Фудбал Менаџер 2017

Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
почнав со работнички, европа лига ги збришав романска астра и утрехт и во плеј оф динамо загреб, таму 0-0 имав шанси и посед, дома 1-0 водевме до 85 мин и антолич од пенал за 1-1 , да влезев во групи одма финансиска инјекција ама тоа е фудбал oo.png
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Има ли некоја испробана оган тактика како на претходните или слабо.Откази јадам на играва ми се одигра...
 
Член од
18 март 2015
Мислења
405
Поени од реакции
568
тактики имаш по интернет колку сакаш само треба да направиш тактика према играчите што ги имаш, и најдобра тактика со манчестер сити не би поминала кај нашиве тимови
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Прв менаџер што мораш да се адаптираш со тактиката според тимот иста тактика у различен тим не е исто
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Да да заебано многу...4-2-3-1 е паштета во одбрана а највеќе мерак ми прави таа тактика.4-1-2-3 стандард на менаџер беше коска само годинава неможе ни со таа.Од нетов ги гледав и ги пробав скоро сите али врска немаат или нормално не е погодено за секој играч позицијата од тие тактики.По офанзивно ако ги ставам ме бушат на контри а ако наместам на контри па ни една шанса не праат и пак ке примам некој шашма гол и никако не си.Ако има некоја добра пратете па ке зиам играчи спрема таа.
 

StarScr3am

Ѓавол
Член од
22 септември 2009
Мислења
798
Поени од реакции
219
Дечки ако има некој Македонска лига не е лошо да ми ја пушти во ПП
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
6.902
Кај ја видов темава,кај се запустив :pos:

Ја симнав пред една 10-тина негде,2-3 дена се борев со нови работи,тимови и ајде пред една недела ги земав Дортмунд. Солидна прва сезона би рекол,освен тоа шо излегов у фазата по групи на ЛШ и продолжив у ЛЕ ми беше неочекуван кикс,другото у рамки на очекувањата...2 у Германија,финале на Куп.
bvb season 1.png
Како што кажав второ место,имав некои неочекувани киксови(Дармштад у 2 утакмици не успеав да го победам,пораз прво коло дома со апсолутен бункер од нивна страна и гол од слободен од 30 метри,кај нив играв нерешено),пораз од Инголштад на гостински терен и така натаму. Распука Александар Исак кој што беше прогласен за најдобар млад играч во ЕВРОПА до крај на сезоната(се повреди Аубамејанг на почетокот на сезоната некои 2 месеци,па морав да комбинирам...Геце ми го даваше 3 ѕвезди како false 9,ама си викам секако ќе ми треба напаѓач,па го префрлив овој од младинскиот погон). На крај на сезона Исак беше најдобар стрелец со 26 гола во сите конкуренции,имаше најнизок однос гол/минути (у Бундес беше негде околу 70-тина),беше втор у изборот на играч у Германија и беше во прва all-star тимот на Бундес лигата. Аубамејанг беше стрелец негде на 20-тина гола во сите конкуренции. Е сеа интересна ситуација ми се случи бидеќи тимот е едноставно ПРЕПОЛН со играчи со горе-долу исти квалитет,па сите си ја бараат шансата. На почеток на сезоната ми се повреди Роде на 4-5 месеци(скрши нога),така да везњаци ми беа Вајгл,Кастро,Бендер,Шахин,Роде и Рафаел Гереиро(он повише лев бек играше,ама ајде..имаше добри оцени и за ЦМ). Зимскиот преоден рок го пуштив Роде на позајмица у Сити,после 2 месеци ми стигна понуда за Кастро од Кина(и претпоставував дека ако прифатам ќе си оди на крај сезона),само што ја прифатив братот ОДМА се договори,кај мене земаше 60к таму зема 130 јбг :toe: и си отиде. ДО крај морав да комбинирам со останатите 3-ца(негде кога се виде дека неам шансаи за титула,го префрлив и Бурниќ од младинците во прв тим). Исто пех ми се случи и со Папатастопулос,стигна понуда од Кина у вредност од 40 милиони зимскиот период(40 милиони кеш,плус некои бонуси,шо беше премија за него),се решив да не го продавам,наредниот ден крши нога на тренинг и е аут до летото :facepalm:

Еве ми го тимот во втората сезона
bvb tim.png
Како што гледате,има многу невообичаени фаци(уствари цела средина+напад е невообичаени фаца). Сеа ќе ставам слики од трансферите,па ќе ги објаснам подоле :D

transferi prva sezona.png
transferi vtora sezona.png

Едвај чекав Ројс да ми се врати зимото од повреда,се врати,па морав да го пуштам Емре Мор на позајмица(дека немаше шанса да фати место у тимот нормално,у конкуренција на Пулишиќ,Дембеле,Ројс,Ширле и по потреба Кагава и Геце). Одигра Ројс маестрална полусезона,ми стигна enquiry од Баерн колку би барал и лупнав некоја цена и ја заклучив од 100+ милиони у кеш,мислев дека нема никоаш да ја платат,кога вака accepted...јбг,фала Ројсе,играч 28 години шо е склон на повреди. Аубамејанг беше доста слаб првата сезона,слична работа и со него со ПСЖ,стига enquiry,му треснав некоја цена,прифатија,чао-пријатно. Втора сезона,Икарди на првите 2 утакмици постигна хет-трик :pos:. Тоа е сеа за сеа од мене,го планирам тимов долгорочно,па кога ќе ја освојам првата ЛШ ќе се вратам :icon_mrgr:
 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Си пуштив да играм со Арсенал, нормално.
Летниот трансфер ги земав Асенсио за некои си 30-40 милиони и Лаказет.
Лаказет се мрдна, имаше околу 50 гола дадено во сите натпреварувања, ФА купот испаднав уште у првите кола и на крај завршив втор мислам у ПЛ, а ЛШ негде до кај полуфинале ако не се лажам стигнав.
Втората сезона, класика, Алексис сака да си оди зошто не сум освоил титула и ја као инат терам не го давам, а понуди фрчат од сите страни :D
Викам ај Дибала да си го зеам, го договорив за некои си 70тина милиони ама неам пари и викам „ај ќе го продадам Алексис“. Еднаш или два пати го одложував трансферот на Дибала за да го продадам Алексис и да иам пари.
Го продадов Алексис на Сити за 90тина милиони и си викам „супер сеа, ем Дибала ќе го зеам, ем ќе иам уште некој милион за засилувања“.
Почнува трансфер периодот, ми ја дава онаа пораката дека потенцијално најголемиот трансфер ќе е Дибала во Арсенал и наеднаш се избагира нешто, Дибала си остана во Јуве, ја останав без тие 70тина милиони...
Се накурчив и од тогаш неам пуштено :D
 

Толстој

екс Бомбастичен
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.920
Поени од реакции
11.945
Абе мене не ми ја отвара, слаб пц ми вели нешто x86 ili x64 да сум си инсталирал. Некој да помогне?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.496
Потешко се задржуваат играчи на оваа верзија. И јас баш пред недела дена почнав, со Лестер, Ндиди успеав со судни маки година и пол да го држам, после ПСЖ ја активираа клаузулата и си го собраа. Воопшто не се попустливи агентите со клаузулите, инсистираат да се вметне, истото ми се случи и со Дауд кој јас си го купив. Ако ви треба BWM ви го препорачувам Ндиди, си го купив Вајгл, не дека сум за греота ама сепак жал ми е што Ндиди замина.
 

Near

Рандом лик од соседството
Член од
26 март 2009
Мислења
4.262
Поени од реакции
6.902
Потешко се задржуваат играчи на оваа верзија. И јас баш пред недела дена почнав, со Лестер, Ндиди успеав со судни маки година и пол да го држам, после ПСЖ ја активираа клаузулата и си го собраа. Воопшто не се попустливи агентите со клаузулите, инсистираат да се вметне, истото ми се случи и со Дауд кој јас си го купив. Ако ви треба BWM ви го препорачувам Ндиди, си го купив Вајгл, не дека сум за греота ама сепак жал ми е што Ндиди замина.
Ќути еј,се појавува Гвардиола или Мурињо на трибини,и одма пола тим ми доаѓаат со transfer request..Роде го бараа Јунајтед,а ми беше на позајмица у Сити,прашувам што ќе те задоволи...big pay rise,about 200k/week. Слободен си брат :icon_mrgr:. Доаѓа трансфер период,ја има онаа иконата wnt,никој не праќа официјална понуда..Пак незадоволни нешто :D
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Најдов две тактики 4-3-3 и 4-2-3-1 оган се и ја издоминирав играва без којзнае каква екипа и трансвери.Со јуве втора и трета сезона освоив ЛШ,а сериа А рутински секоја сезона.Од трансвери сум + 20 милиони.Дармиан,Карваљо и Кеси ми се трансвери за во прв тим и неколку таленти за на клупа.
Дибала пред секој трансвер период го убедувам да остане и пред да се отвори трансвер маркетот му понудувам нов договор и автоматски нема веќе заинтересираност за играчот.Инаку Пјаца го препорачувам зема МВП на светското и ја однесе хрватска во финале.
 
A

Aexil Kong

Гостин
Најдов две тактики 4-3-3 и 4-2-3-1 оган се и ја издоминирав играва без којзнае каква екипа и трансвери.Со јуве втора и трета сезона освоив ЛШ,а сериа А рутински секоја сезона.Од трансвери сум + 20 милиони.Дармиан,Карваљо и Кеси ми се трансвери за во прв тим и неколку таленти за на клупа.
Дибала пред секој трансвер период го убедувам да остане и пред да се отвори трансвер маркетот му понудувам нов договор и автоматски нема веќе заинтересираност за играчот.Инаку Пјаца го препорачувам зема МВП на светското и ја однесе хрватска во финале.
Прати ми ги тактиките во порака ако сакаш да ги симнам и јас и да ги испробам.
Со Вотфорд играм ама се согласувам со постовите погоре дека многу тешко е да задржеш играч. Од Интер за Нордин Амрабат имале минор заинтересираност и овој одма ми бара разговор да сум го пуштил во Интер без да правам проблеми, за потоа на крајот од трансфер рокот од Интер стига понуда за позајмица за играчот а не за трансфер и тоа за смешна сума се однесуваше за играчот 10м највеќе.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom