Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
17 август 2009
Мислења
3.677
Поени од реакции
5.305
Ло Селсо, Рубен Невес не заебавај ќе се изгубат начисто у Реал. Погба не чинел Рубен Невес ќе ни ја опраи средината, sure...
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.711
Поени од реакции
52.642
Со Погба ептен би се заебале, треба да се среќни што Јунајтед одбива да го пушти.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.107
Поени од реакции
18.028
Ло Селсо, Рубен Невес не заебавај ќе се изгубат начисто у Реал. Погба не чинел Рубен Невес ќе ни ја опраи средината, sure...
Зошто мислиш така ? Баш овие двата се многу квалитетни играчи, е сега не се име јбг ама можат многу да допринесат за играта на Реал.
Сега тешко е да се најди адекватна замена за Модрич и Крос затоа пто тие беа страва играчи во нивниот прајм, Канте е можеби таков ама тешко Челзи да го пушти шо знам, ама зошто да не се проба со поефтина варијанта
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
9.037
Поени од реакции
24.998
Канте, Савич, Ло Селсо, Рубен Невес, Пјанич, овие ми дојдоја на ум, освен Канте и Савич мислам дека другите нема да коштаат повеќе од 80 мил. евра а се многу добри играчи.
Можиме Томас Парти да ви го дајме во знак на благодарност за Љоренте и Хамес ако ни го пуштите :)
И кој од овие што ги наброја е лидер во својата екипа кај што игра, па за да биде лидер во Реал?
Зашто нели, муабетот почна дека Погба би бил лош избор зашто не е лидер на екипа, а на Реал тоа му требало.. според тебе.
И сеа види што играчи наброја.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.107
Поени од реакции
18.028
И кој од овие што ги наброја е лидер во својата екипа кај што игра, па за да биде лидер во Реал?
Зашто нели, муабетот почна дека Погба би бил лош избор зашто не е лидер на екипа, а на Реал тоа му требало.. според тебе.
И сеа види што играчи наброја.
Канте цела средина во Челзи ја држи, Савич иако мислам дека имаше слаба сезона во Лацио исто цел тим на грб го носеше претходните сезони.
Погба даб ин мастерклас ќе ве опраи, дај Боже да го земите и дајте му плата 20-30 милиони па кога ќе му проработат бубачките во глата ќе барате екипа да го одкупи како за Бејл шо барате сега.
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.800
Сигурно Канте ќе биде тој шо ќе ја опраи средината на Реал ;)

Kанте нит е технички поткован ко Крос/Модриќ, нит може да диктира игра, ствара шанси ко шо треба за да биде адекватна замена и да има подобрувања во нивната игра.

Замена за Касемиро, можеби.
 

Трибиани

Ванда Вештерката
Член од
21 јули 2018
Мислења
3.753
Поени од реакции
8.846
На Реал му помина возот летото 2017 кога не го купија Мбапе..на волеј му беше наместен...сега нека се чешаат за ремонт и секоја година со 0 титули...80% од тимот истрошен без никакви амбиции и играчи што не даваат 100% секој натпревар...Мбапе е чудовиште и сам ќе ги добиваше малите екипи а вака пак ќе се вртат Бензема,Иско и Марсело на левата страна ,а на десната Карвахал ќе пушта непотребни центаршутеви до никој.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.107
Поени од реакции
18.028
Сигурно Канте ќе биде тој шо ќе ја опраи средината на Реал ;)

Kанте нит е технички поткован ко Крос/Модриќ, нит може да диктира игра, ствара шанси ко шо треба за да биде адекватна замена и да има подобрувања во нивната игра.

Замена за Касемиро, можеби.
Па нив цел ремонт им треба во средина не само еден играч
 
Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.800
Па нив цел ремонт им треба во средина не само еден играч
Муабетот ми е дека Канте не им решава ниеден проблем у средина, нормално нема у едно лето да ги заменат сите тројца али најочајно им фали играч кај шо игра Модриќ, најсигурен мене за таа позиција ми личи Ериксен ама не гледам дека Реал е нешто заинтересиран за него.

Погба ми е енигма, си отиде од Јуве за да стане лидер у Јунајтед ама пропадна ко кауч, 0 напредок за 3-4 сезони, преголем ризик на Реал би било да се ослонат на него.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.107
Поени од реакции
18.028
Муабетот ми е дека Канте не им решава ниеден проблем у средина, нормално нема у едно лето да ги заменат сите тројца али најочајно им фали играч кај шо игра Модриќ, најсигурен мене за таа позиција ми личи Ериксен ама не гледам дека Реал е нешто заинтересиран за него.

Погба ми е енигма, си отиде од Јуве за да стане лидер у Јунајтед ама пропадна ко кауч, 0 напредок за 3-4 сезони, преголем ризик на Реал би било да се ослонат на него.
Не знам, од сите везњаци мислам дека Погба им е лош избор, а и џабе прајме муабет кој и да дојди Модрич нема да биди седнат на клупа така да...
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
10.312
Поени од реакции
11.128
на Реал најголема загуба им е Роналдо односно транзицијата послем него ке биде долга
убаво спомна некој дека со Мбапе утнаа


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
28 февруари 2017
Мислења
2.770
Поени од реакции
2.682
Стигнал ама не потпишал.
Демек за два три дена ќе одлучеле.
 
Член од
5 март 2018
Мислења
16.107
Поени од реакции
18.028
Арно рече Џек играч нема да ни продат поќе :)
 

Uli Hoeneß

Präsident
Член од
6 август 2010
Мислења
14.305
Поени од реакции
26.213
Пепе га е измислија фудбал и крикет за Гнабрита. Гнабри још у Арсенала беше едно од најисфорсирани деца, чист просек, у ПЛ куде што се игра мушки фудбал и јака дефанзива, неможеше еднога играча да пројде, губеше се у простор ама сга е у Баерн па е мора да биде едн од најбољи играчи, нема везе. Мене ми е мило што Баерн ќе га папа од Арсенала за играча иако сакаше Пепе да дојде у Челзи, боље у Арсенала неголи Баерн, пошто Баерн сас свакога играча овој лето што се повржа, тија њини масони од Управу искачав сас изјаву дека Баерн е мес ќе ун клаб и дека сви сануев тамо да идев, епа еве ви га, сас све кромид, на здравје.
Кој бре рече дека Гнабри е еден од најдобрите? Тоа кој ќе биде појак во иднина ќе видиме али сега Пепе да го правите Мбапе за Гнабри?
:bravobe:
Не бил добар во Арсенал, а и не ни добил доволно шанса или ти го гледаше вториот тим на Арсенал каде што и најчесто играл па од таму си донел заклучок каков е?
Па и го одбил Баерн за да оди во Арсенал, каков филм сте си направиле :pos:
Точно е дека го следеле како што следеле и следат многу играчу што е нормално ама немало никакви преговори помеѓу Баерн и Лил за него така да не забегувајте и не извртувајте муабети сега како демек Пепе ги одбил Баерн за да ги одбере Арсенал.

Нека им е со среќа на Арсенал. Мене ми а симпатичен клуб, и би сакал да ги појача и да се покаже добро. Тоа кој ќе биде подобар и полош е друг муабет и ќе видиме во иднина, ама да се правиме сега дека сме го гледале секоја сабота вечер Лил на Арена Спорт и да го доближуваме на ниво на Мбапе уште сега ми звучи ама ептен забегано, а имаме искуство со такви играчи кои правеле растур во краток рок во Франција па после исчезнувале во друга средина.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom