Фудбалски/трансфер дискусии

Dani

1 + 1 = 10
Член од
22 јуни 2010
Мислења
24.159
Поени од реакции
57.647
Aбе ајде ќе видиме али немоја да биде после циган бил и не е за Реал. :D
Едниот циган донесе 4 ЛШ титули, другиот е на пат кон втората (...and still counting)
И Мбапе да се погоди ко овие двајца ќе го истрпиме :D
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.252
Поени од реакции
29.212
Rodrygo buenvenido a Atletico :D
Вини-----Мбапе----Родриго
Без врзани позиции, Карло е тренер шо у напад им дава целосна слобода на играчите.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.879
Поени од реакции
24.419
Aбе ајде ќе видиме али немоја да биде после циган бил и не е за Реал. :D
Ќе видиме, мене не ме секира неговиот карактер и тоа што дробат дека ќе ја нарушел атмосферата во тимот, колку што ме интересира како ќе изгледа тоа на терен. Свесен е дека нема да може да шерифува во Реал како што го правеше тоа во ПСЖ, доволно е тоа што се откажа од 80 милиони евра бонус и што прифати плата помала од таа Реал што му ја нуделе во 2022 година.

Е сега доаѓа до поважниот момент, како ќе изгледа тоа на терен. Сите предвидуваат дека со неговото доаѓање ќе страда Родриго, а баш напротив, јас мислам дека со неговото доаѓање највеќе ќе страна Белингам. Белингам сигурно ќе биде повлечен поназад, позицијата негова ништо чудно да ја превземе Родриго каде што ќе игра позади Мбапе и Винисиус и овие двајцата да бидат ударната линија во нападот. Ова многу повеќе ми има смисла, отколку Винисиус - Мбапе - Родриго предвидувањата.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.009
Поени од реакции
10.701
Вини-----Мбапе----Родриго
Без врзани позиции, Карло е тренер шо у напад им дава целосна слобода на играчите.
Ке биде јако да се гледаат два цигани напред има да биде комедии
 

dantemkd

demon hunter
Член од
5 јануари 2013
Мислења
8.975
Поени од реакции
7.506
Ако сакаш комедии пушти си Јунајтед да ги гледаш Рашфорд и Антони.
Зависи од која перспектива гледаш мене ми се поинтересни од Џексон и Мудрик. Обавезно со музика од Бени Хил у позадина. :D
 
Член од
14 август 2022
Мислења
956
Поени од реакции
1.047
Зависи од која перспектива гледаш мене ми се поинтересни од Џексон и Мудрик. Обавезно со музика од Бени Хил у позадина. :D
Смеј се ама Џексон има исто голови колку Рашфорд, Гарначо и Антони заедно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom