ХУМАНИТАРНА АКЦИЈА: Кајганџии донираат - операцијата заврши успешно :)

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Абе ај сеа не се карајте, ајде уште некој за утре за бисер...јас веќе договорив за центар за утре и за сабота за бисер....Мора ли маса да има???
Не мора, за у Бисер не мора ни луѓе да има... Сами ќе си се подредат пакетите у Бисер, тоа магично место е...
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Абе има тука Аеродромци на форумов или нема...знам дека има премногу. Какви Аеродромци а?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Јас ќе дојдам од факултет во 17 ч. пред ФУФО.
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Абе има тука Аеродромци на форумов или нема...знам дека има премногу. Какви Аеродромци а?
Јас реков, утре сум таму во 17:00. За жал, немам кола, така да за превоз и за сместување, ескивирам :(

Ќе прајме екипа, или не? И да вистина, ај да не се караме. Имајте милост кон сопствените нерви, и штедете ги. :)
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Ок...значи има за утре за во бисер, ајде уште некој за да се пренесат работите...кај треба да се носат??
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Ќе организираме такси крај краева, кај мене дома ќе ги туриме. Ајде, не се замарајте со глупости :) Може ли едната маса од Ада, ако нема веќе друга варијанта, да ја однесеме таму?

Ада?
Ѕоне?
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Јасно ми е, значи во сабота од 1 до 3 нема никој со мене доброволец? Океј, тогаш јасно е ко ден дека е тоа претенциозно. Чим на никој не му се помага во Бисер, не идам ни јас. Не гледам причина, зошто сама би отишла таму, и би ѕенѕала 2 саати како Апачи пред тотем. Не ми беше идејата да бидам организатор, но очекував дека некој ќе сака да помогне, од други а не само од причините кои погоре ги наведе Џимеј...
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Јас реков, утре сум таму во 17:00. За жал, немам кола, така да за превоз и за сместување, ескивирам :(

Ќе прајме екипа, или не? И да вистина, ај да не се караме. Имајте милост кон сопствените нерви, и штедете ги. :)
Ако нема друг, ете ме и мене.
Иако не сум аеродромец :))

Мими, и сабота ќе сум таму.
И Кире ќе дојде, сигурен сум :)


Ајмо, без паничење :)
И да си стоиме на реченото.
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Ајде ќе дојдам јас во сабота во Бисер од 1 до 3...дајте и за другиов термин луѓе...барем уште 2ца ајде
 

КиреМали 1911

Модератор Неимар
Член од
23 јуни 2007
Мислења
1.313
Поени од реакции
223
Кире Мали, Серпико, Мими Симоновска...ете не тројца. Ако сметате дека сме доволни, во ред. Ако сметате дека имаме (а реално, ќе има) потреба од уште некој, заборајте 2 саат на дружба уз кафица и муабет, и дај доследно да присобериме „пљачкиве“ :).

Нека испаднит целава акција успешна, па ќе си ја прославиме на плоштад, ако толку ви се ојт. Али хуманитарна акција - чим си се приклучил, ќе тераш таму, кај шо ќе си потребен. Така идит?

едит: Јас сум во Бисер утре во 17:00, и двата термини во сабота.
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Јас би донел околу 50кг. облека постара ама дали мора да е пеглана, испрана и испеглана? Затоашто подолго време стои во пакети.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Јас стојам, и ќе си одработам, но не е фер навистина да се праат одредени луѓе на тошо и да ме напаѓаат што сум го предложила Бисер... Што сум рекла, јас ќе направам како и до сега. И остатокот од стварите ќе ги донесам :pipi:Имам уште ногу ногу ногу собранооо:zlo::je::je::je:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Јас би донел околу 50кг. облека постара ама дали мора да е пеглана, испрана и испеглана? Затоашто подолго време стои во пакети.
Носи бе. Ама маички од СДС не! :)))))

Јас стојам, и ќе си одработам, но не е фер навистина да се праат одредени луѓе на тошо и да ме напаѓаат што сум го предложила Бисер... Што сум рекла, јас ќе направам како и до сега. И остатокот од стварите ќе ги донесам :pipi:Имам уште ногу ногу ногу собранооо:zlo::je::je::je:
Ајмо, весело!
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
Кире Мали, Серпико, Мими Симоновска...ете не тројца. Ако сметате дека сме доволни, во ред. Ако сметате дека имаме (а реално, ќе има) потреба од уште некој, заборајте 2 саат на дружба уз кафица и муабет, и дај доследно да присобериме „пљачкиве“ :).

Нека испаднит целава акција успешна, па ќе си ја прославиме на плоштад, ако толку ви се ојт. Али хуманитарна акција - чим си се приклучил, ќе тераш таму, кај шо ќе си потребен. Така идит?

едит: Јас сум во Бисер утре во 17:00, и двата термини во сабота.
Муж ми ќе дојде исто :pipi:
 

Lanna

Taller, Stronger, Better
Член од
30 септември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
165
Јасно ми е, значи во сабота од 1 до 3 нема никој со мене доброволец? Океј, тогаш јасно е ко ден дека е тоа претенциозно. Чим на никој не му се помага во Бисер, не идам ни јас. Не гледам причина, зошто сама би отишла таму, и би ѕенѕала 2 саати како Апачи пред тотем. Не ми беше идејата да бидам организатор, но очекував дека некој ќе сака да помогне, од други а не само од причините кои погоре ги наведе Џимеј...

Мими, кажав дека те дружам во сабота и останувам на ставот
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom