Фудбалски/трансфер дискусии

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.309
Поени од реакции
26.221


Се надевам Арсенал ќе побрзаат и ќе го потпишат што е можно побрзо бидејќи не ни треба уште една сезона со лажни 9-ки или Чупо Мотинг. :cautious:
 
Член од
14 април 2012
Мислења
32.328
Поени од реакции
65.314
Oд многу фанови на Арсенал го читам истово. Ретко кој го сака играчов.
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.309
Поени од реакции
26.221
А еве доказ дека Тухел го замислува како 9-ка.


Беркамп, Ван Перси...:rolleyes:
Автоматски споено мислење:

Oд многу фанови на Арсенал го читам истово. Ретко кој го сака играчов.
Тие општо можеби се сомневаат бидејќи го гледаат како плејмејкер, а го имаат Одегард. Некако не им е потребен мислам.
Проблемот е кај нас што повторно ќе заглавиме без прав напаѓач доколку се впуштат во сериозни преговори и доколку прифати Хаверц да се врати во Германија бидејќи Тухел го замислува како Беркамп и Ван Перси.
 
Последно уредено:

Mad_Coko

blow me!
Член од
21 август 2010
Мислења
7.356
Поени од реакции
12.769
Тие општо можеби се сомневаат бидејќи го гледаат како плејмејкер, а го имаат Одегард. Некако не им е потребен мислам.
Проблемот е кај нас што повторно ќе заглавиме без прав напаѓач доколку се впуштат во сериозни преговори и доколку прифати Хаверц да се врати во Германија бидејќи Тухел го замислува како Беркамп и Ван Перси.
ako ne se lazam Tuhel imase edna izjava deka sakal vo timot golovite da bidat raspredeleni pomegju poveke igraci, ne sakal klasicen spic duri gi imase navedeno Arsenal i Liverpul(od pred nekoja godina) kako primer.
 
Последно уредено:
C

confusion

Гостин
Господинот Тухел работи за Челзи и од друг клуб, респект.
Факт е дека Хаверц под негова палка играше најдобро ама пак не е голгетер и е екстремно неконстантен играч, топло ладно. Секако во Бундес ќе ги полни без проблем тие боранија екипи.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.040
Поени од реакции
25.006
Не разбирам што е со овој Нигелсман?

Ова е трет клуб со кого влага во преговори, после Челзи и Тотенхем, и преговорите пропаѓаат.

Не ми е јасно што е проблемот, премногу работи им бара што не можат да му исполнат клубовите или нешто друго е проблемот?

 
C

confusion

Гостин
Мене ми изгледа на многу препотентно и арогантно човече, има и такви муабети дека е тежок за работа, чуден тип. Кој го знае, сигурно бара комплетна контрола во се, негов последен збор во се и најголем дел од клубовиве не сакаат да му го дадат, што и не треба.
 

Тишка

Кротитељ
Член од
1 јуни 2011
Мислења
6.949
Поени од реакции
9.581
Не разбирам што е со овој Нигелсман?

Ова е трет клуб со кого влага во преговори, после Челзи и Тотенхем, и преговорите пропаѓаат.

Не ми е јасно што е проблемот, премногу работи им бара што не можат да му исполнат клубовите или нешто друго е проблемот?

Ко ќе видиш кој екипи се во прашање валјда неќит да бидит набркан по година - две како пес.
 
Член од
7 август 2011
Мислења
984
Поени од реакции
2.050
Кој го знае, сигурно бара комплетна контрола во се, негов последен збор во се и најголем дел од клубовиве не сакаат да му го дадат, што и не треба.
Па како тренер и треба да имаш комплетна контрола а не Тод да се меша и да ги купува црните другарчиња на Даворче без негова дозвола.
 
Член од
14 август 2018
Мислења
4.628
Поени од реакции
10.303
Реално, не е работа на тренерот да бира играчи по желба, како на фудбал менаџер!
Таа мода почна со Ферги у Енглеска, кога тренерот беше и менаџер и све.

Селектор на репрезентација да! Ама самото име кажува дека тој не ги тренира, туку само селекција прави (семантичко точно).

Многу сила си земаа “тренериве” последниве две-три децении…
Посебно изразено кај топ тимови, кои и пари имаат…

Па на еден е*ен Пеп, ливчиња му пуштаа во финалето од стручниот штаб! Е ате тренерот…
 
Член од
11 јуни 2023
Мислења
90
Поени од реакции
285
Реално, не е работа на тренерот да бира играчи по желба, како на фудбал менаџер!
Таа мода почна со Ферги у Енглеска, кога тренерот беше и менаџер и све.

Селектор на репрезентација да! Ама самото име кажува дека тој не ги тренира, туку само селекција прави (семантичко точно).

Многу сила си земаа “тренериве” последниве две-три децении…
Посебно изразено кај топ тимови, кои и пари имаат…

Па на еден е*ен Пеп, ливчиња му пуштаа во финалето од стручниот штаб! Е ате тренерот…
Е како да не ги избира менаџерот играчите бе друже? Кој да ги избира ако не тој? Секој менаџер си има свој стил на игра и играчи кои одговараат или не на тој стил и систем. И сега велиш некој од страна да му носи играчи. И потоа при евентуален неуспех тој ја губи работата, така? Кога од некој бараш одговорност, логично и сосема нормално е да му дадеш слобода тој да си бира играчи и да си составува тим, не гледам ништо чудно тука.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.330
Поени од реакции
11.174
Е како да не ги избира менаџерот играчите бе друже? Кој да ги избира ако не тој? Секој менаџер си има свој стил на игра и играчи кои одговараат или не на тој стил и систем. И сега велиш некој од страна да му носи играчи. И потоа при евентуален неуспех тој ја губи работата, така? Кога од некој бараш одговорност, логично и сосема нормално е да му дадеш слобода тој да си бира играчи и да си составува тим, не гледам ништо чудно тука.
Си носиш тренер според играчите, не може да го донесеш Мурињо и да очекуваш дека ке играат како под Пеп
 

Kajgana Shop

На врв Bottom