Хокеј на мраз, Сочи 2014

Член од
23 јануари 2009
Мислења
10.640
Поени од реакции
2.504
Чешка ќе се плашиш и ќе ја одбегнеш, ќе ја изиграш Швицарска, им се држеа на Швеѓаните, ги тепаа Чесите и сеа на крај коа треба ќе губат од босиве Латвијци.
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.268
Се надевам дека Чесиве ќе ги тепат САД во 1/4 финале.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
Каков гол на Крејчи бушиииииииии :vozbud:
Словациве се изгубени во свемирот, со ваква игра тешко да им се спротистават на Чешка е камо ли после и на Америка.[DOUBLEPOST=1392752043][/DOUBLEPOST]
5-3 малце опуштање на крај ама добро се заврши.
Утре на мегдан со Америка од 6
 
Последно уредено:

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Репрезентативниот хокеј ми е ептен јак, а кога ќе налетам на екипен неможам ич да гледам, појма неам оти. :D
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.911
Поени од реакции
9.514
Па кога не ги земаат Зарипов и Мозјакин најдобрите поентери во КХЛ, кога ги земаат Медведев и Никулин во одбрана а не Денисов,Калинин или Расенски тоа е иако е рано во хокејов да се каже дека испаднале ама уште од почеток направија глупост кога не ги зедоа овие неколку хокеари кои ги набројав
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Како да се преценија русите,на домашен терен мислеа со леснотија ќе победуваат.Овечкин слабо игра,тука може да се бара "кривецот":Само со Словенија во 1/3 одигра добро..Дацјук и Радулов најдобри до сега ама џабе.
Финците им го зедоа скалпот и на Светското,сега и на Олимпискиве.

Ме чуди зашто финците не го повикале Барков.Тоа е еден огромен талент,ќе прави партал сигурен сум.

Ме интересира што ќе направат чесите,во меѓусебни дуели поуспешни се.
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.807
Поени од реакции
15.899
Овечкин е мизерија, џабе во публика си ја носе Кириленко.:icon_lol: На тие имиња што ги имаат во тимот, дебакл е ова. На страна тоа што играат и на домашен терен.
Путин треба да превземе мерки.:icon_mrgr:

Реп. Чешка не ми е верно да им се спротистави на САД, овие вторите играат одличен турнир.
 

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.152
Поени од реакции
2.754
САД-Република Чешка 5-2
Добар старт на Чесите иако Американците први поведоа со многу пацерски голови.Најмногу удари упати Хемски а и тој ги даде 2-та гола.

Вебер ги однесе Канада во полуфиналето каков гол секоја чест :cuc:
 

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.897
Поени од реакции
84.268
Секси хокеаркиве на МРТ.
 
B

Blade Torch

Гостин
Интересно финалево жени . играа со празен гол при 2 -1 канаганките и еден long-shot заврши во ПРЕЧКАТА за сигурно злато за САД. Во последната минута израмнија Канада за продолженија . Ќе се изедат живи американките ако им го земаат златово на ваков начин.
И би Канада шампион . Тоа е спортот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom