Фудбалски/трансфер дискусии

Jack Nolan

Сите сме луѓе, но ретко кој е човек!
Член од
31 јули 2011
Мислења
1.587
Поени од реакции
1.506
Este niño es un fantástico jugador de fútbol

@Jack Nolan нека каже
Јас не сум го видел на терен сеуште :D
@Peja989

Очекував некој да ме праша.:) Значи вака. Манкиљо е еден од мојте омилени играчи и до пред некое време го имав на аватар доколку некој заприметил. Дечкото е талентиран добар е во дефанзива уште подобар во офанзива кога улетува како крило во шеснајстерец и ствара шанси за гол. Во Атлетико покрај Хуанфран нема место ама во тим како Севиља, Билбао на пример би одиграл преку 40 утакмици во сезона.

Ама позајмица во Ливерпул за мене е чиста УТКА додека не го видам на ДЕЛО. Зошто? Има многу мало искуство во прв состав. За Ливерпул е утка што доведоа неискусен играч а за Атлетико е утка што ќе добива помалце шанса и побавно би се развивал како играч одошто да беше позајмен во Марсеј каде тренер е Марсело Биелса а Манкиљо беше негово барање. Го пратам уште од негова 17 година кога со Саул и Оливер играа за младинските категории на Шпанија и убеден сум дека за некоја година ќе биде топ десно бекче. Само да не го лапнат Ливерпул па после маме ќе е*ам!!!:cautious:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
@Atso и @Jack Nolan

Момци, благодарам на опширната анализа.
Иначе, Ливерпул има опција, доколку сака да го купи за 5м евра после 2 годишната позајмица, така да...

Во врска со можноста за играње во ЛФЦ.
Според мене има огромна шанса зошто на таа позиција имаме еден старец во името на Џонсон кој беше толку мизерен изминатава сезона а и на предсезонскиве што мислам дека јас ќе му фатам место и дечко кој има 21 година и лани (во целокупната мизерна одбрана на ЛФЦ) беше најдобриот одбранбен играч а сепак не беше нешто посебно. Затоа мислам дека со малку повеќе труд и само побрзо да се опушти и да сфати дека има шанса за да биде прв десен бек, ќе успее и тоа до ноември месец.

Фала уште еднаш :)
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Се надевам дека по трансферов никад веќе нема да го видам полуумрениот Мартин Кели, ти ебам тоа мртвиот коњ од играч, ај Фланаган иако изгледа како од Чернобил сепак е Стив Финан за дебилов од играч, срцка е Флано бтв, со тоа ушите клемпави. :вонзем::icon_mrgr:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Се надевам дека по трансферов никад веќе нема да го видам полуумрениот Мартин Кели, ти ебам тоа мртвиот коњ од играч, ај Фланаган иако изгледа како од Чернобил сепак е Стив Финан за дебилов од играч, срцка е Флано бтв, со тоа ушите клемпави. :вонзем::icon_mrgr:
Проблемот кај Флано и сите останати што пратат спорт е тоа што не е фенсерче, со добра фризура, шпанско презиме, нема тетоважи не е убав, па под дифолт е небитен играч :D

Иначе, јака заебанција излезе за трансферот на Манкиљо :)

"I asked BR about my first team chances as rb..He showed me Glen Johnson's performances from last season..Nothing else was more convincing"
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Проблемот кај Флано и сите останати што пратат спорт е тоа што не е фенсерче, со добра фризура, шпанско презиме, нема тетоважи не е убав, па под дифолт е небитен играч :D

Иначе, јака заебанција излезе за трансферот на Манкиљо :)

"I asked BR about my first team chances as rb..He showed me Glen Johnson's performances from last season..Nothing else was more convincing"
Ја баш такви играчи поштувам, пошто очигледно фудбалов веќе се изманекенизира и ретко можеш да начекаш баш вакви обични фудбалери да ги наречам.
Класично фризурче ``како прошлиот пат``, му е гајле што ушите му се како радари и сам може да си шепне (е не као Дани Алвес магарето што си ги смали слоновските уши) копачки не сум го приметил какви носи ама сигурно не се оние розеви, црвени ниту пак оние најновите срањето со чорапи внатре, може уште копа мундијал носи класика од 63та. :D
Си игра фудбал ич кур не му чуе, кај ќе го стаиш таму ќе игра. :cuc:
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Ја баш такви играчи поштувам, пошто очигледно фудбалов веќе се изманекенизира и ретко можеш да начекаш баш вакви обични фудбалери да ги наречам.
Класично фризурче ``како прошлиот пат``, му е гајле што ушите му се како радари и сам може да си шепне (е не као Дани Алвес магарето што си ги смали слоновските уши) копачки не сум го приметил какви носи ама сигурно не се оние розеви, црвени ниту пак оние најновите срањето со чорапи внатре, може уште копа мундијал носи класика од 63та. :D
Си игра фудбал ич кур не му чуе, кај ќе го стаиш таму ќе игра. :cuc:
Не бе брат, какви копачки, каква фризура. Види го пола фаца со младежи му е, не му чуе...ушите у офсајд му се напред, за нигде е, ептен.

Братот лани цела сезона ја изигра на лева бековска а е десен бек и беше најдобар играч од одбрана, фклучувајќи го и Мињоле.

Сакам да летне Џонсон и да се колат со Манкиљо за прва постава. Млади се, перспективни и мислам дека ќе си бидат одлична конкуренција.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не бе брат, какви копачки, каква фризура. Види го пола фаца со младежи му е, не му чуе...ушите у офсајд му се напред, за нигде е, ептен.

Братот лани цела сезона ја изигра на лева бековска а е десен бек и беше најдобар играч од одбрана, фклучувајќи го и Мињоле.

Сакам да летне Џонсон и да се колат со Манкиљо за прва постава. Млади се, перспективни и мислам дека ќе си бидат одлична конкуренција.
Тој па Глен Џонсон каква среќа го прати цела кариера, баш у негов период се погоди енглезите да немаат ниеден асален десен бек па се изнаигра, исто и у Ливерпул.
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
Тој па Глен Џонсон каква среќа го прати цела кариера, баш у негов период се погоди енглезите да немаат ниеден асален десен бек па се изнаигра, исто и у Ливерпул.
Ај, за Челзи и Пртсмоут ( за Вест Хем и Милвол па уопште) нема да зборам многу ама за во ЛФЦ...5 години е тука и имаше една феноменална, маестрална сезона. Предходната играше приморано лев бек и следната кога го вратија на десна бековска беше змеј, ненормален, ораше, лева-десна голови, центаршутеви со двете, шутеви, буквално незапирлив али еве го, последниве две...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
24.315
Поени од реакции
40.111
Ај, за Челзи и Пртсмоут ( за Вест Хем и Милвол па уопште) нема да зборам многу ама за во ЛФЦ...5 години е тука и имаше една феноменална, маестрална сезона. Предходната играше приморано лев бек и следната кога го вратија на десна бековска беше змеј, ненормален, ораше, лева-десна голови, центаршутеви со двете, шутеви, буквално незапирлив али еве го, последниве две...
у дефанзива увек бил флоп4е, сега и за двете не го бива
 
Член од
22 јули 2010
Мислења
32.528
Поени од реакции
81.968
у дефанзива увек бил флоп4е, сега и за двете не го бива
Па во принцип да. Ништо посебно за во дефанзива али напред ораше, нема муабет. Како што кажа, сега си е мисирче. Еве, утакмицата со УТД сите три гола ни ги дадоа по негова страна. Последниот, братот се укотви на центар, не му чуе...
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Се надевам дека по трансферов никад веќе нема да го видам полуумрениот Мартин Кели, ти ебам тоа мртвиот коњ од играч, ај Фланаган иако изгледа како од Чернобил сепак е Стив Финан за дебилов од играч, срцка е Флано бтв, со тоа ушите клемпави. :вонзем::icon_mrgr:
Не е дека Кели е стварно лош играч, имаше он многу добри партии кај што имаше предност дури и пред Џонсон, и тоа коа вториов играше на добро ниво. Кели цела кариера го јебат тешки повреди, 2 години немал играно ради проблем со грбот и пак беше добар. Али последнава повреда коа ја пропушти целава сезона го осакати тотално и више е јасно дека не може да издржи. Тој против Село Роверс дозволуваше да го протрчуваат и надигруваат, камоли во ПЛ да се носи. Манкиљо не може да биде полош од него и Џонсон у никој случај.
 
Џ

Џонтра Волта

Гостин
Не е дека Кели е стварно лош играч, имаше он многу добри партии кај што имаше предност дури и пред Џонсон, и тоа коа вториов играше на добро ниво. Кели цела кариера го јебат тешки повреди, 2 години немал играно ради проблем со грбот и пак беше добар. Али последнава повреда коа ја пропушти целава сезона го осакати тотално и више е јасно дека не може да издржи. Тој против Село Роверс дозволуваше да го протрчуваат и надигруваат, камоли во ПЛ да се носи. Манкиљо не може да биде полош од него и Џонсон у никој случај.
Како штопер може и ќе го биде, може, ама за бек дефинитивно не е, нит има брзина нит центаршут.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.112
Поени од реакции
25.604
Според мене многу лоши играчи за тие пари купија Ливерпул. Освен Маркович, па ајде и Ловрен другото е се (n). Наместо двајца добри бекови да купат, не знам што чекаат за Морено од Севиља, што прават не знам, дали се ценкаат за 2-3 мил кој знае. Има време уште за да го земат. И наместо уште еден добар напаѓач да земат тие Ламберт го купуваат :tapp:

Лошо лошо според мене. Пеџа се фатил за Џонсон ни крив ни дужен, цело време за него како тоа бил слаб иако се криви тие од Ливерпул што не купуваат бекови.

Од Стерлинг очекувам најмногу сезонава.

Се надевам дека ќе изненадат повторно со добри натпревари и голови и покрај тоа што го нема Суарез и дека ќе ме демантираат.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.147
Според мене многу лоши играчи за тие пари потрошија Ливерпул. Освен Маркович, па ајде и Ловрен другото е се (n). Наместо двајца добри бекови да купат, не знам што чекаат за Морено од Севиља, што прават не знам, дали се ценкаат за 2-3 мил кој знае. Има време уште за да го земат. И наместо уште еден добар напаѓач да земат тие Ламберт го купуваат :tapp:

Лошо лошо според мене.

Од Стерлинг очекувам најмногу сезонава.

Се надевам дека ќе изненадат повторно со добри натпревари и голови и покрај тоа што го нема Суарез и дека ќе ме демантираат.
Џан се покажа баш на ниво досега, ниедна утка немаше. Ловрен нема шанси да е утка. Ламберт за нигде беше, али 4 милиони за играч кој едвај у ПЛ ќе игра не може да се осудува, а колку што знаеме, се планира уште еден напаѓач да се донесе. Маркович, Лалана и Манкиљо уште не сме ги виделе ко што треба. Засега сум задоволен, али нема да бидам воопшто задоволен ако вака остане во септември, али не верувам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom