Хип хоп културата во Македонија

Handsome

Love me or Blow me !!!!
Член од
21 јануари 2006
Мислења
852
Поени од реакции
1
а може некако да ја добиеме неговата музика па да ја слушаме...мислам да ја даунлоадираме или да ја преземаме од некаде...па да видиме што парче е
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Да, секако дека можи... www.soundclick.com/mkrap , www.soundclick.com/makrap ... Аго е исто така познат како "Темната Страна" , или каде што ќе видите ДНС ( долината на сенките ) да пиши, таму рапува и Аго... затоа што ДНС продукција е основана од АГО
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Ako brisat mislenja duso.. Koj go interesira neso za MakRapot PM girlll..

MkForces напиша:
И запамтете го ова, РАПОТ НЕ СЕ ПРАВИ, РАПОТ СЕ ЖИВЕЕ !!!
bi prodolzila faka.. Rapot za da se napravi treba da se dozivee..
Ti teknuva neli?

Koj ima prasanja za MakRap neka pise slobodno..

I na koj mu treba nekoj txt isto moze da se obrati tuka.. Ajd..

P.S. MkForces a ti koj si?
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
У петок(на 2-2-2007) у Кастро настапува Легијата :) сите таму да се нацртате (мислам сите оние шо слушаат ваква музика)
Еве го и флаетот :)
 

EarthSea

Sexy Witch
Член од
28 јануари 2007
Мислења
134
Поени од реакции
1
Таму сме, да го чуеме новиот албум на Јака, може не слушам рап нешто многу, али од тоа што го имам чуено, браво за Јака и децата (green Out), Jaka има страшни текстови
 

girlll

§įмθπŞ ďª φΪШ
Член од
28 јануари 2007
Мислења
3.418
Поени од реакции
111
Nema da bide nastap na Legijata zs na Legijata toj pomina (15ti Dekemvri bese).. Ke bide na Dzaka.. albumot ke go prezentira zs na promocijata trakite on ne gi recitirase tuku svirea vo pozadina.. A Legijata i GO (I oni se vo Legijata) ke bidat samo gosti.. KE bide LUDNICa toa e jasno..
 

MkForces

тантара пантара
Член од
25 јануари 2007
Мислења
600
Поени од реакции
19
Мило ми е што скоро секоја недела има по нешто што се случува на рап сцената во Скопје. И кога би можел, би идел секоја недела во Скопје, оти овде кај мене не се случува ништо на рап сцената, уствари воопшто немаме рап сцена...
 

KND

Член од
1 февруари 2007
Мислења
33
Поени од реакции
1
koj rece deka makedonskiot rap e sranje,moze za devojcinata e sranje zosto ne znaat kakva muzika slusaat zatoa im se pricinuva deka makedonskiot rap sranje.Najboli makedonski rap e Strumickiot rap.
 

bama

† Револуционер †
Член од
1 февруари 2007
Мислења
2.040
Поени од реакции
362
od makedonskiot RAP najdobri se SAF :bip: :eek:jea:
 

KaPsa

The G®eat One
Член од
19 јули 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
MkForces напиша:
Мило ми е што скоро секоја недела има по нешто што се случува на рап сцената во Скопје. И кога би можел, би идел секоја недела во Скопје, оти овде кај мене не се случува ништо на рап сцената, уствари воопшто немаме рап сцена...
Ај се надеваме брат , ќе се сврти некоја пара и ќе одиме секоја недела на журките во СК, оти овде навистина скапавме немаме ништо на рап сцената и се досадваме низ град. PEACE !
 

BoYd

женско сум
Член од
1 февруари 2007
Мислења
707
Поени од реакции
4
Зар има нешто такво?!Првпат слушам
 

KaPsa

The G®eat One
Член од
19 јули 2006
Мислења
127
Поени од реакции
1
girlll абе не му се нервирај , нека зборуваат што сакаат , нека си кажуваат што сакаат , гледај си за тебе и слушај си рапче за душа ( како мене ) и јас и MkForces се трудевме да докажиме што е рап и што всушност се кажува ама не успеавме како што кажа и MkForces почнаа и да ни ги бришат мислењата , па дури и ја затворија темата еднаш за да неможиме да пишиме , али то е то , зато не се замраме поќе со то да му објаснуваме на некој шо е и како е , ако сакаат можат да земат и да видат што чини а што не ... нормално неможи секој да слуша ама мислам ако се сака се се` можи ... и јас слушав српско и незнам какви страња , да ама од ко слушнав рап и се она што се кажува во него , немам слушнато поќе српско , а и сум изреволтиран од тие србите оти само за пари прават песни , еден му пишува текст , друг музика и после рикаат на плеј бек и земаат пари ! Да не бегам од темата ... то е то ... кажав кој сака нека слуша кој не не , негов проблем ! ....

РАПОТ НЕ СЕ ПРАВИ , РАПОТ СЕ ЖИВЕЕ !!!

PEACE !
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
ja na HDD imam okolu 1700 MK RAP mp3, samo MK RAP, pa koj saka, neka pise, ke mu pratam! Inace, spored mene, MKD ima najkvaliteten rap od balkan, a Amerika moze pepsi da ni nosi! Naseto e realno, vistinito, so premnogu pametni rap artisti (АГО, Џака, ПикиСипи, РНС.....)

Браво за темава!

Поздрав!


Ти труе устата на гомна, гласот ти се губи!
Како нема кога од лижење газови, СЕ УБИ!!!

А Г О
 

Kajgana Shop

На врв Bottom