Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
30 јануари 2008
Мислења
13.836
Поени од реакции
23.075
Едитирав, види.

Кои аргументи за Пипо бе, освен врвно поставување и осет за простор (коа не е у офсајд) плус финиш, друго ништо нема. Пас 0, техника 0, визија 0, дуел игра 0, дриблинг 0.

Зошто не може Батистута?

Ама ти реков дека као фудбалер е Батистута бољи шо ми кажуеш сеа пас, друблинг дрн дрн јариња.

Пипо беше првотимец и битен играч у јаки Милан и Јуве и освојуел титуле со нив и ете тоа може некој да го земе у дискусија као пример и предност на Пипо.

Шева има освоено балон д ор, бил сметан неколку сезони као шпиц број еден у свет, Батистута никад.

Замисли го Левандовски сеа само малце побрз и поагилен. Тоа беше Шева.

Батистуа две нивоа подоле!

Значи како да ви објасним, срам ми е што го пишуем ова и што уопште некој мисли дека има што да се дискутира овде
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Замисли го Левандовски сеа само малце побрз и поагилен. Тоа беше Шева.
Не трескај глупости, Левандовски е три класи над Шевченко.
 

Jankoff

Run that, pass that.
Член од
4 септември 2019
Мислења
1.645
Поени од реакции
2.614
Јас не викам дека Лева не е класа, напротив, перфектен инстикт, шут од далеку, игра со глава, интелегенција пред се остало.. ама да пишеш дека е три класи над Шева не е, Шева у свое време башка пунеше мрежи у време кога Италјанска лига беше на рамниште на Премиер Лига а и играа дефанзивци ко Занети, Канаваро, Малдини.. а Лева гази у Бундес кај што има три пати послаби штопери од горе наведениве, ликови ко Мац Хумелс, ликови кој за кило банани ќе отидат у најголемиот конкурент за да освојат титула.. башка Шева у тоа време има освоено ЗЛАТНА ТОПКА.. Лева технички освои лани да заслужено.. у време кога Меси и Роналдо се у залез на кариера и едини конкуренти ти се ликови ко Нејмар кој што ќе кидме за роденденот на сестра му и ликови уфурани ко Мбапе..не се брукај више жити се, АКО НЕКОЈ Е КЛАСА ТОА Е АНДРИЈ ШЕВЧЕНКО И ЗА МЕНЕ Е И СЕКОГАШ ЌЕ БИДЕ ТОП 5 НАПАЃАЧИ НА СИТЕ ВРЕМИЊА.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.161
Поени од реакции
107.612
Двајцата се врвна класа напаѓачи, едни од најдобрите икада. Ама да напишеш 3 класи боље е како да споредуваш шпиц од Реал со шпиц од Марибор и воедно е срамна навреда за Шева кој беше играчиште. Еден од ретките од Милан што не сум ги мразел, до душа не сум мразел од Милан многу играчи, Гатузо и Пипо само вака на прва што ми текнуваат. И Пирло секако.
 
Член од
12 јули 2018
Мислења
1.491
Поени од реакции
4.730
Не треба да има ниту споредба помеѓу Шева и Лева.
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Добро он напиша дека R9 не е во топ 10 напаѓачи и дека Руд Ван е подобар напаѓач од него па за Лева-Шева ќе му објаснувате. :D :D
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.010
Поени од реакции
55.278
Ама ти реков дека као фудбалер е Батистута бољи шо ми кажуеш сеа пас, друблинг дрн дрн јариња.

Пипо беше првотимец и битен играч у јаки Милан и Јуве и освојуел титуле со нив и ете тоа може некој да го земе у дискусија као пример и предност на Пипо.

Шева има освоено балон д ор, бил сметан неколку сезони као шпиц број еден у свет, Батистута никад.

Замисли го Левандовски сеа само малце побрз и поагилен. Тоа беше Шева.

Батистуа две нивоа подоле!

Значи како да ви објасним, срам ми е што го пишуем ова и што уопште некој мисли дека има што да се дискутира овде
Па рече аргументи што може да се земат а тоа единствено се титулите, у све друго Инзаги е послаб од Батистута.

Нема проблем со Шевченко, озбилно ти зборам, еден од најдобрите напаѓачи у историја на калчото. Врвна 9ка, комлетен шпиц, пар екселанс напаѓач.

Муабетот ми е, во што Батистута е послаб од него. Ете немал боље кариера, нема титули. Конретно, играчки и фудбалски, што има Шева а нема Бати, ми беше прашањето.
Неблагодарна споредба како и да е, али еве си праиме муабет роки мој.
 
Член од
7 декември 2019
Мислења
4.633
Поени од реакции
8.205
Па рече аргументи што може да се земат а тоа единствено се титулите, у све друго Инзаги е послаб од Батистута.

Нема проблем со Шевченко, озбилно ти зборам, еден од најдобрите напаѓачи у историја на калчото. Врвна 9ка, комлетен шпиц, пар екселанс напаѓач.

Муабетот ми е, во што Батистута е послаб од него. Ете немал боље кариера, нема титули. Конретно, играчки и фудбалски, што има Шева а нема Бати, ми беше прашањето.
Неблагодарна споредба како и да е, али еве си праиме муабет роки мој.
Види Шевченко беше поуниверзален напаѓач, не класичен центарфор како Батигол.
Чургознае, ние Батистута го знаеме од Фиорентина и трошка од Рома. Додека он играше 8 јаки утакмици и 30 со тимови како Џенова, Каљари..... Шева на тие 8 имаше плус уште минимум 8 со европски противници во ЛШ. Испаѓа пола време не играле во натпреварување на исто ниво.
Од тука и нема место за компарација, да беше Батистута во Јуве или слично да правиме муабет.
Е сега Шева има и еден срамен период во Челзи, што веројатно сите па и он со задоволство би го заборавиле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom