Хип хоп културата во Македонија

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
mary_jane напиша:
дури сега видов дека е реплицирано на темава иначе порано ќе изреагирав...
прво...стварно не се сеќавам дека сме се упознале во битола,извини..второ..аго НЕМА издадено албуми,ако има зашто ниеден не дошол до мене?зашто ги нема по продавници?или снима онака,на ленти па ги шири низ маало после??трето Џака беше со него не викам не,ама кога виде дека Аго не планира да просперира,туку да стои у место и да биде пубертетлија цел живот батали,и си напраи своја екипа со кој напраи лом..:)четврто како не е рапер само оној што снима????па како иначе ќе те чујат луѓето??и ако Џака не им дава шанса на луѓето тогаш како по ѓаволите успеа Р.Н.С???
кога би бил маааалце повеќе информиран,би знаел дека Џака го викна Тони,РнС, и му даде шанса да им се приклучи во екипа,и еве денес Р.н.с е нааајдобриот македонски МС:)
и кое студсио го има Аго??алоооо а Топли Дом чие е тоа студио???:tapp:
:pos2:Зошто цдата на Аго не ги гледаш по продавници??? Па зашто не е тргнат да пави од рапот ПАРИ!!! Како второ, Џака во Прилеп бараше 100 евра да настапи, можеш да ми одговориш со која причина??? а Аго во Битола настапи за ДУША НА ПУБЛИКАТА!!! и Џака го почитувам, лириката му е убиство , ама треба да се потсети малку на минатото...Аго останал на исто ниво? Епа си остана човекот, иста тематика и во 1986 а иста и во 2006, а иста ќе му биде и во 2016...човекот си стој на својот збор, и не го гази...И Топли Дом, е студиото на ТЕЦ, не е на Џака.. Поздрав!!!!!
 
Член од
25 јуни 2006
Мислења
759
Поени од реакции
10
so znam gi znam oni e samo: RAce gore ako si za vistinski rap, radovan go nema gospod mi go zema, i ona so bese daj mi dve drogi za da letnam do rim ako bese slucajno taka i toa e od moeto poznavanje
 

Ilidan

ак
Член од
19 февруари 2006
Мислења
1.574
Поени од реакции
5
Mesija напиша:
:pos2:Зошто цдата на Аго не ги гледаш по продавници??? Па зашто не е тргнат да пави од рапот ПАРИ!!! Како второ, Џака во Прилеп бараше 100 евра да настапи, можеш да ми одговориш со која причина??? а Аго во Битола настапи за ДУША НА ПУБЛИКАТА!!! и Џака го почитувам, лириката му е убиство , ама треба да се потсети малку на минатото...Аго останал на исто ниво? Епа си остана човекот, иста тематика и во 1986 а иста и во 2006, а иста ќе му биде и во 2016...човекот си стој на својот збор, и не го гази...И Топли Дом, е студиото на ТЕЦ, не е на Џака.. Поздрав!!!!!


Епа нека ги дава за бес пари Це-деата он праи рап и не го продава не го дава епа како ке стингнеш до музката инаку ? ? ?

ај попраите ме ако грешам ама нели САф се најпознати мислам кого и да прашам ги знае Саф аго го знаат само тие што слушаат мак.рап.

иначе нишо не му фали на аго бе ама за мене Р.Н.С е најдобар

а јас почнав да слушам макрап кога прв пат слушнав од Саф - Раце горе
 

Mesija

Hardcore Superstar...
Член од
13 ноември 2005
Мислења
212
Поени од реакции
1
Си го кажав своето мислење..Аго според мене остана на својот збор две децении....И никој нема да го достигни неговото ниво....
 
Член од
22 септември 2005
Мислења
79
Поени од реакции
1
i uste samo ova mary jane:))
sea slusna za afirmacijata?
nekolku grupi ili solo artisti koi nemaa snimano vo studio eve sega Ago im dade sansa besplatno da snimat po edna pesna i da se afirmiraat na toj nacin
ke gi ima mislam na DNS tom 4:)
artistite se luge koi snimale dosea samo demo snimki i se od cela Makedonija
pa sea vidi ti koj kolku se grizi za rapot i koj razdava pesni samo niz maaaloo:)
ako trgne rabotata sekoja godina Ago ke prai vakvo nesto:))
taka da mislam nema sto da se zbora:)) kazano e se!
a pak Dzaka deka imal cedea po prodavnici kur golem svitka:))
kolku sto znam site pocnale da slusaat rap so THE MOST WANTED ili CISTA OKOLINA a PROTIV SITE se pojavija pokasno:)))
i da ona sto go kaza TPH BO OKO tocno e:)!
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
Е ај дај пратете некоја песна од Аго....само еден ФС сум слушнал од него (барем толку памтам)....Ако некој има некоја песна од него одма на пп кај мене.....
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.696
Поени од реакции
4.869
kicodarker напиша:
pa ako ste gi slusale most wanted i monkjeys togas ste slusale vistinski makedonski hip hop i nema limit vo plukajneto so site
Tocno The Most Wanted se zakon i site nivni pesni
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
НЕ бре не сум рапер јас.....
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
ја стварно не знам шо толку сте се фатиле за гуша..

онака,уште шублер фали, па да се премери должината на нечие мандало..

за мене има неколку фаци што ќе ги поштувам увек:

скелеку скас највише на свет, саф, и рнс сосе грин аут како нова добра ствар.. ; а џака и аго ми се шо знам.. рапери.. :)
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Офчар напиша:
ја стварно не знам шо толку сте се фатиле за гуша..

онака,уште шублер фали, па да се премери должината на нечие мандало..

за мене има неколку фаци што ќе ги поштувам увек:

скелеку скас највише на свет, саф, и рнс сосе грин аут како нова добра ствар.. ; а џака и аго ми се шо знам.. рапери.. :)
Скелеку скас отиде у монаси...Саф е распадната социјалка....грин аут се премногу сложени за поширокава маса....просто е чудо како неможат да ги сватат...вистински МЦиња....а џака и аго се испукани пушки јебешга
 
Член од
16 февруари 2006
Мислења
2.830
Поени од реакции
19
TpH_Bo_OkO напиша:
Скелеку скас отиде у монаси...Саф е распадната социјалка....грин аут се премногу сложени за поширокава маса....просто е чудо како неможат да ги сватат...вистински МЦиња....а џака и аго се испукани пушки јебешга
Цек сеа....стварно така мислиш или сркастично ти е напишано ...... :):):):):)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom