Хамбургерот од „Седмица“ си иба мамата

¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Road House, изгледат ептен вкусни, ама на таа последната слика некако атмосферата внатре е ептен кафанска... Па што знам, некако филм ми расипува :)
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Сликиве од ова Road House ќе ме прогонуваат ноќеска у сон. :(
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Џабе е стекот добар кога и на другото намалија на квалитет. Убав стек а лебот ми се рони кога ќе го гризнам и компирите ми ги распаруваат непцата. Преливи само на првите 3-4 компирчиња.

За ова во Роуд Хаус најдобро да не информира некој форумџија кој живее или работи во близина =)
 
T

Tetro

Гостин
Меџик у Лептокарија!

За 120 денари, дупла плескавица, помеѓу сланина и кашкавал, премногу помфрит и кечап и мајонез не штедат! Јас како што сум гурман (тие што ме знаат - знаат) неможев да го доизедам и си оставив за дома после. 7мица може да го смени името во Кец - недоволен!
Го заборавив тоа место. Одамна го немам посетено. Зеленко за постов :D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
T

Tetro

Гостин
За ова во Роуд Хаус најдобро да не информира некој форумџија кој живее или работи во близина =)
У план ми е уште утре да го посетам и ќе добиете информации од прва рака (ако имам време).
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Вили моментално е поим за асфт фуд за 7-ца.
Вили е обична трафика у Вили бар според мене вредат само сосовите чикенот е каде каде подобар во седмица за пофрмитот не збориме. Цените се исти со тоа што ако идеш за плескавица подобра комбинација ти е седмица ради помфритот и кечапот и мајонезот во Вили нема да имаш такво задоволство.
 
С

Спенсер

Гостин
Вили е обична трафика у Вили бар според мене вредат само сосовите чикенот е каде каде подобар во седмица за пофрмитот не збориме. Цените се исти со тоа што ако идеш за плескавица подобра комбинација ти е седмица ради помфритот и кечапот и мајонезот во Вили нема да имаш такво задоволство.
Не би рекол за плескавицата... безпари да ми дадат плескавица од 7мица,не ја јадам,моментално каква што е :)

7мица веќе со месеци не ја бива... затоа се тука Вили и Меџик-лептокарија :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Вили има позитивна оценка од мене што работи до 3 саат па некогаш ќе пројдам добро ќе ми дојде. И секако што се јаде онака сељачки на сред Партизанска :D
 

КвикСилвер

Модератор
Член од
28 март 2010
Мислења
4.544
Поени од реакции
5.855
Даре, со кое право го нарекуваш ова хамбургер веќе? :D Помија не му е рамна, немам јадено од седмица од фебруари негде и не жалам воопшто.

Лебот сув, желудникот ме боли после хамбургерот од тоа сојата, штедат на кечап и мајонез, уште да ти наплаќаат и за вилушката фали.
--- надополнето: Jun 2, 2011 9:39 PM ---
П.С.

Чисто да ви доловам во Road House каков хамбургер се служи со 700 грама плескавица :D



http://www.facebook.com/media/set/?set=a.188881404494930.43910.174848379231566
Каде се наоѓа ова? :)
 
Член од
13 декември 2009
Мислења
1.307
Поени од реакции
647
Абе ко комунисти размислувате, а во капитализам живеете. Бојкотирајте ги, не им купувајте, ќе видите како може и за 80 и за 50 денари да направат исти хамбургери како што правеа пред четири пет години. Јас од кога го зголемија хамбургерот над 80 денари не сум влегол, со среќа нека им е и на овие што шиткаат хамбургери, и на таксистите. А прашајте ги вработените колку им е плата.
п.с. Истово ова важи за палма, не сум влегол од кога почнаа да наплаќаат за седење па не знам топче направија 20 денари (може е 30 веќе). Само бојкот, ништо друго нема да смени ниту квалитет ниту цена.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Абе ко комунисти размислувате, а во капитализам живеете. Бојкотирајте ги, не им купувајте, ќе видите како може и за 80 и за 50 денари да направат исти хамбургери како што правеа пред четири пет години. Јас од кога го зголемија хамбургерот над 80 денари не сум влегол, со среќа нека им е и на овие што шиткаат хамбургери, и на таксистите. А прашајте ги вработените колку им е плата.
п.с. Истово ова важи за палма, не сум влегол од кога почнаа да наплаќаат за седење па не знам топче направија 20 денари (може е 30 веќе). Само бојкот, ништо друго нема да смени ниту квалитет ниту цена.
Нормално, ко што пишав - синоќа ми беше последен пат да купам хамбургер од таму.

Абе што ми текна друго - му имаат на некој од вас некогаш дадено фискална сметка во Седмица? Од кога знам, фискалната им стои за украс.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Абе ко комунисти размислувате, а во капитализам живеете. Бојкотирајте ги, не им купувајте, ќе видите како може и за 80 и за 50 денари да направат исти хамбургери како што правеа пред четири пет години. Јас од кога го зголемија хамбургерот над 80 денари не сум влегол, со среќа нека им е и на овие што шиткаат хамбургери, и на таксистите. А прашајте ги вработените колку им е плата.
п.с. Истово ова важи за палма, не сум влегол од кога почнаа да наплаќаат за седење па не знам топче направија 20 денари (може е 30 веќе). Само бојкот, ништо друго нема да смени ниту квалитет ниту цена.
30 денари е топка во Палма. -.-
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
п.с. Истово ова важи за палма, не сум влегол од кога почнаа да наплаќаат за седење па не знам топче направија 20 денари (може е 30 веќе). Само бојкот, ништо друго нема да смени ниту квалитет ниту цена.
Сеа сегде е топче сладолед 30 денари м.м.е :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom