Хип хоп културата во Македонија

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Decki jas mislam SAF deka ke se definitivno. I Cista bea dobri ama saf mi se podobri. Iako ne slusam Makedonski HipHop, Saf gi odvojuvam kako neso posebno.
peace
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Predlozenite na Anketata ne se luge sto go pocnale Rapot pa da kazeme deka najmnogu pridonele.. Na lista na izveduvaci sto najmnogu napravile za Makedonskiot rap NESMEE da gi nema The Most Wanted..
A inace RNS e eden.. Toni (Rabotam na Slucajot) i podobro bi bilo da pises.. Legijata.. A Spirt ne e vreden da go ima na listava.. Sto ima toj pridoneseno we? So Hramot na HipHopot da ne postigna nesto?! Nisto ne postigna.. I plus go koristese seto toa vo svoi celi.. Kako izveduvac e NULA.. A i kako coek..! Kratko kazano.. PICKA
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
girlll напиша:
Predlozenite na Anketata ne se luge sto go pocnale Rapot pa da kazeme deka najmnogu pridonele.. Na lista na izveduvaci sto najmnogu napravile za Makedonskiot rap NESMEE da gi nema The Most Wanted..
Тачно тачно тачно... ги слушавме на касети ко луди... Д моуст, д д, дмоуст, д моуст... уонтеееед.. :) ЗАКОН :eek:jea:
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Викторгг напиша:
Тачно тачно тачно... ги слушавме на касети ко луди... Д моуст, д д, дмоуст, д моуст... уонтеееед.. :) ЗАКОН :eek:jea:
Да да, и тоа е уште еден доказ + дека АГО придонесе најмногу за Мак Рапот. НЕПОБИТЕН ФАКТ ! AGO Is The Best !
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
ako vise si go lupnal SPIRT gore (neznam od koi pricini) togas definitivno MORA da stoi i AGO!!! Bez AGO, nema MK RAP! Sto e KRS ONE za Amerikancive, toa e AGO za nas makedoncite! A ako gleame realno koja grupa pridonela najvise za MK RAP, prvi se THE MOST WANTER (prv pat gi slusnav u 3to odd i od togas znam so e rap) pa CISTA OKOLINA, pa SAF poso samo ovie imavme moznost da gi slusame i nekoi neizdadeni pesni na 103ka - Crna Hronika!
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Devil-King напиша:
Sepak RNS i SPirt ke stojat...iako se poedinci...:)
Momentalno imame mnogu rap benda i solo artisti..no mislam deka najaktivni bea i se ovie..na listava...
Spirt go ima prvoto oficijalno makedosko IP ...
RnS ...e zakon se dfa gio ebm:)))
Ако веке ставаш и поединци стај ги Аго и Џака......ако Џака не е активен незнам кој е....

Мрно друже дај мењај тоа анкетата....додај некој таму...The Most Wanted i Legijata, и со знам кој друг ама вака не ја бива....
 

ZIKS

Ај за убо да е.
Член од
26 јануари 2007
Мислења
3.582
Поени од реакции
39
абе, македонски рап. Слушам овај Врчак ми пејт Поп перо, незнам ти шо таму. :)
 

Amon-_-

Rise Against
Член од
20 февруари 2007
Мислења
152
Поени од реакции
1
Makedonskiot rap umre posle SAF...nikoj nemoze da mi kaze deka ne e taka zaso ovie denesnive raperi se katastrofa (neka mi izvinat tie sto slusaat mkd rap) ali toa e toa ...
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
У принцип, сите македонски рапери кои во своите сонгерици ќе спомнат "рапери фејкери" и "вистински рапери" ми се смешни. А скоро сите спомнуваат. Демек тие се "оргинал" рапери.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Amon-_- напиша:
Makedonskiot rap umre posle SAF...nikoj nemoze da mi kaze deka ne e taka zaso ovie denesnive raperi se katastrofa (neka mi izvinat tie sto slusaat mkd rap) ali toa e toa ...
Ako stvarno vaka mislis, togas ne si slusnal mk rap, i sve sto si slusal bilo SAF i Cista okolina (moze uste nekoi)!
 

rustyblades

Stiff Upper Lip
Член од
19 февруари 2007
Мислења
611
Поени од реакции
35
Momci i devojki. Makrap ne slusam. Slabo. Malku nekoas SAF ili edna ima od Klan Istok "Od Skopje do Sofija" Interesna. Poveke slusam neso old skool underground Americko(KVALITETNA MUZIKA). Hip Hop kulturata se pojavila na ulicite u golemite gradovi i da e dobar rapot na izveduvacot treba toj izveduvac da go oseti vkusot na ulicite... e sea ako pee kolku sakal da si igra so miki maus toa e drugo....
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Amon-_- напиша:
Makedonskiot rap umre posle SAF...nikoj nemoze da mi kaze deka ne e taka zaso ovie denesnive raperi se katastrofa (neka mi izvinat tie sto slusaat mkd rap) ali toa e toa ...
Кога ќе кажуваш нешто, пробај да бидиш малку поубедлив, и твојот став да го докажиш со факти, а не со празни муабети.
 
Член од
11 април 2006
Мислења
122
Поени од реакции
0
Dosta be vise se iznakurciv. Koga i da se ke se spomne makedonski rap odma Saf. Pobarajte nesto drugo da slusnete. Ne praat samo Saf i Toni Zen rap muzika da mu se snevidi.
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Pa samo SAF, TONI ZEN, P.U.K.A.... tie gi gleale na TV i mislat deka samo toa e MK RAP, zatoa vakvi kometnari ima od tipot, SAF se najdobri, Cista se zverovi, Vrcak e top......

MK Rap go dvizi UNDERGROUND scenata!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom