ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА: Кајганџии донираат - операцијата заврши успешно :)

Статус
Затворена за нови мислења.

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
се приклучувам кон акцијава.
боби не се буни,ете го мед мекс,ќе се однесе се до кај мене.
Не се бунам Магде.
Знам дека имам сомнителна фаца која алудира на можна кражба од пакетите, па иако си 8 километри подалеку, вреди да се носи до кај тебе:)
И Мед Мекс прво не ни е на стенд-бај, како ни други луѓе кои и мене ми се понудија со камиончиња да помогнат. Просто, сметам дека нема потреба. 2 пакети во секој багажник на скопско такси собира.

И 2 пакети може и во раце да се носат......дури и до Ѓорче! :смајли_шо_би_требало_да_означува_женска_логика:

:smir:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
си едитирав бе,биг кис се бунтувала нешто:)
ете глеате дека има превоз за кај мене,ако не бе у автобус ќе се напикаат,ако не на раце ќе ги носите....ја не..вие тоа како мажи:pipi:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
си едитирав бе,биг кис се бунтувала нешто:)
ете глеате дека има превоз за кај мене,ако не бе у автобус ќе се напикаат,ако не на раце ќе ги носите....ја не..вие тоа како мажи:pipi:
И јас после ова не би ништо ич повеќе да искоментирам.


Се гледаме утре.
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Значи јас нема потреба да доаѓам за превоз?
 

ЅОНЕ

сакам скопско
Член од
25 јануари 2007
Мислења
588
Поени од реакции
31
Ѕоне живи на точка КОЗЛЕ :helou: Него јас утре стигам на плоштад некаде 4 и 20 со три маси... Бисерчани комотно можете да дојдете и да подигнете масиче доколку не се снајдете (зборам за мојата не дека и ги присвоив тие на ада:kesa:) ...
Него пошо сега сите отидовте Бисер... Луѓе за на плоштад ???:pos2::smir:
 

xtrajcex

BE STRONG!!!
Член од
10 декември 2008
Мислења
12
Поени од реакции
1
еве ме јас сум туека ке те дружам :vozbud: само така сами малце тешко ке да е.... девоки ке требаат за малце по претставителни да бидеме :wink:
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
И кои ќе бидат на плоштад утре? И кога? Конечен одговор.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Фино извини Мими, ќе ти купам румштангли и холандски теѓет лалиња иако не сум баш најсигурен шо се :pos:

А шта се мени тиче и колку шо сфатив јас листана на Бушавка е за сабота, а за утре освен ти и Кире никој не видов пријавен (или пак требит да ја посетам Анче Киселинова)

Да одам утре плоштад/бисер/охрид/струга/дома да си седам...?
:pos2:Као шо знае да ме изнервира, знае и да ме насмее бе! :back:Ти извинувам, румштангли муаахахахаххаха! :pipi:
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
И кои ќе бидат на плоштад утре? И кога? Конечен одговор.
Имаш конечен одговор неколку страни поназад...Ада, ЅОНЕ, Магде, ти, јас, Псај...имаше уште, има луѓе за на плоштад, не се збунивајте сеа...двај се договоривме:nesvest:
 

CafeDelMar

Luminance
Член од
29 октомври 2007
Мислења
6.505
Поени од реакции
14.691
На Сити радио ја прочитаа веста за хуманитарната акција.
 

Mad Maxx

SSG3000
Член од
4 мај 2005
Мислења
1.235
Поени од реакции
64
Денес нема да можам да дојдам,на прослава сум од работа.Утре,ако не сум ептен мамурен,ке гледам да се појавам.Ве прочитав што све имате кажано погоре.Значи превоз,маси и људство нема да е проблем.Единствено ке треба да се набават повеке кутии или да се купат од оние големине,црни вреќи најлонски(има и подебели кои можат да се пунат убаво).Воопшто не е битно каде ке се оставаат после акцијава работите собрани,пожелно е да биде поблиску до местото на собирање.Битно е да се знае кај кого колку количински има,за да се види на 29-ти кога ке се даваат работиве колку и какви возила ке ни требаат.
И без галама многу дигање,ако нема некој нешто конкретно да каже на темава нека бара други теми за празни муабети.
 
Член од
22 септември 2008
Мислења
38
Поени од реакции
0
ѕверови! свака част за организацијава - вака пријатно не ме изненадил никој и тоа еден подолг период!! само ќе ве замолам (знам де дека ќе имате со вас, ама ај да не испадне не сум си ја искажала желбата) да земете апарат и убаво све да испосликате!
браво, уште еднаш!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom