Фудбалски/трансфер дискусии

Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.547
Поени од реакции
21.530
Понуди секако има, и преговорите меѓу клубовите се во тек. Сега само двете страни гледаат што подобра зделка да извадат, а и тие и тие се свесни дека на крај ќе биде постигнат договор секако. Освен ако пукне нешто, па скроз да ги прекинат преговорите.

Ако понудата била само 60 милиони, нормално дека одма ќе ја одбијат. Ама ако им дадат 60 сега и уште 15-20 во бонуси, мислам ќе попуштат Јунајтед.
Поентата ми беше дека од ден во ден само некој пишува на твитер за некоја понуда, па одбиена, па делумно прифатена, па сакале 75 а не 65, толку гласини што неможеш крајот да им го фатиш.
Јас мислам Лукаку е веќе продаден, сега само се договараат ситни детали.
 

Донев

★★
Член од
9 мај 2008
Мислења
35.560
Поени од реакции
52.351
Поентата ми беше дека од ден во ден само некој пишува на твитер за некоја понуда, па одбиена, па делумно прифатена, па сакале 75 а не 65, толку гласини што неможеш крајот да им го фатиш.
Јас мислам Лукаку е веќе продаден, сега само се договараат ситни детали.
Епа тоа зависи кого читаш. Ако читаш се, секој ден има по неколку нови понуди.
Од посигурни извори се само таа од пред некое време со позајмицата, и ова сега.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Не знам каде прочитав демек Интер на крај понудиле 85м за Лукаку.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Член од
14 април 2012
Мислења
31.550
Поени од реакции
62.479
Епа тука се вртеа муабетите као не им верувајте на англиски новинари. Што се смени во меѓувреме? Или па овој е веродостоен?
Стоун има некој во управата на Јунајтед кој му лиферува вести. Како што е Пирси за Лестер, Мелиса Реди за Пул, Орнстин што беше за Арсенал и тако даље.

65 милиони фунти плус некои 15 милиони бонуси кои се остварливи, мислам дека Јунајтед ке прифати. Конте отворено си кажа дека го сака Лукаку, Јунајтед не го игра за да го заштити од повреда, така да, мислам дека трансферов ке се деси.
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147
Нема шанса Јунајтед да останат само на Рашфорд во напад (Санчез не постои), кого ви купиле како замена за Лукаку?
Hands off било кој од моиве

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Frenkie de Jong will earn €16 million a year at Barcelona, Matthijs de Ligt will earn €14 million a year at Juventus, yet apparently De Ligt chose money, while Frenkie chose to “fulfill his dreams.” :icon_lol:

Frenkie de Jong only rejected PSG for Barcelona when Nike agreed to pay a significant portion of his wages. But yet De Ligt is the money-hungry mercenary.

16 ќе зема де јонг? Пишано е како статија.
Денес сите одат кај тој што ќе понуди најмногу пари. Ни Де Јонг ни Де Лигт ги одбрале Јувентус и Барса ради љубов.
 

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317
Денес сите одат кај тој што ќе понуди најмногу пари. Ни Де Јонг ни Де Лигт ги одбрале Јувентус и Барса ради љубов.
Ама не Де Јонг ојде во Барса поради љубов. Де Лигт поради пари :icon_lol:
 
Член од
21 ноември 2007
Мислења
10.655
Поени од реакции
9.235
Нема шанса Јунајтед да останат само на Рашфорд во напад (Санчез не постои), кого ви купиле како замена за Лукаку?
Hands off било кој од моиве

Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
Man Utd make £62m bid for Arsenal ace Aubameyang: Shock transfer eyed to replace Lukaku :vozbud::vozbud:

(жута штампа:pos::pos:)https://www.express.co.uk/sport/football/1154966/Man-Utd-62m-Arsenal-Aubameyang-transfer-Lukaku-Inter-Milan-latest-news-gossip
 
Член од
8 септември 2008
Мислења
11.834
Поени од реакции
10.147

DeviAngel

Un vero cavaliere non lascia mai la sua signora
Член од
6 април 2010
Мислења
19.102
Поени од реакции
16.317

Сладоледџија

Ванила & Чоколадо
Член од
8 декември 2009
Мислења
14.458
Поени од реакции
11.916
Inter striker Mauro Icardi rejected an exchange deal with Arsenal striker Pierre-Emerick Aubameyang, claim Sport Mediaset, as he wants Juventus.

Море жута штампа :D
Juventas e vekje Mauro, mu ja cuva upravata 9kata sto mu ja zema na iguain smao cekaat ovoj debelkoto da si otide[DOUBLEPOST=1563644254][/DOUBLEPOST]
Денес сите одат кај тој што ќе понуди најмногу пари. Ни Де Јонг ни Де Лигт ги одбрале Јувентус и Барса ради љубов.
Slikan e De Ligt so dres na Juve na svoi 7 god i na presot rece deka e fan na Juve od vrmeeto na canavaro jer on mu bil idol
 
Член од
26 јануари 2019
Мислења
3.630
Поени од реакции
5.606
Juventas e vekje Mauro, mu ja cuva upravata 9kata sto mu ja zema na iguain smao cekaat ovoj debelkoto da si otide[DOUBLEPOST=1563644254][/DOUBLEPOST]
Slikan e De Ligt so dres na Juve na svoi 7 god i na presot rece deka e fan na Juve od vrmeeto na canavaro jer on mu bil idol
Секако и меѓу првите изјави му е дека идоли му се Барези, Неста и Малдини. Роден јувенташ. Не си правите филмови дека од љубов денес некој праи трансфер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom