Фудбалски/трансфер дискусии

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Сабајле му извадија интервју кај што вика дека ко мал навивал за Арсенал ради Анри и за Челзи ради Зола, па тешко му било меѓу себе кога играле двата клуба :icon_mrgr:
хахаха изглеа го заебал и апидрон :D
 
Член од
15 ноември 2008
Мислења
5.730
Поени од реакции
11.565
Marca: "D.Costa doesn't want to comeback from Brazil to London to finish his transfer from Chelsea to Atletico Madrid"
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Marca: "D.Costa doesn't want to comeback from Brazil to London to finish his transfer from Chelsea to Atletico Madrid"
Диего Коста е толку глуп што сигурно си мисли дека го викаат пак да игра у Челзи. Сеа ќе му пропадне и трансферот у Атлетико, дно ќе допре коа ќе ми дојде у Илинден да игра следната недела.
 
Член од
1 март 2009
Мислења
8.606
Поени од реакции
10.275
Сфаќам големи пари се за играч со уште една година од договор ама добро не е до толку просек Окс како шо го прајте

Не е Милнер или Лалана ниво на просек.. Далеку поталентиран е од нив.. Нема да ме чуди Клоп да напрај играч од него
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Ај па ти не претеруј сеа
Сериозна сум како канцер. И истово мислење за Лалана го имам уште кога беше меѓу „новите клинци“ во Саутемптон, сакаш прашај го Пеџа ќе ти потврди, штета што Сабаховиќ не се логира веќе па да потврди :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom