досега немам видено во таква ситуација да се суди офсајд.
Хахаха, сериозно ти ова?
Секогаш се суди во таква ситуација офсајд, зашто топката беше упатена кон Иниеста а некој реагираше така на нафрлената топка зашто ќе стигнеше до Иниеста, што значи, влијае.
Значи СЕКОГАШ се суди.
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
А ова е машки или женски фудбал? Море ќе ви кажи Мурињо убо вас од барса шо сте навивачите, има да плачите солзи да роните...
не бе ултимејт фајт е ...
а за каков офсајд зборите, нормални сте бе алооооо?
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Хахаха, сериозно ти ова?
Секогаш се суди во таква ситуација офсајд, зашто топката беше упатена кон Иниеста а некој реагираше така на нафрлената топка зашто ќе стигнеше до Иниеста, што значи, влијае.
Значи СЕКОГАШ се суди.
Најсериозно.
Иниеста беше на неколку метри далеку од ВДВ,требаше он да ја остави,па да ризикува,да не свири офсајд:tv:
Топката ќе стигнеше до Иниеста,ама не стигна.
Ако имаше офсајд,беше пуштен предност.
Линискиот судија веројатно тоа чекаше,да види дали топката ќе стигне до Иниеста.
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.425
Поени од реакции
7.789
Шпанија победи ПЕДЕРСКИ - ФАКТ..
Иначе де Јонг го направи кунг фу стартот на средината од теренот, а што ќе кажете за Пујол гнасата што го туркаше и го спречи на прљав начин Робен да ДАДЕ ГОЛ?!
Како и да е, ме боли ку*от кој е првак и на каков начин станал..Жал ми е што веќе нема фудбал, нема легенди, нема тимови и играчи кои ќе остават трага во историјата на фудбалот. Дали тоа е заради парите што нагло почнаа да се вртат последниве 2 години или заради сосем трета работа - мање битно. Битно е што за 20-30 години нема да има утакмица што ќе биде запаметена од ова СП,заради никаквата игра,никаквата организација,педерските судии итн..
Заклучок : Ич не ми се свиѓаше ова светско, и у споредба со претходните(3 кои ги имам гледано) е најтапа од сите..
 

Nik20

Неверификуван член од немаштија
Член од
13 јули 2009
Мислења
5.340
Поени од реакции
6.272
Хахаха, сериозно ти ова?
Секогаш се суди во таква ситуација офсајд, зашто топката беше упатена кон Иниеста а некој реагираше така на нафрлената топка зашто ќе стигнеше до Иниеста, што значи, влијае.
Значи СЕКОГАШ се суди.
во прво полувреме топката беше упатена кон ван перси(офсајд) но не ја доби тој туку Кајт топката( не беше во офсајд) и судиите свирнаа, и баш кајт се сврте кон судијата и со рацете го молеше да си ја преиспита одлуката.
кога можеа да свирнат тогаш можеа и после да свирнат ама тоа е, изгледа и нив им се смачи па премижаа..
и на крај краева, честито победа на шпанците, никој не му е крив на робен што е роден без очи па успеа да промаши 2 сто процентни шанси, нема потреба да се бара кривица ни во судија ни во шпанија, Робен е кривецот!
 
Член од
25 август 2009
Мислења
2.078
Поени од реакции
1.243
еве ги шансите...стопирајте 1:51 ке видете дека е чиста ситуација..

[video=dailymotion;xdzwez]http://www.dailymotion.com/video/xdzwez_yyyyyyy_school?start=145#from=embed[/video]
 

vac 13

партизановец
Член од
21 мај 2008
Мислења
5.426
Поени од реакции
530
Aјдеее сеа и голот од офсајд го направивте!!!!
Повеќето од тие што се бунат и нервираат за тоа што тепаше Шпанија се поради Барселона што ја мразат,ни јас не ги сакам и најголеми плачипички се во секој спорт тоа и дефинитивно е факт,ама вечерва заслужија да победат.
 
Член од
14 ноември 2009
Мислења
17.290
Поени од реакции
15.508
Најсериозно.
Иниеста беше на неколку метри далеку од ВДВ,требаше он да ја остави,па да ризикува,да не свири офсајд:tv:
Топката ќе стигнеше до Иниеста,ама не стигна.
Ако имаше офсајд,беше пуштен предност.
Линискиот судија веројатно тоа чекаше,да види дали топката ќе стигне до Иниеста.
Хахаха ако има офсајд се свири офсајд бе фудбалски експерту, како може такво нешто да истрескаш, не е ова фаул на средина од терен па да пушти предност, или у краен случај топката и да стигнеше до играч на Холандија пак би требало да свирне офсајд.

Иначе ете, се виде на клипот дека не било офсајд, чиста ситуација.
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.923
Хахаха ако има офсајд се свири офсајд бе фудбалски експерту, како може такво нешто да истрескаш, не е ова фаул на средина од терен па да пушти предност, или у краен случај топката и да стигнеше до играч на Холандија пак би требало да свирне офсајд.

Иначе ете, се виде на клипот дека не било офсајд, чиста ситуација.
Експерту.Ако ти си напаѓач,а јас дефанзивец,ти добиваш топка(и си во офсајд),јас ја земам топката пред тебе.И зошто тука да свири офсајд и да се прекинува играта,кога може се нормално да си продолжи?Е сега што лошо изреагира ВДВ,тоа е друга работа.

Иначе ете и на видео се потврди дека нема офсајд,значи регуларен гол.
 

GTFO

Pushing the button
Член од
3 април 2009
Мислења
5.654
Поени од реакции
4.579
Фудбалот стана тактизирање,нема веќе убавина,натпревари како Ливерпул-Милан 3-3. :toe: Особено Бразил и Холандија ме изненади што играа дефанзивен фудбал со зверови во нападот :tapp:
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.237
Поени од реакции
41.559
Aко нешто е дискутабилно т.е. нерегуларно, сеедно, тоа е недосудениот очигледен корнер, друго Се беше во ред, голот поготово.
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
340
Поени од реакции
395
Вака, првин да кажам дека немав ништо против Шпанија се до мечот кој го изиграа со Чиле. Сите кои го гледале натпреварот сигурно знаат дека тоа и не личеше на натпревар, во неколку наврати и коментаторот на HRT2 напоменуваше дека во неговата незнам колку годишна кариера како коментатор таков циркуз нема гледано и неколку пати онака у нервоза викаше дај судијата веќе нека свири крај и нека го прекине овој циркус. Е сега, да играше Нов Зеланд таков фудбал против на пример Бразил, немаше да ми биде криво, знаеме кој е Бразил, а кој Нов Зеланд, но таков (не)фудбал да игра актуелен европски шампион, репрезентација со такви играчи е тоа стварно е жалосно и грозно. Како така Шпанците ја минаа групата, завршија и први на табелата, заслужено, но не и премногу воодушевувачки. Онака просечно! После следеше натпреварот со Португалија, победа на Шпанија со гол од офсајд. Хмммммм... Гледам тука пишувате Шпанија доминирала во тој натпревар, па што? Голот беше нерегуларен и тоа е важно, а не кој повеќе посед на топка има. Ниту против Парагвај не изигра нешто посебно. Единствената онака добра утакмица која Шпанија ја изигра во свој стил беше онаа со Германија. Да разјаснам уште сега дека не сум навивач на Холандија. Ми се допаднаа и едните и другите во финалето, цврста игра кој и да победеше ќе беше заслужено! Единствено што не ми се допадна беше глумењето од страна на шпанците. Да, имаше неколку груби стартови(стартот над Алонсо) но имаше и такви чести театрални паѓања, па мислам дека судијата наместо картони требаше да дели оскари за глума. Како и да е, од досега прикажаното според мене Холандија малку повеќе заслужуваше да биде шампион, но тоа е фудбалот. Честитки до сеие навивачи на Шпанија!
 
Член од
30 јули 2008
Мислења
4.314
Поени од реакции
2.840
Честитки до Шпанија.

Голот си беше регуларен иако навивав за Холандија, сепак за судијата не би ја ставил баш кривицата на него иако имаше сумливи ситуации, но да не ја тупиме бидејќи нема ништо да промени тоа, но мислам дека Вед не судеше на ниво би рекол просечно судеше. Инаку Робен како можеше да промаши оние шанси. Тука беше пропустот на холандија. Инаку Иниеста го сметав за играч лаи последниве неколку натпревари премногу глумеше тоа е факт. Не само на ова го приметив и на други. Инаку гледано од Шпанска страна тоа е сепак оправдано но гледано од друга страна тоа е "педерски" и нефудбалски но сепак до некаде ги оправдувам таквите игри (иако не сакам таква игра) бедејќи големи се влоговите. Сепак целта не бира средства.
 

Логикс

Gooner
Член од
17 септември 2007
Мислења
7.358
Поени од реакции
2.290
Експерту.Ако ти си напаѓач,а јас дефанзивец,ти добиваш топка(и си во офсајд),јас ја земам топката пред тебе.И зошто тука да свири офсајд и да се прекинува играта,кога може се нормално да си продолжи?Е сега што лошо изреагира ВДВ,тоа е друга работа.

Иначе ете и на видео се потврди дека нема офсајд,значи регуларен гол.
Грешка си друже,бидејќи немаа контрола над топката,и одбиената топка дојде до Цеск,се суди тоа офсајд.И јас помислив дека е офсајд,ама кога погледав уште еднаш се гледа дека е чиста ситуацијата..:))

--- надополнето ---

Вака, првин да кажам дека немав ништо против Шпанија се до мечот кој го изиграа со Чиле. Сите кои го гледале натпреварот сигурно знаат дека тоа и не личеше на натпревар, во неколку наврати и коментаторот на HRT2 напоменуваше дека во неговата незнам колку годишна кариера како коментатор таков циркуз нема гледано и неколку пати онака у нервоза викаше дај судијата веќе нека свири крај и нека го прекине овој циркус. Е сега, да играше Нов Зеланд таков фудбал против на пример Бразил, немаше да ми биде криво, знаеме кој е Бразил, а кој Нов Зеланд, но таков (не)фудбал да игра актуелен европски шампион, репрезентација со такви играчи е тоа стварно е жалосно и грозно. Како така Шпанците ја минаа групата, завршија и први на табелата, заслужено, но не и премногу воодушевувачки. Онака просечно! После следеше натпреварот со Португалија, победа на Шпанија со гол од офсајд. Хмммммм... Гледам тука пишувате Шпанија доминирала во тој натпревар, па што? Голот беше нерегуларен и тоа е важно, а не кој повеќе посед на топка има. Ниту против Парагвај не изигра нешто посебно. Единствената онака добра утакмица која Шпанија ја изигра во свој стил беше онаа со Германија. Да разјаснам уште сега дека не сум навивач на Холандија. Ми се допаднаа и едните и другите во финалето, цврста игра кој и да победеше ќе беше заслужено! Единствено што не ми се допадна беше глумењето од страна на шпанците. Да, имаше неколку груби стартови(стартот над Алонсо) но имаше и такви чести театрални паѓања, па мислам дека судијата наместо картони требаше да дели оскари за глума. Како и да е, од досега прикажаното според мене Холандија малку повеќе заслужуваше да биде шампион, но тоа е фудбалот. Честитки до сеие навивачи на Шпанија!
Убаво кажано.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom