Хамбургерот од „Седмица“ си иба мамата

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Кај се наоѓа Road House, прв пат слушам за местово.
И јас прв пат чув, моторџиско ресторантче е, ко во Тексас

се наоѓа во кругот на Максима салонот во Визбегово.
Офроуд малку ама тоа и е поентата, ко што се во Америка :))



Локација​



Паркирање​


Паркинг
Услуги​


Добро за групи
За носење
Испорака
Достава на храна
Сместување на отворено
Специјалитети​


Појадок
Ручек
Вечера
Кафе
Пијалоци



Е-пошта​
Телефон​

+389 77 510189; +389 78 229299

 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.649
Поени од реакции
13.112
И јас прв пат чув, моторџиско ресторантче е, ко во Тексас

Офроуд малку ама тоа и е поентата, ко што се во Америка :))

Локација


Паркирање

Паркинг

Услуги

Добро за групи
За носење
Испорака
Достава на храна
Сместување на отворено

Специјалитети

Појадок
Ручек
Вечера
Кафе
Пијалоци

Е-пошта


Телефон

+389 77 510189; +389 78 229299
Harold and Kumar go to White castle. У овој случај - тука.
 
P

PewDiePie

Гостин
Со лепчиња од завчера :)
На Вили мислиш ? Јас во сите Вили до сега имам јадено и искрено ми се нема погодено не тазе лепче.
Не викам не,може и да имало некое останато или тебе да ти се погодило ама не се приметува толку зошто ги потпекуваат селските лепчиња,а во 7-ца гризеш и треба да употребиш сила за да го одвоиш залакот што сакаш да го земеш од лебот,работата е што нив сите лепчиња им се стоени,а и не е само лепчето скоро се не чини од таму веќе и згора на се тие ги покачуваат цените. :confused:

Според мене Вили кругчиња си врти околу 7-ца барем сега за сега.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
На Вили мислиш ? Јас во сите Вили до сега имам јадено и искрено ми се нема погодено не тазе лепче.
Не викам не,може и да имало некое останато или тебе да ти се погодило ама не се приметува толку зошто ги потпекуваат селските лепчиња,а во 7-ца гризеш и треба да употребиш сила за да го одвоиш залакот што сакаш да го земеш од лебот,работата е што нив сите лепчиња им се стоени,а и не е само лепчето скоро се не чини од таму веќе и згора на се тие ги покачуваат цените. :confused:

Според мене Вили кругчиња си врти околу 7-ца барем сега за сега.
Пф. Последното јадење од вили се кршеше лебчето од шо беше старо, суво ко да јадам шмиргла и покрај 4те сосови шо ги стаив, плескавицата е далеку од плескавица од месо, само сосовите и компирите беа на место.
А да, и дефакто никад немаат “мала“ на располагање.
Средни тук таму, големи ги чуваат да се поебеш да платиш екстра 20 денари за соја.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.180
Поени од реакции
34.389
Интересно изгледа ова у Road House... Само да се провери дали е квалитетно тоа месото, или од кучиња скитници :)
Шала на страна, изгледа примамливо. Еве го процесот на правење на еден Биг бајк бургер.





















А дека Седмица е тиња и преценета, ќе се согласат сите.
 

stormspeaker

Бекрија
Член од
4 октомври 2008
Мислења
1.858
Поени од реакции
1.343
Нема асален хамбургер, бар не за парите што треба да ги даеш. Затоа се иам откажано од сите сендвичари, само у Вили знам да забегам по грешка некогаш. Среќа пица се наоѓа ко шо треба :)
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Го гледам хамбургеров од Road House, ама цената од 70 денари од менито сигурно не е за овој хамбургер.

Ама, колку сака нека е, од понеделник ќе им улетам.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Интересно изгледа ова у Road House... Само да се провери дали е квалитетно тоа месото, или од кучиња скитници :)
Шала на страна, изгледа примамливо. Еве го процесот на правење на еден Биг бајк бургер.





















А дека Седмица е тиња и преценета, ќе се согласат сите.
Се ставаат ли вакви слики во 00:19?
Mи се лае :(
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Вили спроти хотел Карпош малце беше крш додека не изгоре, сега од кога го реновираа подобро е, и го нема да работи веќе еден тмурен што беше, пожарот ко рестарт му дојде :)
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Стекот во седмица не е променет!
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Стекот во седмица не е променет!
Можда, пошто стек е стек и не можеш да го промениш и да сакаш, али сендвичот во целина (помало и бајато лепче, помалку кечап и мајонез) дефинитивно е променет.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Меџик у Лептокарија!

За 120 денари, дупла плескавица, помеѓу сланина и кашкавал, премногу помфрит и кечап и мајонез не штедат! Јас како што сум гурман (тие што ме знаат - знаат) неможев да го доизедам и си оставив за дома после. 7мица може да го смени името во Кец - недоволен!
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Интересно изгледа ова у Road House... Само да се провери дали е квалитетно тоа месото, или од кучиња скитници :)
Шала на страна, изгледа примамливо. Еве го процесот на правење на еден Биг бајк бургер.





















А дека Седмица е тиња и преценета, ќе се согласат сите.
Каде се наоѓа ова местово?
 
Член од
28 јули 2008
Мислења
10.785
Поени од реакции
3.522
Околу цената и споредба со Вили не правам муабет пошто во Вили помфритот е од втора светска а цената е иста плус плескавицата не е многу подобра од онаа макар и изменетата во седмица. Едино полнето пилешко е добро ама пак за 120 денари иде без помфрит и не може да се мери со чикенот од седмица. Гласам за Седмица.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom