Хип хоп културата во Македонија

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Добро тракиче позз
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.386
Најинтересно ми е кога ќе видам/чујам деца со глас на Дарт Вејдер (демек мадафакерски, мушки и опасен) :)
Али само напред.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.931
Најинтересно ми е кога ќе видам/чујам деца со глас на Дарт Вејдер (демек мадафакерски, мушки и опасен) :)
Али само напред.
Аутотјун Дарт Вејдер звучи Ха-це. Тоа му дава шмек на тракичево :)
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Абе ок се, ама што е муабетот со „ние сме најбољи другите рапери се срање“ !? Ептен детски муабети.
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Абе ок се, ама што е муабетот со „ние сме најбољи другите рапери се срање“ !? Ептен детски муабети.
кај детски муабет , него и они се доста инкогнито рапери немаат право да кењаат уште иначе имаат потенцијал :D
 
Член од
22 јуни 2008
Мислења
457
Поени од реакции
52
Тракер гриза парчиња месо, јас го јадам со се коска него.
 
Член од
16 март 2011
Мислења
7
Поени од реакции
0
Jas sum drugar so edniot so ardi ... i se znam okolu trakava poentata e deka site laat bezveze a oni grizaat kapirate ? :)
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
кај детски муабет , него и они се доста инкогнито рапери немаат право да кењаат уште иначе имаат потенцијал :D
Епа тоа е детскиот муабет. Јас сум бољи од тебе нананнаа... а никој нит ги знае, нит ги познава. Сите „рапери“ од овој калибар имаат едвај 3 песни, ама една од нив мора да е за тоа колку се они јаки и бољи од другите.

--- надополнето ---

Jas sum drugar so edniot so ardi ... i se znam okolu trakava poentata e deka site laat bezveze a oni grizaat kapirate ? :)
Што збориш !? Нема шанси.

Ме интересира една работа, ако сите се јаки и гризаат и што ти ја знам, тогаш кои се тие што врска немаат и само лаат !?
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
4.021
Поени од реакции
2.513
Епа тоа е детскиот муабет. Јас сум бољи од тебе нананнаа... а никој нит ги знае, нит ги познава. Сите „рапери“ од овој калибар имаат едвај 3 песни, ама една од нив мора да е за тоа колку се они јаки и бољи од другите.

--- надополнето ---



Што збориш !? Нема шанси.

Ме интересира една работа, ако сите се јаки и гризаат и што ти ја знам, тогаш кои се тие што врска немаат и само лаат !?
Ако си нискоинтелигентен тип, имаш завршено ретардирано средно школо, дуваш пестицидна косоварска трава и немаш појма што да праиш со животот а сакаш да те слушаат малолетници тогаш има решение и за тебе….СТАНИ РАПЕР….Проверена варијанта…

Кога ќе го чуеш зборот мк рапер се осеќаш како да си изел јапонска јабука а немаш чаша вода у близина… Кога ќе ги погледнеш дегенеративните и благоретардирани раперски шутраци на К 15 добиваш инстант желба да го акнеш даљинското у екран….

Многумина ги ругаат Роџеровите копиљаци за протекционизам, ментален тероризам и подмитуење по медиуми но мене Роџеровите изнутрици и не ми сметаат премногу…Пострашни од нив се мк раперите кои се тешка клошараана а глумат Вип сурати но и раперите кои имаат многу пара а глумат лудило дека се улица носејќи дуксери од 300 евра..Македонските раперишча кои тероризираат недужно население со нивниот усран бетл рап оскуден од секаква интелектуална и едукативна содржина не придонесуваат кон ништо друго освен кон нервни напади кај гледачот…

Мк рапер…Колку тоа гнасно звучи…

Ја преминав у џезери…

Превземено од http://stihovenkalibar.blog.mk/

:)
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.505
Ако си нискоинтелигентен тип, имаш завршено ретардирано средно школо, дуваш пестицидна косоварска трава и немаш појма што да праиш со животот а сакаш да те слушаат малолетници тогаш има решение и за тебе….СТАНИ РАПЕР….Проверена варијанта…

Кога ќе го чуеш зборот мк рапер се осеќаш како да си изел јапонска јабука а немаш чаша вода у близина… Кога ќе ги погледнеш дегенеративните и благоретардирани раперски шутраци на К 15 добиваш инстант желба да го акнеш даљинското у екран….

Многумина ги ругаат Роџеровите копиљаци за протекционизам, ментален тероризам и подмитуење по медиуми но мене Роџеровите изнутрици и не ми сметаат премногу…Пострашни од нив се мк раперите кои се тешка клошараана а глумат Вип сурати но и раперите кои имаат многу пара а глумат лудило дека се улица носејќи дуксери од 300 евра..Македонските раперишча кои тероризираат недужно население со нивниот усран бетл рап оскуден од секаква интелектуална и едукативна содржина не придонесуваат кон ништо друго освен кон нервни напади кај гледачот…

Мк рапер…Колку тоа гнасно звучи…

Ја преминав у џезери…

Превземено од http://stihovenkalibar.blog.mk/

:)
Убаво си кажува човекот, малце знае да го отупе со плукањето по фб, ама барем е реален. ;)
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Па и фората во рапот е и тоа. Во текстовите има: Јас сум сиромаштија, дај ми дрога, иди у пм, јас сум најдобар, хејтери надвор!. А во Американскиот се ова само +: Пари коли жени, жени коли пари :)
 
Член од
16 март 2011
Мислења
7
Поени од реакции
0
Ko prvo decava ne se furaat i ne zborat kolku duvaat i ne se jacaat deka se najbolji tuku gledaat nesto da postignat i da napravat nesto sto kje bide interesno kaj nas mislam deka temava e taman i interesna tema e razlicna od drugite e ajt pozzzz :)
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Abe nekoj znae li dali Hip Hop magazin onaa TV li so bese emisijata dali imat Web Sajt ili nesto takvo ?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom