Хип хоп културата во Македонија

Член од
6 август 2015
Мислења
463
Поени од реакции
769
Рап во Македонија .... многу многу слабо.

Рапериве ај што се неинвентивни, па се и мрзливи. Тиња.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.160
Е за мрзи дека се тоа ќе се согласам.

А за другово, па мал е пазарот, не се слуша толку многу, нема профит, плус повеќето рапери од старата гарда се веќе истрошени, а и младите се послабо ги слушаат, повеќе се на комерцијала.
 

kazanski

чилакс
Член од
3 октомври 2011
Мислења
458
Поени од реакции
486
Алфа Чино е боље од Алфа.


 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.160

Одамна немаше испукано фристајл, сосека ок изведено.
Одма ми на текнуе на клипот у соба коа пука фристајл, некаде пред 12, 13 години.Тогаш прв пат слушнав за Пеше.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785

Одамна немаше испукано фристајл, сосека ок изведено.
Одма ми на текнуе на клипот у соба коа пука фристајл, некаде пред 12, 13 години.Тогаш прв пат слушнав за Пеше.
Фристајл за вас копуциииииииииии :Д

Ме изнервира Чваре тука пичка ли му мајчина негова, од глуп до поглуп збор му пишуваше на тоа листот, место да напраи да биде поинтересно пошо го знае скилот на Пеше тој го главеше непотребно.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.160
Фристајл за вас копуциииииииииии :Д

Ме изнервира Чваре тука пичка ли му мајчина негова, од глуп до поглуп збор му пишуваше на тоа листот, место да напраи да биде поинтересно пошо го знае скилот на Пеше тој го главеше непотребно.
Не требаше да оди со тој концепт на зборови, требаше сам да си пука од глава како шо правеле порано со РНС во 103(тука па како пукал, свака му част).Е до душа сега за таков фристајл подобро е кога пукаш со уште некој ама ок и ова беше сосема пристојно, а му јадеа гомна на првиот лајв со Ронин и Гоце дека заборавил да пука фристајл.


ПС:До крај ли го гледаше?
Рапуваше ли уште нешто до крај пак или само Мартин и Гоце пуштаа музика?
Страшно ми се спиеше, морав утредента на работа, седев само за фристајлот, ми беше страв да не не го стават на каналот и одма си легнав после тоа.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.024
Поени од реакции
36.785
Не требаше да оди со тој концепт на зборови, требаше сам да си пука од глава како шо правеле порано со РНС во 103(тука па како пукал, свака му част).Е до душа сега за таков фристајл подобро е кога пукаш со уште некој ама ок и ова беше сосема пристојно, а му јадеа гомна на првиот лајв со Ронин и Гоце дека заборавил да пука фристајл.


ПС:До крај ли го гледаше?
Рапуваше ли уште нешто до крај пак или само Мартин и Гоце пуштаа музика?
Страшно ми се спиеше, морав утредента на работа, седев само за фристајлот, ми беше страв да не не го стават на каналот и одма си легнав после тоа.
Planirav da go gledam den otkako beshe ama nekako ja trgnaa snimkata izgleda i samo delov so Peshe go fativ.

Inace interesno e i taka so zborovi, Harry Mack ako go pratis ke znaes za shto zboram pa valjda sakase taka da proba i Peshe ama Chvare ko Chvare, ne znam kako mozese da ne razmisluva do tolku, mene licno mi ja ubi zabavata.

Inace ne mavashe fs prviot pat so Goce i Ronin poso ocigledno beshe deka se spremaat za ovoj nastan, epten ke mu dojdeshe 2 pati u 2 nedeli.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.794
Поени од реакции
17.160
Planirav da go gledam den otkako beshe ama nekako ja trgnaa snimkata izgleda i samo delov so Peshe go fativ.

Inace interesno e i taka so zborovi, Harry Mack ako go pratis ke znaes za shto zboram pa valjda sakase taka da proba i Peshe ama Chvare ko Chvare, ne znam kako mozese da ne razmisluva do tolku, mene licno mi ja ubi zabavata.

Inace ne mavashe fs prviot pat so Goce i Ronin poso ocigledno beshe deka se spremaat za ovoj nastan, epten ke mu dojdeshe 2 pati u 2 nedeli.
Па да тој формат со зборови е добар ама ете не испадна баш јако на лајвот, може подобар е кога се прави у јавност со рандом луѓе како што прави ликот што го спомна.
Ја пак мислам дека требаше да пука сам, без зборови али нема врска, друг пат.


Треба уште некој лајв да се пукне или пак Страјк ако не, првиот лајв со Ронин беше саат време ама ми беше поинтересен оти цело време се рокаа песни, се осеќав као на приватен концерт сум, ептен јако беше.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom