Хокеј на мраз, Сочи 2014

Член од
21 мај 2008
Мислења
10.737
Поени од реакции
11.434
Беше регуларен голот на Америте? Ја удри со клизалката, ама не се виде најубаво дали ја да допре и со стапот...
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.963
Поени од реакции
8.682
Ja fati malce,dovolno bese. :)

Bravo za janezite,3:1 na slovacite gi nadenale.
Jeglic se sprema za NHL kako sto gledam.
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.895
Поени од реакции
57.644
:vozbud:

Не разбирам, па шо ако беше малку изместена стативата, не влијаеше тоа. :eek: :tapp:
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.737
Поени од реакции
11.434
Ова влезе во гол, тоа е сигурно, него изгледа голот беше малце изместен...мада некако глупо ми е тоа правило, голманот може намерно да го помести голот или слично. Не сум баш упатен во правилата на спортов и не знам како е. :D
 
Член од
24 декември 2007
Мислења
12.684
Поени од реакции
4.517
Ова влезе во гол, тоа е сигурно, него изгледа голот беше малце изместен...мада некако глупо ми е тоа правило, голманот може намерно да го помести голот или слично. Не сум баш упатен во правилата на спортов и не знам како е. :D

тоа е правило де не влијаеше ништо но мора да е на место голот.
 

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.963
Поени од реакции
8.682
Ууууу каква среќа русиве. :свиркам:

Муда од лабуда тренерот на американците.:cuc:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
29.691
Поени од реакции
64.317
Какви пенали на О'Ши (Или како и да сепишува на Македонски :D). Маестрално, и тие пенали што ги утна беа маестрално изведени :cuc:
 
Член од
14 март 2010
Мислења
16.692
Поени од реакции
15.599
Плеј оф квалификации за влез во 1/4 финале.

1. Словенија - Австрија
2. Русија - Норвешка
3. Швајцарија - Летонија
4. Република Чешка - Словачка

Таму веќе се пласирани Канада, САД, Шведска и Финска како најдобра второпласирана репрезентација. Русија така ги избегна САД/Канада се до финалето, нормално ако се пласираат во него.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom