Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.663
Прочитај го постот погоре, ова што се случува на видеава нема никаква врска со тоа што се случува надвор на терените.

Туку @cholismo, водена од влијанието на Твитер, сакаше да објасни дека Винисиус нема право да се жали за расизам бидејќи бил прљав играч.
Ги измеша работите каде што спои работи што се случуваат на терен со работи што не се случуваат на терен, што нема апсолутно никаква допирна точка.
Поентата на моето видео е да се покаже дека враќа со иста мера како што на него му прават.

Нема никаква врска со расизам, правата на црнците, BLM или некаква расна основа.
Прекини бе да се бламираш и да го браниш тоа кретенот цигански да му ја ебам целата фамилија у пичка јас на него. Што не го закачаат Родриго ај еве објасни??? Кај Винисиус проблем е што прв се закача и провоцира па после криви му се сите и нормално кога знае дека е крив удира на картата расизам што е глупо и идиотски. Прво, нека прекине да глуми на терен. Второ, нека прекине да провоцира, и играчи и фанови. Трето, нека прекине да биде циган. Кога ќе ги исполни овие три услови нема да биде вреѓан. Последен пат кога проверив во Реал играат уште 5-6 црнци, Родриго, Камасутра, Рудигер, Милитао, Алаба итн, па не гледам еден од нив да е вреѓан на било каква основа, ниту расистичка ниту лична. Епа размисли зашто го вреѓаат Винисиус и дојди ќе правиме муабет.

Леле уште земал вчера на прес плачел еј, со крокодилски солзи на таа одвратна мајмунска фаца, би го усмртил од ќотек.
 
Последно уредено:

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Прекини бе да се бламираш и да го браниш тоа кретенот цигански да му ја ебам целата фамилија у пичка јас на него. Што не го закачаат Родриго ај еве објасни??? Кај Винисиус проблем е што прв се закача и провоцира па после криви му се сите и нормално кога знае дека е крив удира на картата расизам што е глупо и идиотски. Прво, нека прекине да глуми на терен. Второ, нека прекине да провоцира, и играчи и фанови. Трето, нека прекине да биде циган. Кога ќе ги исполни овие три услови нема да биде вреѓан. Последен пат кога проверив во Реал играат уште 5-6 црнци, Родриго, Камасутра, Рудигер, Милитао, Алаба итн, па не гледам еден од нив да е вреѓан на било каква основа, ниту расистичка ниту лична. Епа размисли зашто го вреѓаат Винисиус и дојди ќе правиме муабет.

Леле уште земал вчера на прес плачел еј, со крокодилски солзи на таа одвратна мајмунска фаца, би го усмртил од ќотек.
Абе деген еден читаш ли што пишувам, вака кога ќе се улеташ како падобранец ми иде се да ти изнавикам.

Каде го бранам јас Винисиус, нека го напаѓаат расистички ме заболе кур. Треба да се научи да се носи со тоа и завршена работа.
Јас ти зборам дека плачењето, и во буквална смисла на зборот после вчерашната пресконференција, НЕМА НИКАКВА ВРСКА СО СЛУЧУВАЊАТА НА ТЕРЕН!!!
Он не плаче што го рокаат играчите на терен, туку дека расистички го навредуваат и на натпревари на кои што не е ни присутен.
Тоа што е прљав играч стои, ама не е расистички навредуван ради тоа.

Не ни знаеш зашто почнаа расистички да го навредуваат, ама доаѓаш тука паметен да се правиш, глуп еден!
Зашто никој расистички не го навредуваше во првите 2-3 сезони од кога дојде во Реал?
Почнаа расистички да го навредуваат зашто почна да ги прославува головите со тоа ШТО ИГРАШЕ КАКО НЕКОЈ КРЕТЕН НА СРЕД ТЕРЕН.
Се ова почна уште во 2022 година, кога почнаа играчиве од Гранада, Мајорка, Кадиз и Атлетико Мадрид рангот да зборат како било дисреспект ако играш додека прославуваш гол, ама читај ја ти @cholismo што збори ебате а ќор натпревар немаш изгледано од Ла Лига.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.168
Поени од реакции
107.663
Абе деген еден читаш ли што пишувам, вака кога ќе се улеташ како падобранец ми иде се да ти изнавикам.

Каде го бранам јас Винисиус, нека го напаѓаат расистички ме заболе кур. Треба да се научи да се носи со тоа и завршена работа.
Јас ти зборам дека плачењето, и во буквална смисла на зборот после вчерашната пресконференција, НЕМА НИКАКВА ВРСКА СО СЛУЧУВАЊАТА НА ТЕРЕН!!!
Он не плаче што го рокаат играчите на терен, туку дека расистички го навредуваат и на натпревари на кои што не е ни присутен.
Тоа што е прљав играч стои, ама не е расистички навредуван ради тоа.

Не ни знаеш зашто почнаа расистички да го навредуваат, ама доаѓаш тука паметен да се правиш, глуп еден!
Зашто никој расистички не го навредуваше во првите 2-3 сезони од кога дојде во Реал?
Почнаа расистички да го навредуваат зашто почна да ги прославува головите со тоа ШТО ИГРАШЕ КАКО НЕКОЈ КРЕТЕН НА СРЕД ТЕРЕН.
Се ова почна уште во 2022 година, кога почнаа играчиве од Гранада, Мајорка, Кадиз и Атлетико Мадрид рангот да зборат како било дисреспект ако играш додека прославуваш гол, ама читај ја ти @cholismo што збори ебате а ќор натпревар немаш изгледано од Ла Лига.
Види умрен човек, но пред се и незакопан. Не бе ти знаеш зашо почнале да го навредуваат ебате. Еве ај на нас неписмените објасни ни зошто него го навредуваат а не другите цигани од Реал. Повели.
Друго, се да ти ебам, гледам Ла ЛИГА и пратам што се дешава, затоа и се убацив. Ме нервираш и не кур го брани кога е умрен и незакопан, како и ти секако.
Спортски поздрав.
 

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
Тоа што е прљав играч стои, ама не е расистички навредуван ради тоа.
Не бе, на еци пеци пец го избраа баш него, нема врска тоа што се понаша како мајмун :pos:

Пола екипа на Реал се црнци, пардон, играчи со темна боја на кожа (осетливи сте фановите на Реал Хелсиншки Комитет Мадрид на расизам): Алаба, Милитао, Белингам, Вини <3 , Родриго, Камавинга, Чуамени, Ридигер, Менди.
Како ниеден освен Вини Џуниор срцката нема проблеми со расизам?
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.844
Поени од реакции
24.280
Не бе, на еци пеци пец го избраа баш него, нема врска тоа што се понаша како мајмун :pos:

Пола екипа на Реал се црнци, пардон, играчи со темна боја на кожа (осетливи сте фановите на Реал Хелсиншки Комитет Мадрид на расизам): Алаба, Милитао, Белингам, Вини <3 , Родриго, Камавинга, Чуамени, Ридигер, Менди.
Како ниеден освен Вини Џуниор срцката нема проблеми со расизам?
Еве ти за Милитао и Рудигер, овие се директно нападнати од фанови на противнички екипи во Ла Лига, или и они имаат провоцирано?
Ма да за нив не е интересно, зашто кур ги боли и имаат научено да се носат со тоа.
Винисиус е дегенрик што е психичка доста лабилна личност и ова допира до него што прави уште толку кај фановите расистички да го навредуваат.



А еве ти и за другите, кои што викаш дека немале проблем со расизам.

Камавинга, откако го повреди Нкунку.


Чуамени, откако Франција изгубија од Аргентина.


И најјакото, Алаба кој го вреќаа фанови на Реал зашто гласал за Меси, а не Бензема.


Стои дека Винисиус е провокатор, поради тоа и си го добива на терен од противнички играчи и не е заштитен од судијата.

Меѓутоа дека расистички навреди почнале поради провокации од страна на Винисиус е тешка пропаганда што многу лесно се голта во Шпанија, за да се оправда тоа однесување.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
15.145
Поени од реакции
16.658
Абе деген еден читаш ли што пишувам, вака кога ќе се улеташ како падобранец ми иде се да ти изнавикам.

Каде го бранам јас Винисиус, нека го напаѓаат расистички ме заболе кур. Треба да се научи да се носи со тоа и завршена работа.
Јас ти зборам дека плачењето, и во буквална смисла на зборот после вчерашната пресконференција, НЕМА НИКАКВА ВРСКА СО СЛУЧУВАЊАТА НА ТЕРЕН!!!
Он не плаче што го рокаат играчите на терен, туку дека расистички го навредуваат и на натпревари на кои што не е ни присутен.
Тоа што е прљав играч стои, ама не е расистички навредуван ради тоа.

Не ни знаеш зашто почнаа расистички да го навредуваат, ама доаѓаш тука паметен да се правиш, глуп еден!
Зашто никој расистички не го навредуваше во првите 2-3 сезони од кога дојде во Реал?
Почнаа расистички да го навредуваат зашто почна да ги прославува головите со тоа ШТО ИГРАШЕ КАКО НЕКОЈ КРЕТЕН НА СРЕД ТЕРЕН.
Се ова почна уште во 2022 година, кога почнаа играчиве од Гранада, Мајорка, Кадиз и Атлетико Мадрид рангот да зборат како било дисреспект ако играш додека прославуваш гол, ама читај ја ти @cholismo што збори ебате а ќор натпревар немаш изгледано од Ла Лига.
Не е само прославувањето со себично играње туку и ги провоцора навивачите и играчите, му довикува на екипи за испаѓање дека се низок ранг, лани на навивачите на Валенсија му викаше втора лига дека ќе испаднат, после тоа го обвини цел стадион дека се расисти за после тоа на судење да изјави дека само неколкумина му дозволувале не мислел така.
На Кадиз исто така ги нарече екипа од втор ранг
Ги провоцора играчите, демек тој игра за Реал а тие за ебиветер екипи, секогаш се тапка по амблемот, вреѓа, мафта со рацете се буни кај судии, едноставно дно од човек
А да дека го спомна и Ридигер, после Винициус тој е на второ место за најдвратен играч, опасен провокатор, дури и од Винициус мене ми е поодвратен
 

ManUtdChampions

Lleyton Hewitt
Член од
5 февруари 2009
Мислења
32.412
Поени од реакции
42.670
Еве ти за Милитао и Рудигер, овие се директно нападнати од фанови на противнички екипи во Ла Лига, или и они имаат провоцирано?
Ма да за нив не е интересно, зашто кур ги боли и имаат научено да се носат со тоа.
Винисиус е дегенрик што е психичка доста лабилна личност и ова допира до него што прави уште толку кај фановите расистички да го навредуваат.



А еве ти и за другите, кои што викаш дека немале проблем со расизам.

Камавинга, откако го повреди Нкунку.


Чуамени, откако Франција изгубија од Аргентина.


И најјакото, Алаба кој го вреќаа фанови на Реал зашто гласал за Меси, а не Бензема.


Стои дека Винисиус е провокатор, поради тоа и си го добива на терен од противнички играчи и не е заштитен од судијата.

Меѓутоа дека расистички навреди почнале поради провокации од страна на Винисиус е тешка пропаганда што многу лесно се голта во Шпанија, за да се оправда тоа однесување.
Ама сегаде низ светот е вака. На Сака, Рашфорд и Санчо им ебаа матер во Англија после финалето со Италија. Е сега дали е случајност или не тоа што 3цата црнци промашија пенали, нема да коментирам. :D

Отвори фан клуб Јунајтед после кикс на Онана, ќе видиш што се случува.

Ама ниеден од овие играчи, не замара судии, плаче по прес конференции и глуми некоја жртва. Ќе даде изјава и идемо даље.

Проблемот со Винициус е што нема никаква самоконтрола. Самиот кажа дека се почна од неговите прослави. На некои екипи не им се допаѓало дека танцува после даден гол, а тој што направи после коментари? Танцуваше уште повеќе, со цел да провоцира.

Епа сега му најдоа нешто што не му се допаѓа на него и ќе му го прават и они истото. Цел свет веќе научи дека дечкото не брои ни до 3 и веднаш избувнува. И сега едноставно ќе се изживуваат со него. Тој самиот треба да ги смири страстите, бидејќи еден против цел свет е загубена војна.

Слично и со реакциите према противничките играчи. Читам по интернет фанови на Реал го правдат, бидејќи многу го фаулирале. Па секое крило што е брзо и пробивно јаде ќотек, таков е фудбалот. Ако не му се допаѓа нека игра балет. Ама и тука противниците го знаат веќе дека рипка веднаш како млад мајмун, па сега тек ќе јаде ќотек секоја утакмица, со цел да го наместат на картон.
 
Последно уредено:
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Пред некое време кај трендо објавија видео со фаули врз Роналдо во дресот на Манчестер. Споредба, благе везе нема дека стартовине над Вини се опасни.

И тоа Роналдо важеше за плачко.

 

Чекич

Мајкл Оливер судиски боготац
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.991
Поени од реакции
6.244
Винициус да нема испади, да биде фер коректен играч, пак ќе сакам да го шлапнам по муцката со кофа.

За вакви само Ибра, ќе му ја промени кариерата во тениски играч од страв од контакт со други играчи.
Да да, баш Ибра ќе му ја промени. Го најде правиот пример. Што ќе му направи, ќе му протне Чак Норис хехенце ?
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.779
Поени од реакции
10.545
Да да, баш Ибра ќе му ја промени. Го најде правиот пример. Што ќе му направи, ќе му протне Чак Норис хехенце ?
tumblr_niss9p4fo81tp5565o1_400.gif
Само вака ќе му напрај на малиот црњо
 
Член од
7 август 2011
Мислења
848
Поени од реакции
1.759
Винисиус е провокатор, поради тоа и си го добива на терен од противнички играчи и не е заштитен од судијата.
Ти Џонтра го сомневаш дали гледал Ла Лига, а ја тебе сега почнав да те сомневам дали си ти добар?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom