Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.315
Поени од реакции
40.111
Според мене многу лоши играчи за тие пари потрошија Ливерпул. Освен Маркович, па ајде и Ловрен другото е се (n). Наместо двајца добри бекови да купат, не знам што чекаат за Морено од Севиља, што прават не знам, дали се ценкаат за 2-3 мил кој знае. Има време уште за да го земат. И наместо уште еден добар напаѓач да земат тие Ламберт го купуваат :tapp:

Лошо лошо според мене. Пеџа се фатил за Џонсон ни крив ни дужен, цело време за него како тоа бил слаб иако се криви тие од Ливерпул што не купуваат бекови.

Од Стерлинг очекувам најмногу сезонава.

Се надевам дека ќе изненадат повторно со добри натпревари и голови и покрај тоа што го нема Суарез и дека ќе ме демантираат.
па што му фали на ламберт? сосема ја оправдува деветката што му е дадена
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ливерпул во моментов потфрли само во нападот.
Иначе, најкритичните позиции ги среди. Купи штопер за прва постава во Ловрен, го зема Манкиљо кој според сите е одличен млад перспективен бек и лево е Морено, кој според сите блиски до ЛФЦ станува збор на време кога ќе биде наш играч. Офанзивниот дел од средината се надополни со Лалана и Маркец а бокс ту бокс добивме во одличниот Џан кој искрено ме импресионираше на предсезонските.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.112
Поени од реакции
25.604
Џан се покажа баш на ниво досега, ниедна утка немаше. Ловрен нема шанси да е утка. Ламберт за нигде беше, али 4 милиони за играч кој едвај у ПЛ ќе игра не може да се осудува, а колку што знаеме, се планира уште еден напаѓач да се донесе. Маркович, Лалана и Манкиљо уште не сме ги виделе ко што треба. Засега сум задоволен, али нема да бидам воопшто задоволен ако вака остане во септември, али не верувам.
За Ловрен и Маркович не реков дека ќе бидат утка, али при такви слаби бекови да купуваш и ризикуваш со некој неискусен од Атлетико Мадрид тоа е голема грешка, а ќе играте и ЛШ и скаате повторно да бидете во топ 4 во ПЛ. Емре е добар, но ќе грее клупа мислам, се знае Џерард и Ендерсон ќе играат средината. А напаѓач ви е потребен, исто како и бек како Морено од Севиља добро би ви дошло.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
За Ловрен и Маркович не реков дека ќе бидат утка, али при такви слаби бекови да купуваш и ризикуваш со некој неискусен од Атлетико Мадрид тоа е голема грешка, а ќе играте и ЛШ и скаате повторно да бидете во топ 4 во ПЛ. Емре е добар, но ќе грее клупа мислам, се знае Џерард и Ендерсон ќе играат средината. А напаѓач ви е потребен, исто како и бек како Морено од Севиља добро би ви дошло.
Тачно, тачно, затоа од... мај ја урлам по класа десен бек :)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Емре може комотно и лев бек да игра, ич кур да не ве боли.
Уште шпиц еден и таманка сте.[DOUBLEPOST=1407372843][/DOUBLEPOST]Шпиц читам сте се заинтересирале за Икарди, одма ви кажувам чао.
 
Последно уредено од модератор:

MiaSanMia

Chipolopolo
Член од
7 април 2012
Мислења
9.974
Поени од реакции
8.682
Can igra lev i desen bek,DM,MC,AMC,LW ..abe sto ne .:):)

Kako lev bek moze da igra dosta dobro
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Затоа мислам дека е барган за 10м...плус има искуство во Леверкузен.
 

Nino Manchester

Oŋce α RED, αlwαys α RED
Член од
4 јуни 2009
Мислења
14.530
Поени од реакции
17.887
Ливерпул влегува во трката за Фалкао:vozbud::eek:,научна фантастика со глава улога на Брендон:D
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Ливерпул влегува во трката за Фалкао:vozbud::eek:,научна фантастика со глава улога на Брендон:D
Како што рече @Rosemberg...

Tony Barrett of The Times - Liverpool have made an inquiry into the availability of Radamel Falcao but their tentative interest has gone no further

Или во превод:

Повелете?
-Колку чини Фалкао?
60 милиони
- Добро фала, ќе разгледаме и на други места па ќе се вратиме.
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.551
Поени од реакции
43.022
Како што рече @Rosemberg...

Tony Barrett of The Times - Liverpool have made an inquiry into the availability of Radamel Falcao but their tentative interest has gone no further

Или во превод:

Повелете?
-Колку чини Фалкао?
60 милиони
- Добро фала, ќе разгледаме и на други места па ќе се вратиме.
И после оди во Реал, доаѓа Анчелоти и му вика "Здраво, повелете?"..во меѓувреме Роџерс гледа на вратот на Иљараменди е обесена цена од 40 милиони евра и му одговара "така си гледам само" :D
 
Член од
30 мај 2009
Мислења
10.146
Поени од реакции
23.258
Како што рече @Rosemberg...

Tony Barrett of The Times - Liverpool have made an inquiry into the availability of Radamel Falcao but their tentative interest has gone no further

Или во превод:

Повелете?
-Колку чини Фалкао?
60 милиони
- Добро фала, ќе разгледаме и на други места па ќе се вратиме.
- Колку чини Фалкао ?
60 милиони
- А Бербатов ?

:D
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.446
Поени од реакции
109.307
- Колку чини Фалкао ?
60 милиони
- А Бербатов ?

:D
:pos:
Ова ме потсети на стандардниот муабет кога човек прв пат ќе отиде во некоја кафана, а таа кафана е скапичка.
- Колку е флаша црвено вино?
- 600 денари
- Дај една ракија
:D
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.495
Не знам колку е точно ама Фалкао земал 18 милиони eвра нето плата годишно. омфг :D да да знам дека Монако е даночен рај ама се бара херојот што ќе ги изедначи.
 

Drettica

Graxhanin of Severstan
Член од
24 ноември 2008
Мислења
12.625
Поени од реакции
14.932
Не знам колку е точно ама Фалкао земал 18 милиони eвра нето плата годишно. омфг :D да да знам дека Монако е даночен рај ама се бара херојот што ќе ги изедначи.
Мислам дека си грешка околу 12 зема нето и евентуално Реал ако го земал демек ќе намалел нешто ситно :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom