Хип хоп културата во Македонија

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Дискутирајте за РАП групи,бидејки за нив е темава наменета,а не за поединци
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Тогаш што бараат Спирт и РНС у анкетата ?? :) поединци се и тие. Ако е за групи тргај ги од таму :):):)
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
DuFFy напиша:
Ме интересира дали вие шо толку го обожавате Аго знаете шо му значи името :)....значи
Што значи АГО ??..
Сеа ќе се надмудруваме ? Иначе за твоја информација, АГО значи "Anger of Genius Overlord".
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
DuFFy напиша:
Ме интересира дали вие шо толку го обожавате Аго знаете шо му значи името :)....значи
Што значи АГО ??..
АГО му е кратенка од презимето АГОвски а иначе му значи:

Anger of Genius Overlord!

Ако не го знаеш кој е, еве го ЅВЕРОТ на мојот аватар!

Друго нешто нејасно?
 
Член од
21 декември 2005
Мислења
661
Поени од реакции
7
greeny666 напиша:
ретко кои рапери вредт у македонијава
rns поштуем
друго на памет
па...............не :)
ep aposo n eznaes, ne pisuaj. toa bi mu doslo kako ja da zboram za rok ili metal a nemam veze sum slusnal samo 2 3 pesni
 
Член од
27 февруари 2006
Мислења
1.356
Поени од реакции
9
Pa vo posledno vreme me rani Toni zen so negovite dve pesni, a imam slusano Cista okolina, SAF, Edinstvena opcija i .. i tolku, stvarno malce rap ima kaj nas?!
 
Член од
17 август 2005
Мислења
1.410
Поени од реакции
23
тони зен...РАП?!?!?! дај те молам, шо му се лириките? скопје мојот град-је је јееаа :tapp: у маракана летоска доаѓаше секоја среда демек со бендов нешо добро стоеле па ќе праеле наступи у стилот на рап енд ролл?? и нормално секоја среда после еден саат коа почнуеше неговиот настап,маракана се празнеше и не остануваше живо пиле

или врчак РАП?!?!:tapp:
 
Член од
25 јули 2006
Мислења
22
Поени од реакции
0
rap zakon

makedonskiof rap e super od najstatite pa do tie ,naj novite,mladite.se na podobro i na podobro odi rabotava,ja rapov go sledam skoro dve godini pa id seto toa ,ova go zakluciv,rapot e dobar.:tv:
 
Член од
11 април 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
mary_jane напиша:
тони зен...РАП?!?!?! дај те молам, шо му се лириките? скопје мојот град-је је јееаа :tapp: у маракана летоска доаѓаше секоја среда демек со бендов нешо добро стоеле па ќе праеле наступи у стилот на рап енд ролл?? и нормално секоја среда после еден саат коа почнуеше неговиот настап,маракана се празнеше и не остануваше живо пиле

или врчак РАП?!?!:tapp:
A i na Edo majka dobra zabava naprai.Malce falese nekoj da mu se kaci i da go zatepa na scena
 

CT

Член од
21 февруари 2007
Мислења
384
Поени од реакции
2
Koja e taa pesna legijata - podzemni vodi? aj napisi nekoj del od nejze, ili nekoj ako ja ima neka ja uploadira negde..
Inache.. ve molam ne tresete gluposti tie shto ne znaat za rap, kako ne pochetokot rageangel, louweed.. slushaj si metal ili ne znam shto, i sedete si mirni.
Nemalo rap?
Pa, so malce podrshka na GreenouT najbolje raperi na balkanov ke bidat nesomneno.. kakvi pofalbi imam slushano od srpskive artisti shto nastapuvale zeadno, dechkite se dzverovi.
Ke vidime ago shto ke napravi elementarna nepogoda, neli so vojnik ke pravat album sega?
I taka.. legijata dobro se drzhi isto, se e super.
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
CT напиша:
Koja e taa pesna legijata - podzemni vodi? aj napisi nekoj del od nejze, ili nekoj ako ja ima neka ja uploadira negde..
www.soundclick.com/mkrap , таму ќе ја најдиш песната. И дај ве молам читајте малку и наназад во темава, на секој втор пост ги ставам линковите за макрап download.
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
KORUN....тоа не е Аго кај тебе на аватар(ти беше едно време ама си го сменил) :pos:
А за тоа шо значи Аго не беф сигурен дека значи Anger of Genius Overlord па ај да проверам :)
 

Unstoppable

Баниран
Член од
27 јануари 2007
Мислења
702
Поени од реакции
0
Мистик и Маестро - Сите твои лица.mp3 - моја препорака, а спуштете и нешто од Темната Страна (Аго)!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom