Фудбал Менаџер 2017

Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.297
Поени од реакции
1.774
Почнав со Пелистер класика како и секоја ФМ и првата сезона 3то место супер,полуфинале отпаднав од купо против Вардар иначе втората двојка беше Победа против Брегалница и нормално мене Вардар ми се падна,втората сезона ми дават буџет 1м и си купив играчи за околу 700к,Барди,Блажевски неколку регени од Нигерија и сеа падна клубот со финансии скроз никогаш ми се нема десено ова,никогаш неодам поќе од пајрол ама пак insecure ми се неможат ни договор да ми понудат сеа а катастрофа играм ова сезона ниедна тактика не ми успеа и пак трето место се борам,најако ќе биди ако не ми понудат договор на крајо на сезоната.
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Иначе филмови направи играваа:vozbud:
Буфон во последната утакмица во кариерата ми донесе ЛШ со 3 пенали одбранети во финалето се повампири за крај.

Арсенал со две премиер лиги и една ЛШ во три сезони,Венгер на апарати :pos::pos::pos:
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Иначе филмови направи играваа:vozbud:
Буфон во последната утакмица во кариерата ми донесе ЛШ со 3 пенали одбранети во финалето се повампири за крај.

Арсенал со две премиер лиги и една ЛШ во три сезони,Венгер на апарати :pos::pos::pos:
Јувентус имаш преднос што имаат јака школа имаш регени што се вонземаљци после 3-4та сезона од играта ;)
 
Член од
7 јули 2010
Мислења
1.695
Поени од реакции
828
Јувентус имаш преднос што имаат јака школа имаш регени што се вонземаљци после 3-4та сезона од играта ;)
Па реално да 4 сезона почнувам имам двајца од 5 зведи во У20 и 5-6 на позајмица исто топ таленти кој вистински играчи,кој регени..Битни се тие за подоцна во играта дур да се развијат има време.Исто скаутинг тимот е многу јак за по 5 милиони земав двајца регени со 5 звезди и од Аргентина еден го препорачувам да го земете топ талент Езекел Барко.
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.297
Поени од реакции
1.774
Јувентус имаш преднос што имаат јака школа имаш регени што се вонземаљци после 3-4та сезона од играта
Барајте во Африка регени еден куп за ич пари има
fm 2017-08-29 16-10-36-55.png

За 33.000$ го дојсов додуша ми лупнаја 40 профит од следната продажба ама вреди за овај играч и то многу,имам уште еден Абдул Ражак ама има 17 г дури следната година ќе можи да се приклучи во тимот
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Барајте во Африка регени еден куп за ич пари има
Прегледај го приврзокот 176404

За 33.000$ го дојсов додуша ми лупнаја 40 профит од следната продажба ама вреди за овај играч и то многу,имам уште еден Абдул Ражак ама има 17 г дури следната година ќе можи да се приклучи во тимот
Африканци у лига кај што има пауза у Јануари иначе не а Бразилците на играва се најголемите плачковци како што се и во реалност сакам ваму сакам таму а лапнал договор пред месец дена така да се подалеку од Јужна Америка мој совет ви е ;)
 
Член од
4 ноември 2016
Мислења
2.297
Поени од реакции
1.774
Африканци у лига кај што има пауза у Јануари иначе не а Бразилците на играва се најголемите плачковци како што се и во реалност сакам ваму сакам таму а лапнал договор пред месец дена така да се подалеку од Јужна Америка мој совет ви е
На почеток најлесно е да земиш квалитетни бразилци за малку пари за во Македонија после само гледам регени во Африка.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
На почеток најлесно е да земиш квалитетни бразилци за малку пари за во Македонија после само гледам регени во Африка.
Ја најчесто зеам србска лига и со Партизан и совет тие да змеше све што можеш од Партизан посебно Бошњак Петрович голман и ако успееш Влахович тој тие може и најјак шпиц после 3-4та сезона у играва
 

Invader

I am not in danger, I am the danger!
Член од
17 ноември 2008
Мислења
18.018
Поени од реакции
22.924
Ги земав малце нашиве...

Прва утакмица :vozbud:
 
Член од
16 септември 2009
Мислења
66
Поени од реакции
95
daj kazete kako da ja simnam igrava... ne sum igral 5 godini neam ni akaunt od zamunda ni nisto.. skros sum zaboravil se.... pozz
 

Kajgana Shop

На врв Bottom