Хари Потер

џимеј

џимилино
Член од
4 март 2007
Мислења
10.375
Поени од реакции
25.140
sweetoxic напиша:
Vo slucaj da ne ste informirani do sega, vi kazuvam deka ima skolo "Virtual Hogwarts" kade sto ucite, ziveete i se odnesuvate na nacinot na Harry Potter! Ne e losa stvar, jas sum zacleneta i se padnav vo Ravenclaw (Gavranokt). Interesno e , ima se i sesto, ama ima i edna negativna stvar. Ako veke se zapisete kako ucenici, a ne samo kako 'member' ke treba i da odite na casovi, da pisuvate domasni, da polagate ispiti i sl. Sega, momentalno, samo sto gi objavija rezultatite, a jas nemam polozeno nitu eden ispit, zs mi se zdosadi! Ama da se razbereme, jas ne sum nekoj golem fan na Harry Potter!
Inaku skoloto funkcionira na ist nacin kako ova-forumi!
ај те молам дај ми линк да се зачленам и јас во таа страната. Инаку ги имам прочитано 5 дела на мак превод, го чекам и 6от кај и да е ке дојт
 

lile_rock

Олд сКул...хD
Член од
22 јуни 2007
Мислења
902
Поени од реакции
7
Jas gi imam procitano 5 te dela,sea cekam da izleze 6 ot.Se nadevam ke bide vo brzo vreme.I mnogu mi e interesna taa kniga,pa i filmot e super.
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Утре излегува последната книга. =/ Се прашувам колку време ќе мине дур не се најде на п2п мрежите.
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
aamm eve ova go pisuvam okolu polovina cas pred izleguvanjeto na knigata vo London...voopsto i vo svetot...Abe lugeeeee izleze kone4noooo ne zanm dali da plakam ili da se raduvam..... LOLz ama taka e taa All good things must coem to an end...a Harry Potter bese NO COMENT stvar...Ova e najdobrata Potermanija voopsto
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Ја дефинитивно ке ја земам на англиски,иако незнам баш добро ке се обидам да разберам.Иначе ке дојде и кај нас во Икона книжарницата и ќе биде 1590.Шестиот дел и седмиот колку што знам култура нема да ги преведува на македонски
 

rowling

Desperate Cranberrie
Член од
31 март 2007
Мислења
290
Поени од реакции
8
i jas isto na angliski...nasite demek nemale pari da kupat avtorski prava..sram da im e..a da ne kazam za so drugi gluposti imat pari ali nema veza...na angliski duri nekako i poubavo mi ide...
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
а ако нема Култура да ги преведува...некоја друга издавачка куќа ке ги преведува или не???
ако не и јас ја земам на англиски
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
а ако нема Култура да ги преведува...некоја друга издавачка куќа ке ги преведува или не???
ако не и јас ја земам на англиски
МИслам дека нема никоја да ја преведе.Иначе на англиски е послесно мада јас не разбирам баш многу но со речник ке ми помогне многу.
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Утре излегува последната книга. =/ Се прашувам колку време ќе мине дур не се најде на п2п мрежите.

Идиотско бате мислам од USA некако стигнал до копија од книгата, пред да излези официјално. Да се исфали се сликал па се ставил на неколку познати хари потер филмови. Ја ставил и на Ибеј...арно ама на сликата се гледа и серискиот број на книгата, така да пошто бил толку паметен сега лесно можат да го лоцираат и да си јади ''бан'':pos:
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Идиотско бате мислам од USA некако стигнал до копија од книгата, пред да излези официјално. Да се исфали се сликал па се ставил на неколку познати хари потер филмови. Ја ставил и на Ибеј...арно ама на сликата се гледа и серискиот број на книгата, така да пошто бил толку паметен сега лесно можат да го лоцираат и да си јади ''бан'':pos:
Чоекот нема да јаде никаква казна,бидејќи тој не најдол пиратска копија од книгата,туку некои од оригиналите кои биле пуштени по грешка у продажба од страна на DeepDiscount.com. Еве линк за веста
Инаку иако чоекот не е крив што ја нашол книгата пред вистинската премиера на книгата,сепак за тоа ќе јаде казна е можно,мислам и заслужуе кога така се фали чиниш којзнае кој е он чим прв ја има у раце книгата :toe:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Чим го имаше на cnn, ќе лета. Оваа сторија ја прочитав уште од пред 2/3 дена, значи пред да се појави книгата. Сеа само да ја најдам ќе ставам линк. Напоменаа дека ќе биди казнат...100 %.

Како и да е....ај вил би вејтинг фор д бук...Limewire рулз :)
 

DarkLord

Невиден малер
Член од
27 јануари 2007
Мислења
941
Поени од реакции
247
Ја имам веке книгата.КОј ја сака нека ми пише пм
 

СпаЈдеР

DissentiveMoron202
Член од
1 март 2006
Мислења
3.201
Поени од реакции
52
Чим го имаше на cnn, ќе лета. Оваа сторија ја прочитав уште од пред 2/3 дена, значи пред да се појави книгата. Сеа само да ја најдам ќе ставам линк. Напоменаа дека ќе биди казнат...100 %.

Како и да е....ај вил би вејтинг фор д бук...Limewire рулз :)
Ја прочита ли веста или онака пишуваш?Книгата илзезе вчера насабајле т.е. полноќ помеѓу Петок и Сабота,само што Америка се 7 саата назад,така да книгата излегла во 07:00 часот наше време вчера,ама ДиипДискаунт,по грешка пуштиле неодреден број копии од книгата уште во Вторникот,така да тоа се 5 дена пред вистинската премиера на филмот,што значи дека голем број на луѓе можеби веќе ја беа прочитале книгата додека да дојде официјалната премиера на истата =)
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
DarkLord ај види кој ќе умрит на крај да сме спокојни сите..:)
 

Мартин$

Модератор
Член од
2 март 2007
Мислења
5.234
Поени од реакции
148
DarkLord ај види кој ќе умрит на крај да сме спокојни сите..:)
Богами, од толку филма (Хари Потер) шо сум ги гледал, ни еден цел не памтам. Поубо е да ми кажат како завршвит отколку да го гледам. :vozbud: :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom