Фудбалски/трансфер дискусии

C

confusion

Гостин
Како кец на десетка им доаѓа на Јувентус ова со Погба, ќе имаат легитимен изговор да му го раскинат договорот без да му платат цент оштета. Какво фијаско од играч.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.869
Поени од реакции
10.481

Најдобриот везњак на негова позиција. :D
Апгрејд на Јаја Туре
Искрено имаше јаки предиспозиции ама за жал циганското излезе појако од се
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
8.938
Поени од реакции
54.810
Фино.
Верати 45 у Катар
Диало 15 у Катар
Нејмар 90 у Арабија
Вајналдум 8 у Арабија
Плус Дракслер у Катар
Близу 200 милиони приход само од Арапите. Мочај се у уста на глупердите од Уефа.

 
Член од
22 декември 2011
Мислења
1.982
Поени од реакции
4.108
Повеќе ме изненади фактот што Дракслер уште бил во ПСЖ него ли што ќе замине сега во Катар. Сосема го заборавив типот.

Тие се тие таленти од ФИФА 2014, Дракслер и Мејер од Шалке, лабаво идеа 90+ на менаџер. А во живо се изгубија како пенкало од кладилница.
 
Член од
13 август 2023
Мислења
482
Поени од реакции
1.134
Малку појќе. :D
Автоматски споено мислење:


Го нема свињата да го вади од :гомце:
Ако беше се уште кај нас како ќе се вклопеше во моменталната ситуација, на сите лајна последните месец и пол, два, уште тој фалеше со допингот сега и се ќе беше комплетно да го преснимиме титаник.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom