Хемороиди

S

staycalm

Гостин
За внатрешни нашол некој нешто освен операција или тешко? (Не зборувам за креми, сум пробувал, имаат краток ефект) Со години ги имам и никакво чаре не најдов до сеа.
 

Psyside

Nocturnal
Член од
30 јануари 2009
Мислења
18.720
Поени од реакции
18.457
За внатрешни нашол некој нешто освен операција или тешко? (Не зборувам за креми, сум пробувал, имаат краток ефект) Со години ги имам и никакво чаре не најдов до сеа.
https://www.iherb.com/pr/Jarrow-Formulas-Venous-Optimizer-90-Tablets/7228

https://www.iherb.com/pr/Now-Foods-Horse-Chestnut-300-mg-90-Veggie-Caps/633
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Ова маст ја користев околу месец дена, презадоволен
Препорака ја има во Зегин околу 300 ден.
20180618_162942.jpg
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.814
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
... а производител е ,,Ветеринарски завод во Суботица,, ? ... упссс, зарем е за хумана примена? :neetaka:
20180618_212449.jpg
На природна база
За хумана употреба
Купено од Зегин!
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.814
Прегледај го приврзокот 192495
На природна база, За хумана употреба, Купено од Зегин!
...знам дека е на природна база ( го читам составот) но никаде не читам дека е за хумана употреба,
„FLOGO MAST “
не може Ветеринарен Завод да призведува лек за луѓе, па макар било на растителна база, затоа е „Ветеринарен завод -Суботица “ еве го нивното производно портфолио.... и животните се разболуваат, па и за нив им треба лекови кои ги препишува доктор-ветеринар и тие лекови се за животинска примена, ама не за хумана без разлика на сличен состав на лековите во терапијата, е сега ако има нешто поинаку сега по ново што ете јас не го знам, све е можно, не велам не, цел живот учиме :) јас само коментирам што мислам....
а тоа Зегин што „продава“ па дури со цена од 300 денари навистина немам коментар, за тоа има надлежни кои мора да ја контолираат ваквата појава, не знам ...може јас грешам !
 
Член од
15 јануари 2015
Мислења
452
Поени од реакции
423
Flogocid е за добиток и животни.
 

YuZe

Fortune favors the Brave
Член од
22 септември 2005
Мислења
991
Поени од реакции
650
Имав мака од хемороиди од кога бев 21-22 години. Не беа постојани, се појавуваа на одредена храна или пијалок до пред 1на година. Бев на специјалист и ми дијагнозира перианална фистула и отидов на операција за тоа. После операцијата за фистулата, еве веќе година дена и хемороидите тотално исчезнаа.

Дијагнозата за хемороидите ми ја дадоа во МК(2008), додека специјалистот што го видов и операцијата беше во USA(2017).
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.630
Поени од реакции
34.814
Flogocid е за добиток и животни.
е да, Флогоцид во почеток се користело само и само за примена кај животните и се купувало во ветеринарна аптека,



па нашле бенефит и никави споредни ефекти кај човекот па можело примена и во хумана медицина, но пак ќе кажам двата се за примена кај животните, ама поради успешност на користење на истите „на црно“ на човек па дури и на бебиња, испитувањата укажаа дека Флогоцидот може слободно да се примени и кај човекот, па сега и во аптеките го имало, па и Флого мастот, највероватно поради истиот состав би требало на ист начин, иако не пишува никаде на упатство, но никаде не ги гледам како регистриран - лек, отц лек, растителен лек или како сакаш за хумана употреба, затоа на упаството не спомнуваат конкретно „човек - пациент“ туку општо!
 

Spo_Dex_Coquvaporte

Психолог со извод од банка
Член од
2 декември 2015
Мислења
94
Поени од реакции
41
Абе луѓе кој како каде се прават операции колку траат некои информации за операција за овие хемороиди фистури зае*анции и сл? цени некој добра услуга ефикасно со сите нишани?
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Дали хемороидот може да се префрли на вагината? Ме пецка при мокрење, а имам ме боли многу при одење по голема нужда, мислам дека ми е од што почнав да вежбам на орбитрек, многу се потев, по цел ден седам (таква ми е работата), порано ми се појави се мачкав со маст од чајно дрво, ми помина за 2-3 дена, сега еве веќе 1 недела се мачкам и не ми врви... од храна само овошје и зеленчук јадам, само наутро геврек и јогурт, и веќе нз што да правам :(
 

Cannon

Doctor
Член од
22 март 2009
Мислења
5.101
Поени од реакции
5.839
Дали хемороидот може да се префрли на вагината? Ме пецка при мокрење, а имам ме боли многу при одење по голема нужда, мислам дека ми е од што почнав да вежбам на орбитрек, многу се потев, по цел ден седам (таква ми е работата), порано ми се појави се мачкав со маст од чајно дрво, ми помина за 2-3 дена, сега еве веќе 1 недела се мачкам и не ми врви... од храна само овошје и зеленчук јадам, само наутро геврек и јогурт, и веќе нз што да правам :(
Оди на лекар

Sent from my SM-J510FN using Tapatalk
 

Kajgana Shop

На врв Bottom