Хип хоп културата во Македонија

Член од
10 септември 2016
Мислења
4.281
Поени од реакции
6.441
Зад Аголот после годината на свињата, колку што знам немаат ни една нова трака извадено.Ептен го запоставија рапот со "Црнила" не знам за што точно се работи во проектот и кој го организирал сето ова, никогаш не ме заинтересирало да го ѕирнам ремиксот оти самата драма "Црнила" е фејк и составена од измислени историски приказни на писателот.
Дебелиот исто влезе активно у Фчерашни и освен шо имаше една трака(Фиљанитет) у албумот на Пеше нема ништо ново извадено, Марко исто го има правено битот за "Поблиску до Бог" од последниот албум на Страјк.

Ништо лично против дечките, сигурно и Црнила го пукаат добро ама штета шо не продолжија да прават рап, зошто Зад Шпиунката беше многу јак албум а и концертот у 2016 беше навистина добар.Се надевам дека наскоро ќе пукнат со некој нов албум.
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
3.673
Поени од реакции
10.228
Зад Аголот после годината на свињата, колку што знам немаат ни една нова трака извадено.Ептен го запоставија рапот со "Црнила" не знам за што точно се работи во проектот и кој го организирал сето ова, никогаш не ме заинтересирало да го ѕирнам ремиксот оти самата драма "Црнила" е фејк и составена од измислени историски приказни на писателот.
Дебелиот исто влезе активно у Фчерашни и освен шо имаше една трака(Фиљанитет) у албумот на Пеше нема ништо ново извадено, Марко исто го има правено битот за "Поблиску до Бог" од последниот албум на Страјк.

Ништо лично против дечките, сигурно и Црнила го пукаат добро ама штета шо не продолжија да прават рап, зошто Зад Шпиунката беше многу јак албум а и концертот у 2016 беше навистина добар.Се надевам дека наскоро ќе пукнат со некој нов албум.
Црнила го немам слушано цел албум, ама овие песни што ги постира MARCELLO погоре, дефинитивно не се она Зад Аголот, друга екипа се некоја. Вуиса (тој со репот) го знам, другите не ми се познати. Според вокал ми се познати некако (или така ми се чини), ама не знам кои се, не можам да се сетам.

Инаку, огон се песните. Особено таа "Комитетот".

ЕДИТ: Сега го изгледав четвртото видео, оној едниот изгледа син на Тони Михајловски му е. Ист како него е. :LOL:
 
Последно уредено:
На врв Bottom