Хип хоп културата во Македонија

Wolver1nE

Ај лав пуси
Член од
31 јануари 2008
Мислења
528
Поени од реакции
46
Прва песна им е, другарчиња ми се од маалово овде :). Сабота настап на Green Out, STR2, Nesto Ednostavno, Bad Contract во Струга...
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
Ke imam edna molba ako mozete i mena da mi pratite nesto za nastanokot na hip hop kulturata za rapot vo stransto i nesto za rapot vo mak.pls mi treba mnogu.
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
pa mora da se zalepis od vodacite za da te cuat .. inace si kur i tashak ... ;) ili drugata opcija e felacio ili frenska .. inace ne biva ...... da ne sakase da pisam onyx ili LONS :) .... pozzz ...
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Ма пиши 50cent да те чуе светот! (:)
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Stip Hop Festivalot i ovaa godina vo Stip.Zacinet so rap artisti od Makedonija i Bugaria.



Spens, Skill & Jose i 4ernia idat od Bugariq.Dobar dobar rap ke ima ovoj pat vo stip.
 
Член од
5 април 2010
Мислења
602
Поени од реакции
214
KE MOZE NEKOJ DA MI PRATI NESTO ZA NASTANOKOT NA HIPHOP KULTURATA I NEJZINIOT RAZVITOKK I ZA RAPOT VO MAKEDONIJA

BLAGODARAM ODNAPRET
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
Ke saka li nekoj da mi dade info okolu ovoj klip i nastanot na koj e snimano.Pred malku naletav na nego.Mnogu cudna kolaboracija.Ronin i Tamara.Mi izgleda staro.Daj kazete kade e snimano, koga, kakov koncert ili festival e ova.Info ... Inace naj moment od celiot klip e dresot i na nego harlem ;)

 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
51
Поени од реакции
4
Ke saka li nekoj da mi dade info okolu ovoj klip i nastanot na koj e snimano.Pred malku naletav na nego.Mnogu cudna kolaboracija.Ronin i Tamara.Mi izgleda staro.Daj kazete kade e snimano, koga, kakov koncert ili festival e ova.Info ... Inace naj moment od celiot klip e dresot i na nego harlem ;)



Prasaj me MENE be batka,sho gi prasuesh drugite ko da znaat poishe od mene! : ))))))))))

Ova ti e pesna od 2003 godina kade sto vrsam eden vid na usluga pri bidejki hitno im trebashe raper i pri bidejki Tamara mene me poznavashe licno preku nekoi luge i me zamoli da izrecitiram eden mal del vo nejzina pesna,megutoa na nejziniot producent i izdavac go bev zamolil moeto ime da ne se spomnuva nigde kade sto ke bide pustana pesnata znaci radia,televizii pa duri i na nejzinoto cd ne me pisuva,znaci me ispostuvaa na toa pole :).
Kao i da e zaklucok na seto toa e bilo pominalo ne se ni povtorilo ne sum go napravil so nikakvi zadni nameri nitu pa za nekojsi honorar :) sve beshe GAGA! pozz 1L
 
Член од
1 март 2008
Мислења
1.396
Поени од реакции
1.050
a toa koncert bese na tamara ili poveke zvezdi nastapuvaa ? inace ne te prasav tebe oti ti vidov na profil deka ne si aktiven okolu mesec .. mozebi e bilo greska .. kako i da e .. pozzz .... ubavo da si minete vo stip so skill i jose ... a bogami i spens ...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom