Фудбалски/трансфер дискусии

Ернесто ЧЕ Гевара

Hasta La Victoria Siempre
Член од
21 јуни 2010
Мислења
14.125
Поени од реакции
20.990
Баниран сум во темата за официјални трансфери, па не можам да му реплицирам на @Васил МКД , затоа вака со слики :D
Screenshot_20200929_120328.jpg Screenshot_20200929_120914.jpg

Зошто Мигелон се презива Перико, а Фран Мерида е само Фран Мерида, без Перико? :D :D

Иначе, perico е прекар за навивачите на еспањол (како што се cules на Барселона, или madridistas на Реал).
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
МЈ ќе испаднат преглупи при вакво сценарио, година дена траат муабетиве како баш он е идеално решение за нападот, ако сега платат 120 само си изгубија време со веќе почната лига. Мада, мислам дека нема шанси да се деси вакво нешто, језда е Дортмунд, ама зарем е можно да испаднат толку смешен клуб после сите тие изјави летово и последен ден да го дадат, макар и за 120, без да имаат време за соодветна замена.

Сега читам некои муабети за Дембеле во Јунајтед, има нешто такво кај вашите блиски новинари? :D
Нема ама не ме чуди. Лично вака ако те интересира мое мислење, не верувам зошто Солскер ептен има запнато за Санчо ама пак ти викам не би ме чудело. :)
Автоматски споено мислење:

Овие од јунјатед до 5 да видиме до каде можат да стигнат со понудиве.. :) :) Прегледај го приврзокот 268601
Сега ако се водиме според ултра досетливите смешки на одредени членови треба да ти направам некоја смешка каде што ќе го спомнам Јувентус и пари кои Јувентус никогаш (или барем во блиска иднина) нема да може да си дозволи да ги понуди за еден играч.

Чисто да доловам колку се глупи репликите кога спомнувате клуб за кој друг член навива во обид да не останете без реплика. Извини Дино ама постов твој ми се најде како темплејт :)
 
Член од
16 ноември 2013
Мислења
8.565
Поени од реакции
13.895
МЈ ќе испаднат преглупи при вакво сценарио, година дена траат муабетиве како баш он е идеално решение за нападот, ако сега платат 120 само си изгубија време со веќе почната лига. Мада, мислам дека нема шанси да се деси вакво нешто, језда е Дортмунд, ама зарем е можно да испаднат толку смешен клуб после сите тие изјави летово и последен ден да го дадат, макар и за 120, без да имаат време за соодветна замена.

Сега читам некои муабети за Дембеле во Јунајтед, има нешто такво кај вашите блиски новинари? :D
Глупердите од АС, значи ништо. Иначе баш би било јако да има вакво нешто, урлање ќе е на форумов кога со плејстејшенот и цела багра ѓупци со него ќе им слета во Манчестер :D Со Погба ќе метат пес без престан :pos:
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.627
Поени од реакции
14.403
@Uli Hoeneß - Имаш вето за постирање било какви твитови неповрзани со Баерн, се додека не потпишат 2-3 нови играчи.

Фала.
Автоматски споено мислење:

Leeds je postigao dogovor sa Bayernom oko transfera Michael Cuisance’a.Bayernu će od ovog transfera pripasti 22m € ( 20m £ ).
Preostaju samo još sitni detalji oko igrača i kluba da se dogovore.Bayern je takodjer u ugovor ukljucio buyback klauzulu. [ David Ornstein - The Athletic
Од малку играчи - уште помалку.
Ако не купат уште минимум тројца, пиши пропало.
 
Последно уредено:

G@rfielD

Модератор
Член од
10 февруари 2007
Мислења
10.729
Поени од реакции
9.712
Ќе го земе Јунајтед Санчо на крај ќе видите. Уште ништо не купија се чека на Санчо гарант иначе до сега ќе земеа некоја друга опција. Мада искрено не знам зошто толку запнаа толкави пари за него да фрлаат а потенки се на други позиции.
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
7.504
Поени од реакции
6.135
Ќе го земе Јунајтед Санчо на крај ќе видите. Уште ништо не купија се чека на Санчо гарант иначе до сега ќе земеа некоја друга опција. Мада искрено не знам зошто толку запнаа толкави пари за него да фрлаат а потенки се на други позиции.
На кои други позиции?
 

Staufer

Вардар - Егеј - Пирин: Македонија!
Член од
17 јануари 2008
Мислења
16.195
Поени од реакции
21.347
Ако не го земат, Игорче ќе умара како Дортмунд не продавале, не биле веќе таков клуб а ако го продадат, ќе се теши дека го продале многу пари, знаеле да продаваат.
Ako go prodadat slobodno neka se zakopaat. So najavite sto gi imaa. Ama dur ne slusnam vest od seriozna Germanska strana ne bi se voznemiruval iskreno. Inace: I da dale ponuda (sto ne veruvam) normalno e da se odbie vo ovaa situacija. Ne se smeni znaci nisto. Ke ima do krajot na transfer periodov uste mnogu Tweets od novinari koi i onaka celo leto utnuvaat.
 
Последно уредено:

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
29 јуни 2018
Мислења
3.471
Поени од реакции
5.474
Ќе го земе Јунајтед Санчо на крај ќе видите. Уште ништо не купија се чека на Санчо гарант иначе до сега ќе земеа некоја друга опција. Мада искрено не знам зошто толку запнаа толкави пари за него да фрлаат а потенки се на други позиции.
Имаат дупки, но немаат ниту едно десно крило у тим. За лингард не знам само која позиција ја игра. Добро тоа и он не знае. Мата природно е 10ка, Гринвуд плаче за 10ка/централно да се игра.
На сиге позиции имаат барем една океј опција што би можела да закрпи, десното крило им е единствена позиција каде што немаат ни стартер а ни добра резерва за од клупа. :)
Автоматски споено мислење:

Шала на страна, Рашфорд не играше шпиц едно време ?
 
Член од
27 јуни 2020
Мислења
3.175
Поени од реакции
7.436
Шала на страна, Рашфорд не играше шпиц едно време ?
Играше кога се обидуваа Марсијал да биде крило а Рашфорд шпиц, но обратно е многу подобро. Марсијал после короната беше еден од најдобрите во екипата. Проблемот е што Манчестер нема никаков напад по десна страна, па противничките одбрани не се ни обидуваат да бранат од таму, туку го гушат Марсијал на средина и Рашфорд на лево, па двата понекогаш изгледаат дека не можат да се состават со топката. Нека земе едно класично десно крило Јунајтед па ќе видиме колку се добри Рашфорд и Марсијал.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
И Мата едно време играше десно крило ама не е тоа тоа. Рашфорд е крилен напаѓач (крилест бек :D ) , Марсијал е шпиц.


Од Талат болеста може е :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom