Хип хоп културата во Македонија

Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.758
Црнила го немам слушано цел албум, ама овие песни што ги постира MARCELLO погоре, дефинитивно не се она Зад Аголот, друга екипа се некоја. Вуиса (тој со репот) го знам, другите не ми се познати. Според вокал ми се познати некако (или така ми се чини), ама не знам кои се, не можам да се сетам.

Инаку, огон се песните. Особено таа "Комитетот".

ЕДИТ: Сега го изгледав четвртото видео, оној едниот изгледа син на Тони Михајловски му е. Ист како него е. :LOL:
Синот на Тони е да.

Се ок, не се лоши тракиве ама како шо гледам у престава сите ликови се глумци, нема ниеден од зад аголот а знам дека лани кога правеа турнеи во Хрватска и Србија патуваа и Горан, Павле, Марко со нив.

Самата драма Црнила не ми се свиѓа како е напишана, зошто е составена од лажна приказна и со цел да се оцрни еден дел од ВМРО, а како шо гледам и глумциве се повеќето од Шарена Револуција, дали е случајно или не не знам ама не е темава политика само како што кажав подобро да се вратат на рапот, доста добро го правеа тоа и беа одлични во тоа.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.899
Поени од реакции
7.570
Црнила го немам слушано цел албум, ама овие песни што ги постира MARCELLO погоре, дефинитивно не се она Зад Аголот, друга екипа се некоја. Вуиса (тој со репот) го знам, другите не ми се познати. Според вокал ми се познати некако (или така ми се чини), ама не знам кои се, не можам да се сетам.

Инаку, огон се песните. Особено таа "Комитетот".

ЕДИТ: Сега го изгледав четвртото видео, оној едниот изгледа син на Тони Михајловски му е. Ист како него е. :LOL:
Еве кој се се во проектот Црнила ремикс
 

kalimero456

Имам 100 проблеми а 1 ми е пари а пари немам 1312
Член од
7 ноември 2019
Мислења
3.504
Поени од реакции
3.727
RIBIO,BED CONTRAS I OVA OD SEKOGAS ZA MAKEDONIJA TVORAT HIP HOP
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.758
Еве кој се се во проектот Црнила ремикс
Убав проект во глобала, убав за да око и уши но пак ќе кажам дали од недоволно информираност или пак намерно направен проект за да Црнила оживее повторно и лагите на еден човек се препородаат и шират денес, тоа не можам да го кажам.
А и дечките се сите левичари така да...
Ништо лично го сакам социјалниот рап на Зад Аголот и општо македонскиот ама мора да се оградуваме од социјала и радничка класа и комуњари и слуги на систем на кои бил и самиот автор, кој немал ни тронка срам да напише книга како брат пука на брат(а во самата книга да користи настани кои никогаш и не се случиле со цел да предизвика емоција) а и тој самиот учествувал во индиректно убиство на еден негов соборец и брат.
 
Последно уредено:

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
461
Поени од реакции
490
со дргар муабет,
Тој: дефинирај ми што е “џибер“
Јас: ......
~ете го Алфа излага од влез~
Јас: Aлфа, што е “џибер“ ?
Aлфа: па... “џибер“ брат ти ееее... брат, јас сум џибер.
the end.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.758

И короната би ја "скинале" со овие ликири :icon_mrgr:



Баш пред некое време ми текна, некој да знае да напише моментално кој членови на Легијата се надвор од Македонија.
Ја знам дека Џака е у Германија, имам слушнато дека Митко е у Прага.
Некој да не знае шо е со Блажеј и каде е?
Па и за РНС нешто да напише ако знае, чисто да се спомне, не да се трача.
Да ја живнеме малку тема само песни се постираат.

ПС:Збор два за новиот проект на ЛД?
 
Член од
4 јуни 2009
Мислења
11.334
Поени од реакции
27.891

И короната би ја "скинале" со овие ликири :icon_mrgr:



Баш пред некое време ми текна, некој да знае да напише моментално кој членови на Легијата се надвор од Македонија.
Ја знам дека Џака е у Германија, имам слушнато дека Митко е у Прага.
Некој да не знае шо е со Блажеј и каде е?
Па и за РНС нешто да напише ако знае, чисто да се спомне, не да се трача.
Да ја живнеме малку тема само песни се постираат.

ПС:Збор два за новиот проект на ЛД?
Митко е у Прага, трева дува по 10грама дневно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom