Хокеј на мраз, Сочи 2014

jyvation

Пургер
Член од
4 ноември 2009
Мислења
2.139
Поени од реакции
2.716
Мини финалето го добива Канада.
Одлична игра на Канада, го контролираше скоро целиот натпревар а и шансите беа на нивна страна.
Финале во недела против Шведска.
Утре за трето место САД-Финска
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.144
Поени од реакции
13.999
САД каков супер турнир одиграа, за на крај останат без медал (најверојатно, губат после 2/3 од Финска).

Утре од 13 часот спектакл.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.963
Поени од реакции
8.681
Да добиеш два пенала и да ги промашиш а притоа да примиш два гола за 9секунди звучи премногу добро и треба да бидат наградени со дрвен медал.
 
На врв Bottom