Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
5 март 2018
Мислења
15.471
Поени од реакции
17.108
Овој Меккени кога го гледам ми делува како да не е од сендвичара излезен, физикус за фудбалер нула
 

Johnny B

Misogynist, racist, anti woke
Член од
15 февруари 2010
Мислења
11.341
Поени од реакции
10.687
Одамна се нема случено свап дил.
Интересен договор помеѓу двата клуба.
Па што да се случи, и тие што беа попознати свап дилови како Јунајтед и Арсенал со Санчез и Мкхитарјан , а и Јувентус и Барселона со Пјанич и Мело беа катастрофа. Како да си ја трампал корпата за отпад со таа на комшијата
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.471
Поени од реакции
17.108
Да бе да, сите до еден во Реал ќе се набутате, да го набутам на мамица ви.

Врска нема, тие ионака се вишок во нападот па уште овој им фали.
Сака да извлече побогат договор од Арапите најверојатно па пуштаат патки
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.124
Поени од реакции
4.585
Врска нема, тие ионака се вишок во нападот па уште овој им фали.
Сака да извлече побогат договор од Арапите најверојатно па пуштаат патки
Баш во Сити нашол да пробува да извлече побогат договор. Пеп има да го пушти низ вода одма.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.907
Поени од реакции
24.502
Врска нема, тие ионака се вишок во нападот па уште овој им фали.
Сака да извлече побогат договор од Арапите најверојатно па пуштаат патки
Да го прочиташе текстот ќе сфатеше дека се спомнува трансфер за следно лето, не за ова, а за следно лето се е можно.

Сигурно следно лето од Реал двајца од Брахим, Родриго и Хоселу ќе си отидат, па трансферов на Алварез и не го гледам како нешто невозможно.

Јебига сите овие титули во ЛШ направија Реал да е пак број 1 дестинација за секој фудбалер.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.471
Поени од реакции
17.108
Да го прочиташе текстот ќе сфатеше дека се спомнува трансфер за следно лето, не за ова, а за следно лето се е можно.

Сигурно следно лето од Реал двајца од Брахим, Родриго и Хоселу ќе си отидат, па трансферов на Алварез и не го гледам како нешто невозможно.

Јебига сите овие титули во ЛШ направија Реал да е пак број 1 дестинација за секој фудбалер.
И Алварез ќе оди во Реал резерва да биди ? Оти не гледам покрај Мбапе и Винисиус како би фатил минути, макар си отишле и Брахим, Хоселу и Родриго
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.634
Поени од реакции
23.636


Одамна се нема случено свап дил.
Интересен договор помеѓу двата клуба.
Уште поретко е што 3-ца играчи се вклучени.
A најинтересно е што сите 3ца се црнци во дилот :icon_mrgr:

Не пратите внатрешни трансфери во Серија А да видите како пола младински тим се трампа за првотимец со доплата од 10 милиони на 8 рати по 1 милион а останатите 2 милиони преку премии.
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.211
Поени од реакции
56.911


Одамна се нема случено свап дил.
Интересен договор помеѓу двата клуба.
Кој играч е овој Луиз бе, 20 милиони плус Илинг и Меккени кои според трансфермаркт вредат 13 и 28 милиони евра.
Пак праат некоја шема :D
 
Член од
14 август 2022
Мислења
1.035
Поени од реакции
1.128
Кој играч е овој Луиз бе, 20 милиони плус Илинг и Меккени кои според трансфермаркт вредат 13 и 28 милиони евра.
Пак праат некоја шема :D
После ќе биде пак дека намерно се откажале од Евро такмичење во договор со УЕФА.:LOL:
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.269
Поени од реакции
21.552
И шпански пасош имал Столе.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom