Фудбалски/трансфер дискусии

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Dete od Baern koe igra 12 godini vo klubot posle tolku vreme go izgubi Baern-genot "mia san mia". Od sega me fakja nostalgija.
И каква ти е оваа идиотска логика?
Мора да умрат играчите во клубот во кој пораснале како играчи, така?

- Тиаго си отиде заради тоа што сакаше промена. 50м да му дадеа (фигуративно кажано) - ќе си отидеше.
- Алаба ќе си оди затоа што не му плаќаат колку сака (сосема заслужено не му даваат) и тоа е тоа.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Falk povekje utina nego sto gagja.
Немам поима, секако се зезам малце со Стелт и компанија, поточно Стелт и Ули хехехе. Иначе Интер го бараше Алаба летово ама преголема плата бараше, околу 20м, плус трансферот, едноставно неизводлив беше тој потег. Вака на фри е поостварлива опција, само има доста клубови заинтересирани за него. Рано е како и да е, има Алаба уште 70% од тековната сезона да доигра за Баерн.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
4.731
Поени од реакции
9.782
Печен е за во Барса Алаба, статус here we go :D Алба е стар веќе, плус овој скоро исто име има, нема да се примети одма ќе се вклопи. Фри трансфер, платата ќе се покрие со 41 милиони од трансферот на Фирпо...само да не банкротираме до лето.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Немам поима, секако се зезам малце со Стелт и компанија, поточно Стелт и Ули хехехе. Иначе Интер го бараше Алаба летово ама преголема плата бараше, околу 20м, плус трансферот, едноставно неизводлив беше тој потег. Вака на фри е поостварлива опција, само има доста клубови заинтересирани за него. Рано е како и да е, има Алаба уште 70% од тековната сезона да доигра за Баерн.
Колку зима најплатениот играч во Интер?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
И каква ти е оваа идиотска логика?
Мора да умрат играчите во клубот во кој пораснале како играчи, така?

- Тиаго си отиде заради тоа што сакаше промена. 50м да му дадеа (фигуративно кажано) - ќе си отидеше.
- Алаба ќе си оди затоа што не му плаќаат колку сака (сосема заслужено не му даваат) и тоа е тоа.
Kako be ne morat da umrat vo klubot? Ti prv ovde skakas ako si zamine nekoj igrac od Dortmund. Sega posle Thiago izgleda uste eden prvotimec i stolb ke gubite. Inace Thiago sega igra vo podobra liga, zema sigurno pogolema plata i igra vo tim koj e vo ist rang na Baern momentalno. Ama da, vo Minhen uste e kazuvaat prikaznata deka sakal promena. Mozebi vremeto vo anglija povekje mu odgovara, ne znam ili Liverpul e poubav grad od Minhen.

Inace normalno Alaba si odi za pari, cel fudbal se vrti za pari i retki se igracite koi od drugi pricini ostanuvaat vo eden tim i odbivaat povekje pari. Alaba mu e ponudena plata od 11+7m EUR. Ako go ceni klubot oti da ne igra i za 1-2m EUR pomalce i onaka toa za nego se samo cifri nema ni da gi oseti.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Колку зима најплатениот играч во Интер?
Лукаку околу 8-9 ако не се лажам, ме мрзи да гуглам. Ок, знам што е поентата и нагласив дека се зезам, освен ако Алаба не прифати помала плата од таа што ја бараше летово и сега во Баерн.

Од друга страна, еве ако иде во Сити, мислиш дека КДБ, Агуеро и Стерлинг не би се побуниле што овој ќе зема повеќе плата од нив? Буквално за сите заинтересирани клубови за него е истата приказна.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Kako be ne morat da umrat vo klubot?
Ti prv ovde skakas ako si zamine nekoj igrac od Dortmund. Inace Thiago sega igra vo podobra liga, zema sigurno pogolema plata
Па мора ли да умрат во клубот бе, какви ти се овие луцидни постови ало? Мора ли да се пензионираат во Баерн?
Па еден ШВАЈНШТАЈТЕР, легенда на Баерн како што вие воопшто и НЕМАТЕ во поновата историја - сакаше да проба во друга екипа и лига и отиде во Јунајтед.

- Тиаго зема ПОМАЛА плата во Ливерпул отколку што му нудеа во Баерн, сакаше да проба и друга лига и средина откако освои СЕ (освен Светско клупско) со Баерн.
- Вие сте купи-продај екипа, срамота е воопшто да ја спомнеш и споредиш трансфер-политиката со таа на Баерн.
Вие ги продавате играчите за профит и само за профит или ако се флопови, кај нас си одат откако ќе се презаситат, сакаат промена или не ги исполнат очекувањата.
Вие ги продавате и со исполнети и надминати очекувања, само за профит.
ФК Излог.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Inace za pofalba e postapkata na Baern i da postavi granica. Igracite zbesnaa 25m EUR plata za Alaba vo situacija na Corona. Kutriot toj inace bi bil na pitacki stap. Ali za zal ke se najde nekoj drug sto ke mu plati sose signign fee.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.556
Поени од реакции
52.348
Лукаку околу 8-9 ако не се лажам, ме мрзи да гуглам. Ок, знам што е поентата и нагласив дека се зезам, освен ако Алаба не прифати помала плата од таа што ја бараше летово и сега во Баерн.

Од друга страна, еве ако иде во Сити, мислиш дека КДБ, Агуеро и Стерлинг не би се побуниле што овој ќе зема повеќе плата од нив? Буквално за сите заинтересирани клубови за него е истата приказна.
Епа тоа беше проблемот и летово, не знам дали некој клуб би му дал толкава плата. Ако не изигра прејака сезона, тешко дека и следно лето некој би му ја дал.
Кај Сити мислам дека веќе се околу таа сума Агуеро и Де Брујн, па не би ја уништиле цела структура на плати доколку го сметаат за толкава ѕвезда и му дадат толкава плата. Во Интер ете би било повеќе од дупло повеќе :D
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Па мора ли да умрат во клубот бе, какви ти се овие луцидни постови ало? Мора ли да се пензионираат во Баерн?

- Тиаго зема ПОМАЛА плата во Ливерпул отколку што му нудеа во Баерн, сакаше да проба и друга лига и средина откако освои СЕ (освен Светско клупско) со Баерн.
- Вие сте купи-продај екипа, срамота е воопшто да ја спомнеш и споредиш трансфер-политиката со таа на Баерн
Vistina sporedbata na transfer politikata nema smisla. Baern go poklonuva Thiago i mozebi ke go izgubi Alaba za bez pari. Za razlika Dortmund zede 150m EUR za Dembele i ne popusti za Sancho.
 
Член од
23 август 2010
Мислења
38.163
Поени од реакции
107.619
Епа тоа беше проблемот и летово, не знам дали некој клуб би му дал толкава плата. Ако не изигра прејака сезона, тешко дека и следно лето некој би му ја дал.
Кај Сити мислам дека веќе се околу таа сума Агуеро и Де Брујн, па не би ја уништиле цела структура на плати доколку го сметаат за толкава ѕвезда и му дадат толкава плата. Во Интер ете би било повеќе од дупло повеќе :D
Види, покрај платата ја мислам дека ликов сака и промена малце. Нема да ме чуди да прифати помала плата летоска од тоа што моментално го бара... Ќе наредат нешо со бонуси кур се тресе, зашо реално во време на Ковид да бараш 20м плата а си дефанзивец малце нема логика.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
Vistina sporedbata na transfer politikata nema smisla. Baern go poklonuva Thiago i mozebi ke go izgubi Alaba za bez pari. Za razlika Dortmund zede 150m EUR za Dembele i ne popusti za Sancho.
Кажи пак за платата на Тијаго, нели поголема земал во Ливерпул, затоа си отишол? Што бегаш од фактите како пи*е сега?

Што направивте значително со 150м од Дембеле, ШТО?
Апсолутна нула, ништо видливо.
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Кажи пак за платата на Тијаго, нели поголема земал во Ливерпул, затоа си отишол? Што бегаш од фактите како пи*е сега?

Што направивте значително со 150м од Дембеле, ШТО?
Апсолутна нула, ништо видливо.
Aj kazi kolku ponudi Baern i kolku zema Thiago sega. Ja citav deka sega e megju najplatenite vo Liverpool ama ne gi znam brojkite.

Od prodazbata na Dembele Dortmund do denes primer kupi igraci kako Haaland i Sancho. Akanji i Zagadou koi se prvotimci vo normalni uslovi, Guerreiro, Witsel. Vo globala odlicni transferi. Plus nivoto na plati e daleku povisoko i so toa Dortmund e pokonkurenten na transfer pazarot. Inace Dortmund i Baern gi delat najmalce 200m EUR razlika godisno i so prodazba na Dembele ima razlika. Sepak ne mozes da negiras deka Dortmund daleku pravi podobri transferi od Baern.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom